Jelgavas sociālā darbiniece Indra Kāle- starp labākajiem Latvijā!

22.03.2019. Sociālo lietu pārvalde

Šodien Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, svinīgā ceremonijā tiek apbalvoti labākie sociālie darbinieki Latvijā, kuri noteikti konkursa “Labākais sociālais darbinieks Latvijā - 2018”  laikā. Šogad nominācijā  “Darba devēja un/vai profesionālās apvienības izvirzītais sociālā dienesta sociālais darbinieks" balva tiek pasniegta Jelgavas sociālo lietu pārvaldes sociālajai darbiniecei Indrai Kālei.

 


Indra Jelgavas sociālo lietu pārvaldē strādā jau desmit gadus un ir Ģimenes atbalsta nodaļas sociālā darbinieci darbam ar ģimeni un bērniem. Pēdējos gados Indras rūpe ir bērni un jaunieši, kuri kavē un neapmeklē skolu. Darbs ar jauniešiem Indrai ļoti patīk un viņa nemitīgi meklē veidus un iespējas, kā uzrunāt jauniešus, motivēt un strādāt ar viņiem.

 

Sociālā darbiniece nekautrējas atzīt, ka darbā ar jauniešiem nepieciešams pielietot jaunas un viņus uzrunājošas metodes, kas vērstas ne tik daudz uz runāšanu, kā darbošanos. “Mani klienti ir īpaša auditorija un ar viņiem jāstrādā jaunajai paaudzei pieņemamā un saistošā veidā. Šobrīd dzīvojam tehnoloģiju un digitālajā laikmetā, tādēļ arī mums jādomā, kā caur šīm jomām vedināt jauniešus uz pozitīvām pārmaiņām savā dzīvē,” saka Indra.

 

Sociālā darbiniece ir atvērta jaunu, profesionālu zināšanu apguvei, uz jaunām idejām un pieejām balstīts cilvēks, par ko liecina viņas interese par visu inovatīvo sociālajā jomā arī ārpus Latvijas. Indra nepārtraukti paaugstina savu profesionālo kvalifikāciju, īpaši par tēmām, kas saistītas ar darbu ar jauniešiem. 2018.gada novembrī Lielbritānijā viņa ir mācījusies apmācību kursā “Iedvesmojies! Jaunatnes darbinieku dzīves koučinga apmācībās”.

 

Ar dzīves koučingu šajā aspektā tiek saprasta tāda kopā būšana ar cilvēkiem, kas paredz viņos izcelt pozitīvo un attīstīt viņu potenciālu jēgpilnai dzīvei. Apmācību pamatā tika izmantoti Stīvena Koveja (Steven Covey) ļoti veiksmīgu cilvēku 7 paradumi jeb principi. Apmācībās I.Kāle apguva tehnikas, ko izmanto koučingā, piemēram, empātiska klausīšanās, nevardarbīga komunikācija, 3 enerģiju pārvaldīšana, integrālā mācīšanās (domāt, just, darīt), prioritāšu noteikšana, vizualizācija un meditācija, enegrammas, personības arhetipi un proaktivitāte.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies