Latvijas Vēsturisko dārzu dienās aicina arī Jelgavas pils un Villa Medem

06.07.2019. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

6. un 7. jūlijā pirmo reizi Latvijas pilīs un muižās norisinās Vēsturisko dārzu dienas, kurās piedalās arī Jelgavas pils un Villa Medem. Vēsturisko dārzu dienās Latvijā kopā piedalās divdesmit četri objekti.


Vēsturisks dārzs un parks ir neatņemama piļu un muižu kompleksu sastāvdaļa, kas par to īpašniekiem un vēsturi reizēm stāsta pat vairāk nekā pašas pilis un kungu mājas. Vēsturiskie dārzi un parki bijuši visās Latvijas muižās, un šodien to liktenis ir dažāds – liela daļa no tiem zudusi, bet ir arī dārzi un parki, kas tiek pētīti un atjaunoti. 

 

Jelgavas pilī- Aulas foajē, abas Vēsturisko dārzu dienas bez maksas aplūkojama izstāde “Vēsturiskie parki Latvijā Latvijas Lauksaimniecības universitātes ainavu arhitektūras un plānošanas studentu darbos”. Izstāde apskatāma sestdien, 6. jūlijā, no pulksten 9 līdz 18, un svētdien, 7. jūlijā, no pulksten 11 līdz 16. 

 

Villa Medem piedāvā abas dienas apmeklēt ekskursiju “Ieskats Villa Medem oriģinālā dārza daļā: Tad un Tagad!”. Ekskursijas notiks 6. jūlijā pulksten 14 un  7. jūlijā pulksten 15. Dalības maksa ekskursijā 3 eiro.

 

Akciju organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija, kas aicina iepazīt un aizraujoši pavadīt laiku piļu un muižu dārzos un parkos.

 

Plašāka informācija un pasākumu programma par akcijas norisi atrodama Latvijas Piļu un muižu asociācijas mājas lapā šeit.

 

 Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies