Zemgales reģiona pašvaldību pārstāvji iepazīst JSLP pieredzi

15.05.2019. Sociālo lietu pārvalde

Šodien, 15.maijā, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi (JSLP) kuplā skaitā apmeklēja Zemgales reģiona pašvaldību darbinieki un pārstāvji no nevalstiskajām organizācijām, ar mērķi iepazīties ar piedāvātajiem sociālās integrācijas un rehabilitācijas pakalpojumiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, lai savās pašvaldībās varētu plānot ko līdzīgu.

Jelgavas pilsētā personām ar garīga rakstura traucējumiem piedāvātais pakalpojumu un atbalsta klāsts ir gana plašs. Lai iepazītos ar tiem tuvāk, viesu delegācija apmeklēja JSLP Grupu dzīvokļus un dienas centru “Integra”.

 

Grupu dzīvokļos viesus interesēja klientu dienas kārtība un uzturēšanās nosacījumi, kā arī dažādu prasmju attīstīšanas un darba atrašanas iespējas. Grupu dzīvokļu pakalpojums personām ar garīga rakstura traucējumiem Jelgavā tiek piedāvāts no 2007.gada. 12 gadu laikā pakalpojumu kopumā izmantojis 41 jelgavnieks, bet šobrīd Grupu dzīvokļos uzturas 13 iemītnieki.

 

Tāpat Jelgava ir īpaša ar to, ka pilsētā darbojas trīs dienas centri personām ar garīga rakstura traucējumiem un psihiskām saslimšanām – “Integra”, “Atbalsts” un “Harmonija”. Pēdējā no tiem uzturas klienti ar īpaši smagām saslimšanas diagnozēm.

 

Redzētais dienas centrā “Integra”, kas atrodas Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9, viesus pārsteidza ar plašo klientiem piedāvāto iespēju klāstu – rokdarbiem, kustību terapiju, mūzikas, folkloras nodarbībām un citām aktivitātēm, JSLP regulāri centru nodrošina ar transportu ekskursiju un izbraukumu organizēšanai.

 

Kopumā visos trīs JSLP dienas centros pakalpojumu iespējams nodrošināt vairāk nekā 50 personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Prepared by

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies