Kaitējuma mazināšanas programma

Kaitējuma mazināšana ir galvenā stratēģiskā pieeja narkotiku lietošanas un HIV izplatības profilaksē. Kaitējuma mazināšanas pamatā ir narkotiku lietošanas radītā kaitējuma mazināšana veselībai (piem., infekcijas slimību izplatības ierobežošana, uzvedības maiņa).

Testpunktā Jelgavā, sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, īsteno šādas kaitējuma mazināšanas iniciatīvas:

  • šļirču-adatu apmaiņas programmas ieviešana,
  • HIV, sifilisa, hepatītu B un C testēšana un konsultēšana;
  • bezmaksas prezervatīvu nodrošināšana;
  • konsultāciju un informācijas sniegšana ar mērķi mainīt riskantos dzīvesveida paradumus (piem., kopīgu injicēšanas piederumu lietošana, prezervatīvu nelietošana u.c.).

Kaitējuma mazināšanas programmas sniedz narkotiku lietotājiem pieeju atbalsta pakalpojumiem saistībā ar veselībai kaitīgo paradumu mazināšanu un sociālajiem pakalpojumiem.

Ciktāl tas ir iespējams, pakalpojumi ir ne tikai bezmaksas, bet arī anonīmi un konfidenciāli. Ja klients vēlas saņemt sociālo palīdzību (pabalstus), sociālos pakalpojumus – saņems informāciju, kur tiem var pieteikties un tos saņemt, bet tur personai būs jāidentificē sevi.

 

Ja zini kādu, kam var būt noderīgs šāds atbalsts, iesaki vērsties pēc palīdzības Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļā, Stacijas ielā 13. Iepriekš vēlams piezvanīt un vienoties par pirmās tikšanās laiku, zvanot 27830373 (testpunkta veselības aprūpes speciālists) vai 28692744 (sociālais darbinieks)