Sports skolās

SKOLĒNU 48.SPARTAKIĀDE VOLEJBOLĀ

14.02.2019 
blog_b_464599.jpg

14.februārī Jelgavas sporta hallā noslēdzās Jelgavas pilsētas 48.skolēnu spartakiāde volejbolā, kurā sacentās 8.-9.klašu zēni. Par sacensību uzvarētājiem kļuva Spīdolas Valsts ģimnāzijas zēnu komanda.

Sacensībās piedalījās 4 skolu  komandas. Jelgavas 4.vidusskola ieņēma godpilno 2.vietu, trešajā vietā ierondojās Tehnoloģiju vidusskola, bet Jelgavas 5.vidusskola palika ceturtie. 

Sauvukārt, 7.februārī, noslēdzās Jelgavas pilsētas 48.skolēnu spartakiāde volejbolā 10.-12.klašu grupā. Sacensībās 1999.-2002.g.dz. jauniešiem piedalījās 6 izglītības iestāžu komandas, bet meitenēm 7 skolu komandas.

Par sacensību uzvarētājiem kļuva Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jaunieši un Jelgavas Valsts ģimnāzijas meitenes (attēlā). 2.vietu gan puišu, gan meiteņu konkurencē izcīnīja Jelgavas Tehnikuma komandas. Jauniešiem 3.vieta – Jelgavas 5.vidusskolai, meitenēm – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai. 

 

"ĒNU DIENA 2019" 

13.02.2019.
blog_b_991034.png

13.februārī Latvijā būs ikgadējā "Ēnu diena"! Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Šogad Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē „Sporta servisa centrs” sporta pasākumu organizatorus ir pieteikušies ēnot 5 skolēni: Jelgavas 4.sākumskolas 5. un  6.klases skolnieces, divi audzēkņi no Jelgavas Valsts ģimnāzijas 10.klases un Tukuma novada Zemgales vidusskolas 12.klases skolniece. Kā norāda sporta darba organizatore Aļona Fomenko, tad dienas programmas aktivitātes tiks nodrošinātas darba vietā uz vietas.

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas trenerus vēros 3  ēnotāji. Vieglatlētikas trenerei Lailai Naglei ēna būs Tukuma 2.pamatskolas 9.klases audzēkne, basketbola trenerim Pēterim Lagzdiņam  - Jelgavas Valsts ģimnāzijas 9.klases skolnieks, savukārt mākslas vingrošanas treneri Veroniku Stoļarovu ēnos Jelgavas 6.vidusskolas 10.klases skolniece.

Jelgavas Ledus sporta skolas trenerus šogad pieteikušies ēnot 12 bērni. Hokeja treneriem Artūram Āboliņam un Ainaram Bērziņam rītdienas treniņā pievienosies Rīgas Mūzikas internātpamatskolas 10.klases skolniece,  Ozolnieku vidusskolas 9.klases puisis un četri 8.klases skolēni: trīs bērni no Jelgavas Valsts ģimnāzijas un viens no Jelgavas 4.vidusskolas. Arī Ēnu dienas jaunākais skolnieks no Aizupes pamatskolas 4.klases vēlas ēnot Jelgavas Ledus sporta skolas hokeja treneri.

Jelgavas Ledus sporta skolas šorttreka treneri Juriju Moiseičenko ēnos divi skolnieki no Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8.klases un skolniece no Elejas vidusskolas 10.klases.

2 skolnieces no Svētes pamatskolas 7 un 8.klases šogad izvēlējušās būt par ēnām Ledus sporta skolas daiļslidošanas trenerēm Katrīnai Janai Šubertei un Jūlijai Teplihai.

 

Informācija: Sporta servisa centrs 

 

"SPORTO VISA KLASE" PIEKTĀ SEZONA

02.11.2018.
blog_b_421441.jpg

Trešdien, 31.oktobrī "Arēnā Rīga" tika atklāta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta "SPORTO VISA KLASE" piektā sezona. Projekta 5.sezonā iesaistīsies 336 klases, šogad pirmo reizi iesaistīsies arī 2.klašu skolēni.  Kopumā programmā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sporta stundas aizvadīs gandrīz 8000 bērnu: 2. klašu skolēni no 63 mācību iestādēm, 3. klašu grupā piedalīsies 72 klase, 4. klašu grupā – 105 klases, 5. klašu grupā – 68 klases, 6. klašu grupā – 29 klase. No Jelgavas projektā "SPORTO VISA KLASE" ir iesaistītas 13 klases – pa divām 2. un 3. klasēm un pa trim 4., 5. un 6. klasēm.

Atklāšanas pasākumā tika pasniegtas LOK speciālbalvas. Par aktīvāko pašvaldību tika nosaukta Jelgavas pilsētas pašvaldība. Balva tika piešķirta par atsaucību – līdz šim projekta finālsacensības ir notikušas Jelgavā, un Latvijas Olimpiskā komiteja novērtē Jelgavas pašvaldības pretimnākšanu, izpratni un vēlmi sadarboties! Balvu Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam pasniedza Valsts prezidents Raimonds Vējonis, LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. 

Šogad dalību projektā sāk četras mūsu pilsētas klases: Jelgavas 6. vidusskolas 2.b klase, Jelgavas 4. vidusskolas 2.c un 3.c klase un Jelgavas 3. sākumskolas 3.d klase.

2018./2019. mācību gadā sporta projektā piedalās trīspadsmit Jelgavas vispārizglītojošo skolu mācību klases:

2.KLASE

o    Jelgavas 6.vidusskola 2.b

o    Jelgavas 4.vidusskola 2.c

3.KLASE

o    Jelgavas 4.vidusskola 3.c

o    Jelgavas 3.sākumskola 3.d

4.KLASE

o    Jelgavas 4.vidusskola 4.c

o    Jelgavas 3.sākumskola 4.d

o    Jelgavas 4.sākumskola 4.a

5.KLASE

o    Jelgavas 4.vidusskola 5.c

o    Jelgavas 6.vidusskola 5.b

o    Jelgavas 2.pamatskola 5.a

6.KLASE

o    Jelgavas 4.sākumskola 6.c

o    Jelgavas 4.vidusskola 6.c

o    Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola 6.m2

 

Par projektu

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Programma paredz iesaistīto skolu 2., 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Programma “Sporto visa klase” 2.klasēm paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • rotaļas;
  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

 

Programma “Sporto visa klase” 3.-6.klasei paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

 

Programmas “Sporto visa klase” oficiālā mājaslapa internetā: www.sportovisaklase.olimpiade.lv.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta LR Izglītības un zinātnes ministrija, sporta preču veikalu tīkls SIA ”Sportland”, SIA “E.Gulbja laboratorija” un LNK Group, LOK ģenerālsponsors SIA “Latvijas Mobilais Telefons”. Informatīvie atbalstītāji VSIA “Latvijas Radio”, VSIA “Latvijas Televīzija”, dienas laikraksts “Latvijas Avīze” un žurnāls “Sports”.

 

Informācija: LOK, Sporta servisa centrs 

 

SKRIEŠANAS SACENSĪBAS "RUDENS KROSS 2018" 

10.10.2018.
blog_b_479021.jpg

9.oktobrī pļavā pretī Jelgavas pilij notika ikgadējās sacensības Jelgavas pilsētas 48.skolēnu spartakiāde “Rudens kross” un Jelgavas pilsētas atklātais čempionāts rudens krosā. Krosā piedalījās pilsētas skolu spēcīgākie sportisti un pieredzējuši skrējēji.

Ātrākie skrējēji šogad bija Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēni, izcīnot 7 medaļas.  3 no tām ir 1.vietas: Kristofers Jānis Krūmiņš (800m 2005.-2006.g.), Emīlija Upmale (1000m 2003.-2004.g.), Rihards Krūmiņš (1600m 1999.-2002.g.). Četras medaļas ieguva Jelgavas 4.vidusskola (1.vieta Alise Šalajeva 800m 2005.-2006.g. ), 3 medaļas Jelgavas 4.sākumskola (1.vieta Sanija Gasparoviča 500m 2007.-2009.g.) un 5.vidusskola (1.vieta Damirs Terentjevs 500m 2007-2009.g.).  

Vispārīgajā grupā piedalījās 15 dalībnieki – deviņi vīrieši un sešas sievietes. Visātrākā no sievietēm trīs kilometru distancē bija Ilona Daģe (orintēšanās klubs Alnis) ar rezultātu 15:06,67 minūtes. 2. vietā ierindojās Ligita Leitlande (komanda Zemgales ziņas) ar rezultātu 15:35,42 minūtes, 3. vieta – Lindai Korsakai (komanda VSK noskrien ) ar rezultātu 17:46,52 minūtes.

Vīriešu konkurencē uzvaru šogad izcīnīja Oskars Stāmers (komanda Sporta servisa centrs (SSC)), kurš trīs kilometrus noskrēja 11:56,00 minūtēs. Otrajā vietā ierindojās Salvis Brasavs (komanda SSC ) – viņa rezultāts 12:45,86 minūtes, bet trešais finišēja Salvis Daģis (OK Alnis). Viņa rezultāts bija 13:07,26 minūtes.

Sacensības organizēja Jelgavas Sporta servisa centrs sadarbībā ar Jelgavas Vieglatlētikas klubu.

 

Informācija: Sporta servisa centrs 

Foto: Ivars Veiliņš 

 

OLIMPISKĀS DIENAS ZĪMĒJUMU KONKURSS 
02.10.2018

 

Septembra vidū Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar vietējām pašvaldībām organizēja "Olimpiskā diena 2018" aktivitātes. Šī gada tēma - "Iepazīsti tenisu!" un devīze "Teniss vieno!" Paralēli sportiskām nodarbēm, bērni un jaunieši varēja piedalītes vairākos radošojos konkursos par tēmu "Mana tenisa zvaigzne!" Tā zīmējumu konkursam Jelgavā tika iesniegti 16 autora darbi, kas līdz septembra beigām bija apskatāmi izstādē Jelgavas sporta hallē. Pēc balsošanas rezultātu apkopošas zināms, ka par šī gada labāko Jelgavas pilsētas darbu izvēlēts Jelgavas 1.internātpamatskolas – attīstības centra 3.klases audzēknes Megijas Erdmanes zīmējums, kas tiks sūtīts LOK žūrijai tālākai vērtēšanai.

 

Jelgavas Sporta servisa centra aicinājumam - iesaistīties zīmējuma konkursa balsošanā - atsaucās daudz jelgavnieku un kopskaitā tika saņemti 463 derīgi balsojumi. Lielāko balsu skaitu (134 balsis) saņēma Megijas Erdmanes zīmējums, otrs veiksmīgākais ar 122 balsīm Jelgavas 2.internātpamatskolas 6.klases skolnieces Anastasijas Kirovas darbs, bet 3.vietā ar 80 balsīm Jelgavas 2.internātpamatskolas 5.klases audzēknes Elīnas Ziemeles zīmējums.

Par labāko zīmējumu pirmskolas izglītības iesniegto zīmējumu vidū tika atzīts PPI “Zīļuks” audzēknes Lauras Kristālas darbiņš (5 g.v.).

Godalgoto vietu autori tiks apbalvoti ar vērtīgām pārsteigumu balvām, bet visi pārēji izstādes dalībnieki saņems pateicības (balvas zīmējumu autoriem tiks nogādātas attiecīgajās mācību iestādēs).

1vieta.jpeg

1.vieta - Megija Erdmane 

 

2vieta.jpeg

2.vieta - Anastasija Kirova

 

3vieta.jpeg

3.vieta - Elīna Ziemele 

 

Bernudarzs.jpg

 

 Pirmskolas izglītības iestāde "Zīļuks"  Laura Kristāla

 

Uzziņai

Zīmējumu konkursā piedalījās pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni (līdz 6. klasei ieskaitot). Visi Jelgavas izstādē redzamie darbi tika veidoti uz A4 formāta lapas un atbilda konkursa tēmai – “Mana tenisa zvaigzne”. Pēc darbu izvērtēšanas izglītības iestādēs, jelgavnieku vērtējumam nodoti labākie darbi. 

LOK visu radošu konkursu uzvarētājus noteiks 2018.gada 17.oktobrī. 

"Olimpiskā diena 2018" radošos konkursus organizē Latvijas Olimpiskā komiteja. Konkursus atbalsta Jelgavas Sporta servisa centrs un pilsētas izglītības iestādes. 

 

 

Informācija: Sporta servisa centrs

 

 

"OLIMPISKĀ DIENA 2018" PULCĒS LIELU DALĪBNIEKU SKAITU 
01.09.2018
blog_b_790592.jpg

 

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā "Olimpiskā diena 2018" šogad notiks 21.septembrī 650 norises vietās visā Latvijā, tostarp arī Jelgavā. Plānots, ka vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā piedalīsies jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 145 000 dalībnieki no 95 pašvaldībām.  

Šogad "Olimpiskā diena 2018" būs veltīta Olimpiskā sporta veida tenisa popularizēšanai, tās devīze ir "Teniss vieno!". Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt "Olimpisko dienu", popularizējot Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību.

LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers: "Teniss pēdējos gados ir aizrāvis ikvienu sporta līdzjutēju un tas licis Latvijas vārdam izskanēt lielākajās tenisa arēnās visā pasaulē. Tas visciešākajā mērā ir pateicoties mūsu tenisa zvaigznēm Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai, kuras būs arī "Olimpiskās dienas 2018" vēstneses."

Apkopojot visus pašvaldību pieteikumus, tostarp Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Sporta servisa centrs" pieteikumu, dalībnieku skaits "Olimpiskās dienas 2018" pasākumos šajā gadā palielināsies par 10 000 un sasniegs gandrīz 145 000 dalībnieku. Pirms gada olimpiskās aktivitātes vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās 134 854 dalībnieki 557 norises vietās visā Latvijā.

Vienlaicīgi visās Latvijas "Olimpiskās dienas 2018" norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar tenisu un tā spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji "Olimpiskās dienas 2018" norises vietās tiek aicināti izstrādāt savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.

"Olimpiskās dienas 2018" pasākumu dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2018.gada sertifikāti, bet katra pašvaldība saņems LOK speciālbalvas.

Ar "Olimpisko dienu 2018" arī šogad sāksies "Eiropas Sporta nedēļa" pasākumu programma. "Eiropas Sporta nedēļa" norisināsies laikā no 22. līdz 29.septembrim un tās mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Zināšanai:

  • "Olimpiskās dienas" norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.
  • Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
  • LOK "Olimpisko dienu" rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā.
  • Ar 2008.gadu "Olimpiskajā dienā" ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

 

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA "Latvijas Mobilais telefons" un AS "Latvijas Valsts Meži" LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.    

 

Informācija: LOK, Sporta servisa centrs