8.3 °C, 4.3 m/s, 87.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsEdgars Krūmiņš ar komandu Eiropas Vienotās līgas posmā izcīna 3. vietu
Edgars Krūmiņš ar komandu Eiropas Vienotās līgas posmā izcīna 3. vietu
15/04/2021

3×3 basketbolists Edgars Krūmiņš ar komandu “Riga” izcīnīja 3. vietu Eiropas Vienotās līgas 3. posmā, kas 14. un 15. aprīlī notika Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā. Latvieši arī iekļuva turnīra finālā, kas paredzēts 26. aprīlī.

Startu Eiropas Vienotās līgas 3. posmā “Riga” sāka ar uzvaru B apakšgrupā, ar 22:17 pārspējot Krievijas komandu “Tri zvezdocki” un ar 21:15 – Monako komandu “AS Monaco 3×3”. Ceturtdaļfinālā Edgara pārstāvētā komanda papildlaikā ar 21:19 pieveica Krievijas komandu “Inanomo Moskow” un iekļuva pusfinālā, kur mums pretī stājās Serbijas komanda “Novi Sad”. Ļoti sīvā cīņā latviešiem neizdevās pēdējās sekundēs panākt pagarinājumu un nācās atzīt serbu pārākumu ar rezultātu 13:15. Līdz ar to komandai “Riga” šajā turnīrā ir 3. vieta, jo mūsu puiši aizvadītajās spēlēs pretinieku grozā sameta vairāk punktu nekā “Team LT” – komanda, kura zaudēja otrajā pusfinālā.

26. aprīlī notiks Eiropas Vienotās līgas fināls, kurā startēs kopvērtējuma astoņas labākās komandas pēc aizvadītajiem trīs posmiem. Komanda “Riga” pirmajā posmā uzvarēja, otrajā posmā izcīnīja 3. vietu un trešajā posmā – 3. vietu. un ir nodrošinājusi sev vietu finālā. “Fināls tiks izspēlēts vienā dienā pēc izslēgšanas spēļu principa. Pirmajā kārtā kopvērtējuma pirmā komanda tiksies ar astoto, otrā – ar septīto, trešā – ar sesto un ceturtā – ar piekto. Uzvarētāji iet tālāk, zaudētāji izstājas,” stāsta Edgars Krūmiņš.

Jāpiebilst, ka maijā Latvijas 3×3 basketbola komandai gaidāms olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs.