15.3 °C, 6.3 m/s, 51.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsIzvērtēti sportistu panākumi janvārī un februārī
Izvērtēti sportistu panākumi janvārī un februārī
17/03/2020

Aizvadītajā nedēļā bija plānota sportistu sveikšana par sasniegumiem 2020. gada janvārī un februārī. Lai gan izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ pasākums tika atcelts, sakām paldies sportistiem un viņu treneriem par uzrādītajiem rezultātiem.

Šā gada pirmajos divos mēnešos labi panākumi bijuši mūsu 3×3 basketbolistiem. Edgars Krūmiņš ar komandu izcīnīja 2. vietu Eiropas Vienotās līgas 2. posmā, savukārt BK “Jelgava/LLU” spēlētāji Armands Seņkāns un Armands Ginters izcīnīja 3. vietu Eiropas Vienotās līgas 1. posmā.

Labi sevi parādījuši arī Jelgavas Ledus sporta skolas šorttrekisti. Treneres Evitas Krievānes-Moiseičenko audzēknis Jānis Māris Šternmanis startēja III Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, kas notika no 9. līdz 22. janvārim Šveices pilsētā Lozannā. Viņš 500 metru distancē izcīnīja 27. vietu un 1000 metru distancē – 30. vietu. Savukārt trenera Endija Vīganta audzēkne Patrīcija Sniķere izcīnījusi 1. vieta ISU starptautiskās sacensībās šorttrekā “Danubia series 3” Horvātijā.

Gada sākumā notiek arī vieglatlētikas sacensības telpās. 1. vietu 60 metru un 200 metru skrējienā Latvijas čempionātā vieglatlētikā telpās U-20 grupā izcīnījusi Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) treneres Lailas Nagles audzēkne Māra Anna Zīverte, savukārt treneres Santas Lorences audzēknis Ričards Alans Kļaviņš Latvijas čempionātā vieglatlētikā telpās U-18 grupā izcīnīja 1. vietu 60 metru skrējienā.

Sasniegumi bijuši arī cīņas sporta veidu pārstāvjiem. BJSS sportists, trenera Kima Usačeva audzēknis, Vladimirs Ščerbakovs izcīnījis 1. vietu Latvijas atklātajā čempionātā džudo svara kategorijā līdz 60 kilogramiem un 1. vieta Baltijas čempionātā džudo U-21 grupā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem. Baltijas čempionātā džudo 1. vietu U-21 grupā svara kategorijā līdz 81 kilogramam izcīnīja Gunta Malēja audzēknis Ņikita Skorbenko. Cīņas kluba “Milons” sportists Osmans Dzaseževs kļuvis par Latvijas čempionu brīvajā cīņā junioriem svara kategorijā līdz 79 kilogramiem. Viņu sacensībām gatavoja treneris Vladimirs Smirnovs. Kluba “Jiu Jitsu Team Jelgava” sportists Romāns Drozds (treneri – Aleksandrs Šmeļovs un Romāns Jermaļonoks) izcīnīja 1. vieta starptautiskās džiudžitsu sacensībās “X Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu 2020” zilās jostas grupā svara kategorijā līdz 73 kilogramiem.

Ziemas peldēšana kļūst arvien populārāka, gūstot atsaucību to cilvēku vidū, kuri ar rūdīšanos un ziemas peldēšanu vēlas nostiprināt savu veselību. Tomēr ziemas peldētājiem notiek arī sacensības, tostarp nacionālie un pasaules čempionāti. Biedrības «Jelgavas roņi» Aleksandrs Jakovļevs (juniors) pasaules čempionātā izcīnīja 3. vietu A2 vecuma grupā 50 un 100 metru brasa peldējumā un 100 metros brīvajā stilā. Savukārt Latvijas atklātajā čempionātā ziemas peldēšanā viņam 1. vieta 50 un 100 metros brasa peldējumā.

Gads veiksmīgi sācies arī mūsu mākslas vingrotājām. BJSS audzēkne Patrīcija Volkova izcīnīja 2. vietu starptautiskās sacensībās “Brussels Cup 2020” juniorēm vingrojumos ar bumbu, savukārt Karolīna Mizūne izcīnīja 3. vieta seniorēm vingrojumos ar vālēm un arī kopvērtējumā. Mākslas vingrotāju trenere ir Irina Smelova.

Par sasniegumiem uzteiktas arī “Jelgavas kērlinga kluba” sieviešu (Iveta Staša-Šarsūne, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Santa Blumberga, Tīna Siliņa un treneris Ritvars Gulbis) un vīriešu (Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Vonda, Didzis Pētersons, Roberts Buncis) komandas par izcīnītu 1. vietu Latvijas čempionātā kērlingā.

Sportisti, kuri guva panākumus janvārī un februārī, tiks sveikti nākamajā pasākumā.