7.7 °C, 3.2 m/s, 87.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsJaunie vieglatlēti izcīna 14 medaļas
Jaunie vieglatlēti izcīna 14 medaļas
28/09/2020

25. septembrī Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā notika starptautiskās sacensības vieglatlētikā bērniem, kas pulcēja 269 dalībniekus – šogad gan tikai no Latvijas. Jelgavas jaunie vieglatlēti izcīnīja 14 medaļas: piecas zelta, piecas sudraba un četras bronzas.

Jaunie vieglatlēti startēja trīs vecuma grupās: 2007. gadā dzimušie, 2008. gadā dzimušie un 2009. gadā dzimušie. Mūsu pilsētu pārstāvēja 23 sportisti no Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) un seši no Jelgavas Vieglatlētikas kluba.

Vecākajā vecuma grupā Jelgavas vieglatlēti izcīnīja četras medaļas. Zelta medaļu 600 metru skrējienā izcīnīja BJSS audzēkne Sanija Gasparoviča, savukārt 2. vietu šajā pašā distancē izcīnīja BJSS audzēkne Liene Didrihsone. Sanija finišēja pēc 1:47,87 minūtēm, savukārt Liene – pēc 1:53,60 minūtēm. Jāpiebilst, ka disciplīnā startēja trīs sportistes. Divas bronzas medaļas šajā vecuma grupā izcīnīja BJSS audzēknis Reinis Šnepsts – 60 metru skrējienā viņš bija trešais no 24 skrējējiem ar laiku 8,07 sekundes (uzvarētāja rezultāts – 7,91 sekunde), savukārt 300 metru skrējienā viņš bija trešais no 12 dalībniekiem ar rezultātu 44,38 sekundes (uzvarētāja rezultāts – 42,54 sekundes).

Vidējā vecuma grupā divas medaļas izcīnīja BJSS audzēkne Amanda Gūtmane – viņai zelts 60 metru skrējienā 30 meiteņu konkurencē (Amanda distanci noskrēja 8,44 sekundēs) un sudrabs 300 metru skrējienā 15 meiteņu konkurencē (Amandas rezultāts – 47,53 sekundes, uzvarētājas laiks – 45,06 sekundes). 60 metru skrējienā arī sudrabu izcīnīja BJSS audzēkne Tīna Repša, kura finišēja 8,69 sekundēs.

Jaunākajā grupā Jelgavas sportistiem septiņas medaļas. BJSS vieglatlēte Emīlija Brauna uzvarēja 60 metru skrējienā 25 meiteņu konkurencē ar rezultātu 8,84 sekundes un bija otrā 300 metru skrējienā 11 dalībnieču konkurencē ar rezultātu 47,49 sekundes; uzvarēja cita BJSS audzēkne Emīlija Vīksna ar rezultātu 46,98 sekundes. Mūsu Emīls Krauze bija pirmais 300 metru skrējienā 15 dalībnieku konkurencē (viņa rezultāts – 48,04 sekundes) un trešais 60 metru skrējienā 22 dalībnieku konkurencē (viņa rezultāts – 9,02 sekundes, uzvarētāja rezultāts – 8,48 sekundes). Savukārt Jelgavas Vieglatlētikas kluba pārstāve Anastasija Fomenko izcīnīja divas sudraba medaļas – 60 metru barjerskrējienā 10 meiteņu konkurencē (viņas rezultāts – 10,77 sekundes, uzvarētājas rezultāts – 10,67 sekundes) un tāllēkšanā. Šajā disciplīnā startēja 21 sportiste. Uzvarētāja aizlēca 4,27 metrus tālu, savukārt otrās vietas ieguvēja Anastasija aizlēca 4,13 metrus tālu.

Jelgavas jaunos vieglatlētus sagatavoja treneri Aļona Fomenko, Laila Nagle, Santa Lorence, Markus Anzenavs.

Sacensības rīkoja Jelgavas Vieglatlētikas klubs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.