15.4 °C, 6.2 m/s, 49.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsPasaules čempionātā šorttrekā izcīna 8. vietu
Pasaules čempionātā šorttrekā izcīna 8. vietu
06/03/2021

Jelgavas SK “Zemgale” pārstāvis Reinis Bērziņš pasaules čempionātā šorttrekā izcīnījis 8. vietu 1500 metru distancē.

Uz starta 1500 metru distancē izgāja 44 sportisti, kuri sacensības sāka no ceturtdaļfināla. Reinis savā ceturtdaļfināla skrējienā finišēja trešais un pēc uzrādītā rezultāta – 2:22,510 minūtes – kvalificējās pusfinālam. Pusfinālā savā skrējienā Reinis finišēja otrais un iekļuva A finālā. “Fināla pēdējā aplī apdzinu kanādieti, bet apdzīšanas brīdī notika sadursme, un tiesnesis man piesprieda diskvalifikāciju. Tomēr tas tāpat man ļāva izcīnīt 8. vietu pasaules čempionātā šajā distancē,” Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta sportists.

Reinis Bērziņš startēja arī 500 un 1000 metru distancēs, bet tur viņam tik labi neveicās – viņš netika tālāk par priekšskrējieniem. Sportists stāsta, ka 500 metru distancē viņam divreiz falšs starts un diskvalifikācija. Savukārt 1000 metru distancē viņš savā priekšskrējienā finišēja trešais un tālāk netika. “Manuprāt, patraucēja stress, kas izjauca slidošanas ritmu. Iespējams, tas saistīts arī ar manu nelielo pieredzi – šis man bija tikai otrais pasaules čempionāts,” savu sniegumu vērtē sportists, piebilstot, ka fiziski ir labā formā un konkurētspējīgs.

Pasaules čempionāts šorttrekā norisinās no 5. līdz 7. martam Nīderlandes pilsētā Dordrehtā. Jāpiebilst, ka Reinis šobrīd arī ikdienā uzturas un trenējas Nīderlandē.