Sporta notikumu apskats "Pēc svilpes"

Sports ir nozīmīga mūsu dzīves sastāvdaļa, un ar to saskaras ikviens – mēs sportojam veselības uzlabošanai, trenējamies hobija līmenī vai profesionāli, piedalāmies sacensībās un pieņemam arvien jaunus izaicinājumus. Bet mēs nevienu brīdi neesam vieni – aiz mums stāv treneri, ģimene, draugi, kaimiņi, kvēlākie fani un nejauši līdzjutēji: mēs esam Jelgava!

 

Lai popularizētu sportu un informētu par jelgavnieku sportiskajiem sasniegumiem, tiek veidots sporta notikumu apskats, piedāvājot intervijas ar sportistiem un treneriem, kā arī atskatoties uz Jelgavā notikušiem sporta pasākumiem.

2022/30

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas bijušais audzēknis Mareks Lazdāns vieglatlēta karjeru nomainījis pret bobsleju – izturot atlasi un iekļūstot Latvijas bobsleja komandā, viņš piedzīvojis arī debiju sacensībās: vispirms Eiropas kausā, bet nu jau arī Pasaules kausā. Eiropas kausā izcīnīta 14. vieta divniekos 21 ekipāžas konkurencē, 11. un 9. vieta četriniekos 14 ekipāžu konkurencē, savukārt Pasaules kausā viņam 9. vieta četriniekos 12 ekipāžu konkurencē un 12. vieta četriniekos 16 ekipāžu konkurencē. Jau janvāra beigās Šveicē, Sanktmoricā, notiks pasaules čempionāts, un tikai Latvijas bobsleja izlases galvenā trenera Sanda Prūša ziņā ir, vai Mareks debijas sezonā startēs arī šeit.

 

2022/29

Futbola komanda "FS Jelgava" kļuva par 2022. gada Nākotnes līgas čempioniem, iegūstot tiesības šogad startēt Virslīgā. Jelgavas komanda 26 spēlēs izcīnīja 24 uzvaras, vienu spēli nospēlēja neizšķirti un piedzīvoja vienu zaudējumu. Komanda sezonas laikā guva 76 vārtus, bet ielaida tikai 13 vārtus. Rezultatīvākais spēlētājs mūsu komandā bija Rihards Bečers ar 13 vārtu guvumiem, kas čempionāta vārtu guvēju topā viņam ļauj ierindoties 6. pozīcijā 202 futbolistu konkurencē. Rihardu arī aicinājām uz sarunu raidījuma "Pēc svilpes" 2022/29 sērijā.

 

2022/28

Bijušais Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēknis Andrejs Dūda ar troksni atgriezies peldēšanā. Divu olimpisko spēļu dalībnieks ažiotāžu sacēla ne tikai tāpēc, ka piesolīja 500 eiro lielu prēmiju par katra viņam piederoša Latvijas rekorda labošanu (un Andrejam joprojām ir septiņi individuālie Latvijas rekordi), bet arī tāpēc, ka pēc 11 gadiem atgriezās starptautisko sacensību apritē un laboja divus pasaules rekordus veterāniem, kā arī parūpējās par šovu pašmāju sacensībās, kopā ar citiem Latvijas peldētājiem labojot valsts rekordu 4x50 metru brīvā stila stafetē vīriešiem. Jelgavas olimpietis Andrejs Dūda noteikti ir personība, kas iedvesmo!

 

2022/27

Jelgavas Ledus sporta skolas daiļslidotāja Anastasija Konga šosezon 17 gadu vecumā debitējusi pieaugušo sacensībās. Sezonas sākumā Anastasija izcīnīja ceļazīmi uz diviem Junior Grand Prix posmiem, kas ir maksimālais ceļazīmju skaits, ko viens sportists var iegūt. Posmā Rīgā viņa izcīnīja 17. vietu, posmā Polijas pilsētā Gdaņskā – 22. vietu. Sezonas turpinājumā viņa debitēja arī sieviešu konkurencē, sacensībās izcīnot 9. (ISU Warsaw Cup), pēc tam 12. (Trophee Metropole Nice) un vēlāk arī 5. (B sērijas sacensības Tallin Trophy) vietu. Tallinā Anastasija arī ieguva savus pirmos Pasaules reitinga punktus. Ar katru startu Anastasija uzlabo savu rezultātu punktu izteiksmē un ir pierādījusi, ka prot visus trīskāršos lēcienus, kā arī viņas arsenālā ir divu trīskāršo lēcienu kaskāde. Tagad Anastasija gatavojas Latvijas čempionātam, kas notiks no 16. līdz 18. decembrim "Volvo" ledus hallē Rīgā. Viņa Latvijas čempionātā startēs sieviešu grupā un cīnīsies par iespēju piedalīties Eiropas un pasaules čempionātā.

 

2022/26

Jelgavas vieglatlētikas kluba skrējējam Tomam Komasam sezonas otrā puse izvērtās ļoti saspringta un arī interesanta – viņš ar apmēram mēneša intervālu nostartēja divos ļoti lielos pasākumos: pirmajā Eiropas čempionātā 50 kilometru šosejas skrējienā un pirmajā apvienotajā pasaules kalnu un taku skriešanas čempionātā. Eiropas čempionātā viņš uzrādīja augstvērtīgāko rezultātu starp Latvijas skrējējiem un, finišējot 3:12:44 stundās, ieņēma 28. vietu 56 skrējēju konkurencē. Viņš arī ir pirmais jelgavnieks, kurš 50 kilometru distancē izpildījis sporta meistara normatīvu. Savukārt pasaules taku skriešanas čempionātā viņš uzrādīja labāko rezultātu starp Baltijas valstu dalībniekiem vīriešu grupā, 38,4 kilometru distanci ar 2733 kāpuma/krituma metriem veicot 4:03,54 stundās un izcīnot 53. vietu 84 dalībnieku konkurencē.

 

Jāpiebilst, ka T.Komass ir arī divkārtējs Latvijas čempions 100 kilometru skrējienā Rīga–Valmiera.

 

2022/25

Pirms 21 gada Jelgavā tika dibināts cīņas klubs "Milons", kas piedāvā brīvās cīņas nodarbības. Klubā sagatavoti un izauguši daudzi Latvijas čempioni un sportisti guvuši panākumus arī ārpus Latvijas robežām. Šobrīd kluba labākais cīkstonis ir Osmans Dzaseževs, kurš šogad debitēja Latvijas čempionātā pieaugušajiem un kļuva par valsts čempionu svara kategorijā līdz 97 kilogramiem. Tāpat viņš piedalījās pasaules U-23 čempionātā, kurā izcīnīja 12. vietu svara kategorijā līdz 92 kilogramiem. Par to, kā nonāca cīņas sportā, kas viņu tajā saista un kādi ir viņa mērķi sportā, jaunākajā "Pēc svilpes" sērijā stāsta Osmans Dzaseževs, kurš nākotnē plāno kļūt par brīvās cīņas treneri.

 

2022/24

Šogad HK "Zemgale/LLU" debitēja Somijas pēc spēka otrajā līgā "Mestis". Šobrīd ir aizvadītas 12 spēles, no kurām četrās izcīnīta uzvara un astoņās piedzīvots zaudējums. "Mestis" līgā ir tradīcija katru mēnesi piešķirt zelta ķiveri komandas rezultatīvākajam spēlētājam, un Jelgavas komandas rindās to kā pirmais saņēma Arturs Homjakovs, kurš joprojām ir rezultatīvākais savā komandā – viņš deviņās spēlēs ir sakrājis astoņus punktus, gūstot četrus vārtus un četrreiz rezultatīvi piespēlējot. Visā līgā viņš šobrīd ierindojas 59. pozīcijā starp 403 hokejistiem. Par to, kādi ir pirmie iespaidi jaunajā līgā, šajā "Pēc svilpes" sērijā stāsta Arturs Homjakovs un Deniss Vilmans.

 

Tikmēr mūsējiem "Mestis" līgā ir neliela pauze. Nākamās spēles būs izbraukumā 15. un 16. novembrī, bet 25. novembrī pulksten 18.30 un 26. novembrī pulksten 16 Jelgavas ledus hallē tikšanās ar "K-Vantaa".

 

2022/23

Aizvadītas tradicionālās Jelgavas atklātās sacensības makšķerēšanā no laivām "Lielupes līdaka 2022", kas šogad pulcēja 33 ekipāžas. Komandas tika vērtētas pēc loma kopējā garuma, bet dalībniekam, kurš izvilka lielāko līdaku, tika pasniegta speciāla balva. Sacensībās garāko lomu izvilka un uzvarēja Uldis Ķekars, kura loma kopējais garums bija 265 centimetri, savukārt "Lielupes līdaku 2022" noķēra rīdzinieks Mārcis Purmalis – tā bija 96 centimetrus gara. Šajā "Pēc svilpes" sērijā – saruna ar Mārci, kurš noķēra lielāko līdaku.

 

2022/22

Jelgavas Specializētajai peldēšanas skolai šogad apritēja 55. jubileja, un gandrīz visus šos gadus ar skolu roku rokā gājusi Zelma Ozoliņa – viņa darbu peldēšanas skolā uzsāka līdz ar skolas dibināšanu 1967. gada 1. septembrī un kopš 1993. gada 11. novembra bija tās direktore. Amatu Z.Ozoliņa atstāja 2022. gada 31. augustā, direktores pienākumus pildot gandrīz 30 gadus. Lai gan Zelmas kundze skolā vairs nestrādā, viņa vienmēr būs klātesoša, jo iemūžināta vienā no gleznām, kas rotā peldbaseina sienu.

 

Viņas vadībā Jelgavas Specializētā peldēšanas skola ilgstoši bijusi Latvijas jauno talantu kalve, kurā sagatavoti ne vien virkne Latvijas čempionu un rekordistu, bet arī trīs olimpisko spēļu dalībnieki – Agnese Ozoliņa, Guntars Deičmans, Andrejs Dūda.

 

Z.Ozoliņa ir daudzkārtēja Latvijas čempione un rekordiste (1962–1968) peldēšanā un kopš 2016. gada nogales pilda arī Latvijas Peldēšanas federācijas valdes locekļa pienākumus.

 

1998. gadā Z.Ozoliņa saņēma Jelgavas pilsētas augstāko apbalvojumu "Goda zīme", bet 2018. gadā – valsts augstāko apbalvojumu Atzinības krustu par mūža ieguldījumu peldēšanas sporta attīstībā Latvijā.

 

2022/21

Pēdējos gados par neatņemamu Jelgavas sporta dzīves sastāvdaļu kļuvis starptautiskais Pasaules reitinga badmintona turnīrs "Yonex Latvia International", kas šogad mūsu pilsētā norisinājās septīto reizi un pulcēja 219 dalībniekus no 35 valstīm. Lai gan Jelgavā, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (agrāk – LLU) Sporta centrā, notiek badmintona treniņi (tā vairāk ir iespēja spēlēt, nevis treniņi trenera vadībā), pagaidām starptautiskajā turnīrā pilsētu pārstāv viens sportists – Pauls Eliass Rozenvalds, kurš šogad startēja vīriešu vienspēlēs un dubultspēlēs. Lai gan sportistam neizdevās sasniegt savu mērķi un izcīnīt šajā turnīrā medaļu, jaunākajā "Pēc svilpes" sērijā viņš stāsta, kas viņam visvairāk patīk šajā sporta veidā. Un, kas zina, varbūt nākamgad badmintona sacensībās Jelgava jau būs pārstāvēta krietni kuplākā skaitā.

 

Jāpiebilst, ka badmintons kopš 1992. gada ir iekļauts vasaras olimpisko spēļu programmā.

 

2022/20

Jelgavā darbojas lakrosa klubs "Mītava", bet daudzi nemaz nezina, kas tas lakross tāds ir. Lakross ir komandu spēle, ko spēlē ar speciālām nūjām un bumbiņu. Spēles mērķis ir, piespēlējot bumbiņu pa gaisu, to raidīt vārtos. Lakross ir Kanādas nacionālais sporta veids.

 

Trīs Jelgavas kluba pārstāvji šovasar piedalījās pasaules U-21 lakrosa čempionātā, kurā Latvija izcīnīja 19. vietu 23 valstu konkurencē. Šajā raidījuma "Pēc svilpes" sērijā divi no izlases dalībniekiem – Deivids Lucs un Raivis Pēteris Grinbergs – atskatās uz pasaules čempionātu un stāsta, kas viņus piesaista šajā sporta veidā. Un, protams, vilina arī tas, ka tā varētu būt iespēja 2028. gadā piedalīties olimpiskajās spēlēs.

 

2022/19

Nākotnes futbola līgas sezona tuvojas noslēgumam, un šobrīd līderu pozīcijā atrodas futbola komanda FS "Jelgava" ar 15 uzvarām aizvadītajās 16 spēlēs. Komanda guvusi 49 vārtus, ielaidusi 10. Vēl šosezon palikušas 10 spēles.

 

Vladislavs Žihs ir viens no rezultatīvākajiem komandas spēlētājiem – 11 spēlēs ir guvis četrus vārtus, kas komandas topā viņu ierindo 4. vietā, bet visas Nākotnes līgas vārtu guvēju topā viņš ieņem 31. pozīciju starp 166 futbolistiem. Vladislavs bija arī vienīgo vārtu autors Latvijas kausa izcīņas pusfinālā, kurā FS "Jelgava" ar 1:6 piekāpāt FK "Auda". Par to, kā sāka nodarboties ar futbolu un kas viņu saista šajā sporta veidā intervijā pastāstīs gandrīz 19 gadus jaunais FS "Jelgava" uzbrucējs Vladislavs Žihs.  

 

2022/18

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkne Laura Šinkus (trenere – Anželika Paegle) jūnijā kļuva par Latvijas čempioni 25 metru baseinā 50 metros uz muguras, bet tas nebūt nav viņas vienīgais panākums. Šis gads Laurai bijis gana veiksmīgs – viņa kļuvusi par divkārtēju Latvijas čempioni arī 50 metru baseinā (50 un 100 metros uz muguras), abos Latvijas čempionātos izcīnījusi medaļas stafešu peldējumos, bet februārī starptautisko sacensību "Madwave Challange of Latvia" 1. posmā uzrādīja visaugstvērtīgāko rezultātu pēc Starptautiskās Peldēšanas federācijas FINA punktiem starp 537 sacensību dalībniekiem (sacensības piedalījās visu trīs Baltijas valstu peldētāji). Par to, kā nokļuva peldēšanā un kāpēc viņa joprojām peld, Laura pastāstīs jaunākajā raidījuma "Pēc svilpes" sērijā.

 

2022/17

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēte Albertīna Rudņeva (trenere – Laila Nagle) 18 gadu vecumā kļuvusi par Latvijas čempioni pieaugušajiem 3000 metru kavēkļu skrējienā. Viņai šī sezona sākusies ļoti veiksmīgi – sudrabs Latvijas U-20 čempionātā, bronza Baltijas U-20 komandu čempionātā, un ar katrām sacensībām uzlabots arī personīgais rekords. Kā Albertīna nonāca vieglatlētikā, ar ko atšķiras kavēkļu skrējiens no gludā skrējiena, kādi ir sportiskie plāni un mērķi – par to sportiste stāsta jaunākajā raidījuma "Pēc svilpes" sērijā.

 

2022/16

Roberts Lagzdiņš šobrīd ir labākais Jelgavas kanoe airētājs. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas trenera Sergeja Bobkova audzēknis šo sezonu iesācis gana jaudīgi – sudrabs Eiropas U-23 čempionātā, divas zelta un viena sudraba medaļa Latvijas čempionātā un iegūta ceļazīme dalībai pasaules un Eiropas multisporta čempionātā pieaugušajiem. Pērn viņš centās ielēkt vilcienā uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Lai gan viņam tas neizdevās, olimpiskās spēles ir kā gaisma Roberta ceļa galā. "Protams, ka gribētu startēt Parīzes olimpiskajās spēlēs 2024. gadā, bet domāt par to negribu, jo tā domāšana un cerēšana tikai noved no ceļa. Vajag darīt, darīt, darīt…" saka sportists. Vairāk par Roberta ne visai vieglo pāreju uz pieaugušo sportu, nokļūšanu kanoe airēšanā un sportiskajiem mērķiem uzzināsi raidījuma "Pēc svilpes" jaunākajā sērijā.

 

2022/15

Vēl pirms pusotra gada tikai retajam ko izteica Toma Komasa vārds, bet tagad Jelgavas Vieglatlētikas kluba pārstāvis ir divkārtējs Latvijas čempions 100 kilometru skrējienā. Saka, ka aizstāvēt titulu vienmēr ir grūtāk nekā izcīnīt. Arī Tomam bija tāpat. Šogad uz skrējiena starta stājās 131 dalībnieks: 91 vīrietis un 40 sievietes. Finišu sasniedza 77 vīrieši un 26 sievietes. Toms finišēja pēc 8:25,28 stundām, uzlabojot savu pērnā gada rezultātu par četrām minūtēm, bet ko tas no viņa prasīja? Vai Toms turpinās skriet? Kādi ir viņa nākotnes plāni? To uzzināsi jaunākajā raidījuma "Pēc svilpes" sērijā, kurā Toms pastāstīs arī par izslimošanu ar kovidu, dalību pasaules čempionātā un mērķi uzstādīt jaunu Jelgavas rekordu.

 

2022/14

Alise Šulca no Jelgavas džiudžitsu kluba ir piemērs tam, ka sākt sportot nekad nav par vēlu. Pat tad, ja tu pat nesapņo par dalību pilsētas, Latvijas, Eiropas vai pasaules čempionātā vai jebkādās citās sacensībās, ir vērts pamēģināt. Alise džiudžitsu klubam pievienojās 2020. gada janvārī un, lai gan tādi sākotnēji nebija viņas mērķi, šogad aizvadīja savas pirmās sacensības, kurās izcīnīja 4. vietu. Vēlāk Latvijas čempionātā greplingā viņai divas 3. vietas, un āķis lūpā. Atbildes uz jautājumu, kas tieši cilvēkus varētu saistīt šajā sporta veidā, meklēt palīdzēs Jelgavas džiudžitsu treneris un kluba vadītājs Romāns Jermaļonoks. Starp citu, ar šo sporta veidu nodarbojas arī bērni, sākot no piecu sešu gadu vecuma.

 

2022/13

Jelgavas atklātajās sacensībās makšķerēšanā no laivām "Lielupes zandarts 2022" lielāko zandartu noķēra jelgavnieks Aivis Ostrovskis. Viņam izdevās no Lielupes izvilkt 75 centimetrus garu un četrus kilogramus smagu zandartu. Cik viegli tas nāca? Ar ko kopā laivā brauca Aivis? Cik liela ir viņa makšķerēšanas pieredze? Un vai makšķerēšanas sacensībām ir jāgatavojas? To uzzināsi šajā "Pēc svilpes" sērijā.

 

2022/12

Basketbola komanda "Jelgava" kļuva par 2021./2022. gada sezonas "Ramirent" Nacionālās basketbola līgas čempioniem, un par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika atzīts Jelgavas komandas saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks. Tāpat viņš saņēma balvu kā līgas šīs sezonas labākais saspēles vadītājs. Kā Kristaps nonāca basketbolā? Ko viņš domā par 3x3 basketbolu un vai savas tālākās sportista gaitas saista ar to? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem atradīsi šajā raidījuma "Pēc svilpes" sērijā.

 

2022/11

Jaunie vieglatlēti ar šķēpmešanu sāk nodarboties, sākot no U-12 vecuma grupas. Tajā vecumā mest šķēpu izmēģināja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis Renārs Ragovskis. Trenere Santa Lorence saskatīja viņā potenciālu. 2019. gadā Renārs "Jāņa Lūša kausa izcīņā" ieguva 4. vietu U-14 vecuma grupā, bet šogad "Olimpisko čempionu Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša memoriālā" izcīnīja bronzas medaļu U-16 vecuma grupā, sasniedzot savu personīgo rekordu – 48,32 metri. Iespējams, Jelgavā dzimušajam leģendārajam šķēpmetējam Jānim Lūsim aug jaunā maiņa.

 

2022/10

Šogad smaiļošanas un kanoe airēšanas tradīcijām Jelgavā aprit 65 gadi. Par tradīciju kļuvušas arī 1. maija sacensības, kas ir airēšanas sezonas sākums Jelgavā. Sacensībās sportisti sacenšas garajās distancēs un labākie smaiļotāji cīnās par Aleksandra Avdejeva balvu. Viņš ir titulētākais Jelgavas smaiļotājs – četrkārtējs pasaules čempions 10 000 metru distancē un olimpisko spēļu dalībnieks – un Jelgavas sporta leģenda, tāpēc šoreiz piedāvājam iepazīties ar viņu tuvāk.

 

2022/09

Hokeja komanda "Zemgale/LLU" 2021./2022. gada sezonā kļuva par Latvijas čempioniem, kas komandai ir pirmais čempionu tituls tās pastāvēšanas vēsturē. Ļoti būtiski ir tas, ka komandas sastāvā spēlēja 20 Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkņi un absolventi, tādējādi apliecinot, ka Jelgavas hokejā lieliski strādā "piramīdas" shēma – bērniem un jauniešiem ir iespēja iekļūt pilsētas virslīgas komandā un cīnīties par medaļām. Līdz šim HK "Zemgale/LLU" Latvijas čempionātā divreiz bija izcīnījis 2. vietu un trīs reizes – 3. vietu.

 

Raidījuma "Pēc svilpes" 2022/09 sērijā iepazīsimies ar Jelgavas Ledus sporta skolas 2017. gada absolventu Klāvu Veinbergu, kurš "Zemgale/LLU" sastāvā kļuva par Latvijas čempionu. Viņš pēc Latvijas čempionāta tika izsaukts uz Latvijas izlasi, lai gatavotos 2022. gada pasaules hokeja čempionātam.

 

2022/08

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņa Nikolasa Deičmana ceļš uz peldēšanu ir likumsakarīgs, jo viņa tēvs ir olimpietis Guntars Deičmans. Šī sezona Nikolasam bijusi ļoti ražīga un veiksmīga: Baltijas čempionātā viena zelta un četras sudraba medaļas, Latvijas čempionātā – viena zelta medaļa, sacensībās "Madwave challenge of Latvia/Stage 1" – trīs zelta medaļas, Latvijas U-19 čempionātā – trīs zelta medaļas.

 

Nikolasa sapnis ir piedalīties olimpiskajās spēlēs un pārspēt tēva rekordus. Nikolasa tēvam Guntaram šobrīd pieder Latvijas rekords 200 metros kompleksajā peldējumā (1:57,96 minūtes), kas uzstādīts 2003. gadā Berlīnē, un trīs Jelgavas rekordi: 15-16 gadu vecuma grupā 400 metros kompleksā (4:38,20 minūtes, uzstādīts 2000. gadā), absolūtajā grupā vīriešiem 200 metros kompleksa peldējumā (1:57,96 minūtes, uzstādīts 2003. gadā) un 400 metros kompleksa peldējumā (4:17,77 minūtes, uzstādīts 2003. gadā).

 

2022/07

2021./2022. gada sezonu noslēgusi sieviešu volejbola komanda "Jelgava". Komandas spēlētāja Kristīne Gabranova aizvadīto sezonu vērtē kā labu. Septembrī tika aizvadīta Superkausa izcīņa, kurā piedalījās pērnās sezonas divas labākās Latvijas sieviešu komandas – VK "Jelgava" un "Rīgas Volejbola skola". Piecu setu cīņā uzvarēja jelgavnieces. Decembrī aizvadīts "Cewood" Latvijas kausa volejbolā fināls. Pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē Latvijas kausu izcīnīja "Jelgava", pārspējot "RSU/Minusas Volejbola skola" volejbolistes. Baltijas līgā Jelgavas komanda pamatturnīru noslēdza 5. vietā, bet izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā piedzīvoja zaudējumu Lietuvas komandai "Aušrine-KKSC" no Jonavas, un turnīrs beidzās. Bet sezonai punkts pielikts ar sudraba medaļām Latvijas čempionātā. Ko vēl pastāstīja Kristīne Gabranova, skaties raidījuma "Pēc svilpes" 2022/07 sērijā.

 

2022/06

Šajā raidījuma "Pēc svilpes" sērijā – stāsts par mākslas vingrošanu. Vairāk par šo sporta veidu pastāstīs Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un kluba "Baltic Flower" vingrotāja Anna Murikova, kura marta izskaņā sacensībās "Baltic Flower 2022" Jelgavā izcīnīja 2. vietu kopvērtējumā senioru grupā un šobrīd ir viena no vadošajām Latvijas mākslas vingrotājām.  

 

2022/05

Raidījuma "Pēc svilpes" 2022/05 sērija veltīta sieviešu basketbola komandai "Jelgava-BJSS", kas noslēgusi 2021./2022. gada sezonu. Mūsu meitenes "Pullman" sieviešu basketbola līgas B grupā ieņem 6. vietu. Dažas komandas vēl nav aizvadījušas visas 20 spēles, bet zemāk par 7. vietu 11 komandu konkurencē jelgavnieces nevar nokrist. Komandas galvenais treneris Harijs Zelčs uzsver, ka šosezon galvenais bija komandas pārbūve, un par to, kā veicās, plašāk raidījumā. Tāpat savos iespaidos pēc pirmās sezonas pieaugušo basketbolā dalīsies jaunās spēlētājas Tīna Makarova-Makaronoka un Amanda Budze.

 

2022/04

Pērn sporta pasauli satricināja Latvijas 3x3 basketbola izlases izcīnītās zelta medaļas. Šosezon jelgavnieks olimpiskais čempions Edgars Krūmiņš spēlē zāles basketbolu BK "Jelgava" un palīdz dzimtās pilsētas komandai "Ramirent" Nacionālajā basketbola līgā, bet nav arī pametis novārtā 3x3 basketbolu, kas gan Jelgavā, gan Latvijā kļūst arvien populārāks. Šajā "Pēc svilpes" sērijā – par Jelgavā aizvadītu 3x3 basketbola turnīra posmu un aktuālo šajā sporta veidā.

 

2022/03

Šajā raidījuma "Pēc svilpes" sērijā Jelgavas sportisti – sporta kluba "Zemgale" šorttrekists Reinis Bērziņš un bijušais Jelgavas Ledus sporta skolas hokejists Renārs Krastenbergs – atskatās uz savām debijas olimpiskajām spēlēm Pekinā. Abi sportisti ir apņēmības pilni pārstāvēt Latviju arī nākamajās ziemas olimpiskajās spēlēs 2026. gadā Itālijā.

 

2022/02

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēts Artūrs Konderko, pirmo reizi startējot Latvijas čempionātā daudzcīņā (septiņcīņā) telpās, izcīnīja 4. vietu. Šajā raidījumā sportists stāsta, kas tad īsti ir daudzcīņa un kāpēc viņš ar to nodarbojas.

 

2022/01

Šā gada pirmajā raidījumā parādīsim kādu īpašu sporta stundu Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā, ko vadīja bokseris Mairis Briedis. Savukārt īsziņu blokā būs aktuālais no Pekinas olimpiskajām spēlēm, peldēšanas, pauerliftinga, 3x3 basketbola.

 

2021/12

Decembra nozīmīgākais notikums Jelgavā bija "Sporta laureāts", kurā par sasniegumiem godināti sportisti un treneri. Ar nomināciju laureātiem janvāra beigās iepazīstināsim dokumentālā filmā, bet decembra raidījumā "Pēc svilpes" piedāvājam sarunu ar trīs Jelgavas sportistiem, kuri saņēma pateicību "Par augstiem sasniegumiem": šorttrekistu Reini Bērziņu, BMX braucēju Kristenu Krīgeru un ūdens motosportistu Kārli Žūriņu. Tāpat būs aktuālā informācija par peldēšanu, hokeju, pauerliftingu, skvošu, mākslas vingrošanu, telpu futbolu, basketbolu un citiem sporta veidiem.

 

2021/11

Neskatoties uz epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, novembrī gan Jelgavā, gan Latvijā, gan citviet pasaulē sporta pasākumi un sacensības notika un Jelgavas sportisti ir guvuši panākumus, par ko pastāstīsim šajā raidījumā. Piemēram, "Rīgas sprinta" zelta medaļnieks Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētājs Jevgeņijs Boicovs pastāstīs, kā sāka peldēt, bet sieviešu basketbola komandas BK "Jelgava-BJSS" treneris Harijs Zelčs un spēlētāja Loreta Beitāne ieskicēs sportošanas iespējas pandēmijas ēnā. Vēl iepazīsimies ar jaunu un talantīgu šķēpmetēju Krišjāni Suntažu, kurš ir pievienojies Jelgavas Vieglatlētikas klubam. Tāpat būs aktuālā informācija par peldēšanu, hokeju, badmintonu, BMX riteņbraukšanu, šorttreku un citiem sporta veidiem.

 

Jāpiebilst, ka raidījuma sižeti tapuši, ievērojot spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

2021/10

Oktobra pirmajā pusē, pirms stājās spēkā mājsēde, notika vairāki sporta pasākumi, turklāt mūsu sportisti sacensībās aiz valsts robežām piedalījās visu mēnesi. Tāpēc oktobra raidījumā atskatīsimies uz makšķerēšanas sacensībām no laivām "Lielupes līdaka 2021", ar FK "Jelgava" komandas spēlētāju un Latvijas izlases trenera asistenti Annu Poņatovsku parunāsim par sieviešu futbolu un uzzināsim vairāk skriešanu – par to pastāstīs Latvijas čempions 100 kilometru skrējienā Toms Komass. Tāpat būs aktuālā informācija tādos sporta veidos kā 3x3 basketbols, mākslas vingrošana, kērlings, šorttreks, smaiļošana un kanoe airēšana un citos.

 

Jāpiebilst, ka raidījuma sižeti tapuši, ievērojot spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

2021/09

Septembris ir laiks, kad vairākos āra sporta veidos sezona noslēdzas, bet telpu sporta veidos – sākas. Tāpēc šajā raidījumā ir plašāks sižets par jauno hokeja un basketbola sezonu – par komandu mērķiem un plāniem un piedzīvotajām izmaiņām starpsezonā stāsta hokeja komandas "Zemgale/LLU" galvenais treneris Artis Ābols un vārtsargs Rihards Cimermanis un vīriešu basketbola komandas "Jelgava" galvenais treneris Gatis Justovičs un spēlētājs Armands Seņkāns. Savukārt uz to, kā gājis vasaras sezonā, atskatās ūdens motosporta kluba "Paisums" ātrumlaivu pilots Mārtiņš Lauss. Tāpat ir ziņas par aktuālo citos sporta veidos, piemēram, BMX, vieglatlētikā, peldēšanā, volejbolā. 

 

2021/08

Līdz ar augusta sporta raidījumu "Pēc svilpes" noslēgušās šā gada Tokijas spēles – paraolimpietis Edgars Bergs ar jaunu Eiropas rekordu izcīnījis 5. vietu, bet olimpiskais čempions Edgars Krūmiņš atklāja, kādas sekas Latvijā radīja viņa un komandas izcīnītās olimpiskās zelta medaļas. Tāpat šajā raidījumā ir atskats uz vairākiem vasaras sporta veidiem, piemēram, smaiļošanu un kanoe airēšanu, BMX, pludmales volejbolu, airēšanu, ūdens motosportu un citas aktualitātes Jelgavas sportā. Tuvplānā šoreiz iepazīsimies ar Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas smaiļotāju Kārli Dumpi, kurš šobrīd ir topa augšgalā Latvijā starp junioriem.

 

2021/07

Jūlijā Jelgavas sporta vēsturē ir ierakstīts ļoti nozīmīgs notikums – jelgavnieks Edgars Krūmiņš Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu 3x3 basketbolā. Tā Jelgavai ir pirmā olimpiskā zelta medaļa un olimpiskā medaļa vispār kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Raidījumā Edgars pastāstīja, kā jūtas pēc lielā sasnieguma, un ieskicēja savu ceļu līdz olimpiskajam zeltam. Pastāstījām arī par pārējo abu Jelgavas olimpiešu – karatista Kalvja Kalniņa un šķēpmetēja Gata Čakša – startiem olimpiskajās spēlēs. Tomēr jūlijā bijuši arī citi nozīmīgi notikumi Jelgavas sportā, un pastāstīsim arī par tiem – vieglatlētikā, BMX, airēšanā, motosportā un ūdens motosportā.

 

2021/06

Jūnijs mums atnesis vairākas labas ziņas: pati svarīgākā ir tā, ka Tokijas Olimpiskajās spēlēs Jelgavu pārstāvēs trīs sportisti. Pēdējoreiz tik plaša pilsētas pārstāvniecība olimpiskajās spēlēs bija 2004. gadā Atēnās. Uz Tokiju jau pavisam drīz dosies 3x3 basketbolists Edgars Krūmiņš, šķēpmetējs Gatis Čakšs un karatists Kalvis Kalniņš, kurš arī atklāj, kā jūtas, kad bērnības sapnis ir teju piepildījies. Savukārt uz Tokijas paraolimpiskajām spēlēm dosies Jelgavas Vieglatlētikas kluba sportists Edgars Bergs, kuram šīs būs ceturtās paraolimpiskās spēles. Par to, kā piecelties pēc kritiena, Edgars pastāstīs video. Vēl jūnijā noslēdzās pasaules čempionāts hokejā, kurā Latvijas izlases sastāvā debitēja bijušais Jelgavas Ledus sporta skolas audzēknis Renārs Krastenbergs. Hokejists intervijā atskatās uz savu sportisko gaitu sākumu un atklāj, kādi ir viņa tālākie plāni un mērķi. Tāpat šajā raidījumā varēs uzzināt par jaunumiem peldēšanā, kanoe airēšanā un vieglatlētikā. 

 

2021/05

Maijs ir nozīmīgs ar to, ka šajā mēnesī vairākos sporta veidos norisinājās kvalifikācijas sacensības Tokijas olimpiskajām spēlēm. Par šādu iespēju cīnījās arī četri Jelgavas sportisti, un vienam – 3x3 basketbolistam Edgaram Krūmiņam – tas arī izdevās. Kā gāja pārējiem sportistiem, uzzināsi raidījumā. Tāpat šajā raidījumā varēs uzzināt, kā sezona noslēgusies telpu futbola komandai "Petrow/Jelgava" un Jelgavas Kērlinga klubam un kā tā iesākusies, piemēram, vieglatlētiem un motosportistiem. Pūrā ir arī citas sporta aktualitātes – peldēšanā, mākslas vingrošanā, orientēšanās sportā. Uzzini par tām maija raidījumā "Pēc svilpes"!

 

2021/04

Aprīlī vairākos sporta veidos noslēgusies sezona – pie medaļām tikusi Jelgavas hokeja komanda HK "Zemgale/LLU" un sieviešu volejbola komanda "Jelgava". Sezona noslēgusies arī sieviešu basketbola komandai "Jelgava-BJSS", un visu trīs komandu pārstāvji – hokejisti Patriks Ozols un Ričards Bernhards, volejboliste Līga Plāte un basketboliste Dace Blūma – īsi atskatīsies uz aizvadīto sezonu. Cīņu par medaļām joprojām turpina telpu futbola komanda "Petrow/Jelgava". Panākumi bijuši arī 3x3 basketbolā, mākslas vingrošanā, BMX, peldēšanā, un arī par to var uzzināt aprīļa raidījumā "Pēc svilpes".

 

2021/03

Marts Jelgavas sportam atnesa kādu vēsturisku panākumu – hokeja klubs "Zemgale/LLU" pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē "Optibet" hokeja līgas regulāro čempionātu noslēdza 1. vietā un ieguva kausu. Šobrīd aizvadīta jau pusfināla sērija, un komanda ir savas otrās finālsērijas gaidās. Par pusfināla sēriju vairāk pastāstīt hokeja komandas vārtsargs Rihards Cimermanis. Sezona noslēgusies vīriešu volejbola komandai "Biolars/Jelgava", un ar rezumējumu par to, kāda tā bijusi, iepazīstinās komandas menedžeris Andrejs Jamrovskis. Tāpat pastāstīsim, kas šobrīd notiek sieviešu volejbolā un basketbolā, 3x3 basketbolā, telpu futbolā un iepazīstināsim ar citiem marta sporta notikumiem un sasniegumiem.

 

2021/02

Februāra Jelgavas sporta notikumu apskatā "Pēc svilpes" apskatīta nebijusi aktivitāte Jelgavas sportā – interneta balsojums "Populārākais sportists Jelgavā 2020. gadā", kurā uzvarēja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas džudists Ņikita Skorbenko. Vēl februārī spraigi notikumi risinājās volejbola un hokeja laukumā, par ko būs plašāki sižeti un intervijas ar sportistiem Līvu Solu un Kirilu Tambijevu. Bet raidījuma izskaņā uzzināsiet par citām aktualitātēm Jelgavas sportā februārī.

 

2021/01

Ir sācies jauns gads, tāpēc arī Jelgavas sporta notikumu apskats "Pēc svilpes" pārsteidz ar jaunu vizuālo tēlu. Bet, runājot par raidījuma saturu: raidījumā ir sižets par Jelgavas sportistu startu Eiropas čempionātā šorttrekā un savās pārdomās dalās Latvijas šorttreka dalībnieks un Jelgavas Ledus sporta skolas treneris Endijs Vīgants. Vēl pastāstīsim, kas šobrīd aktuāls peldēšanā un ziemas peldēšanā, uz sarunu aicinot Latvijas peldēšanas izlases dalībniekus Matīsu Kaktiņu un Nikolu Elpi un izlases treneri Zemgalē Ingu Arnīti, kā arī biedrības "Jelgavas roņi" vadītāju Aleksandru Jakovļevu. Bet raidījuma izskaņā uzzināsiet par citām aktualitātēm Jelgavas sportā janvārī. Jāuzsver, ka arī sporta spēļu komandu sniegums aplūkots kalendārā mēneša – janvāra – griezumā, un situācija ar katru dienu un jaunu aizvadītu spēli mainās: operatīvās ziņas par notiekošo sportā var atrast "Sporta servisa centra" sociālo tīklu kontos. Patīkamu skatīšanos!

 

2020/12

2020. gada decembrī visspilgtākais notikums Jelgavas sporta dzīvē bija Latvijas 3x3 basketbola izlases uzvara Pasaules tūres superfinālā. Izlases sastāvā spēlē arī jelgavnieks Edgars Krūmiņš, kurš šosezon ir trešais labākais punktu guvējs pasaulē. Par superfinālu un sezonu kopumā Edgars pastāstīs vairāk. Apmēram decembra vidū "Optibet" hokeja čempionātā iestājās pauze, un Jelgavas HK "Zemgale/LLU" čempionāta pirmo nogriezni noslēdza ar visnotaļ labiem rezultātiem – gan komandu, gan individuālajos rādītājos. Savās pārdomās par aizvadīto čempionāta pirmo pusi dalīsies komandas vārtsargs Rihards Cimermanis. Vēl šajā raidījumā iepazīstināsim ar sporta klubu, kam šomēnes apritēja 30 gadi – orientēšanās klubu "Alnis". Par šo sporta veidu vairāk pastāstīs kluba dibinātāja Māra Bolšteina un jaunie sportisti Endijs Titomers un Signe Sirmā. Savukārt gada pēdējā izaicinājuma autors šoreiz ir kādreizējais Latvijas jaunatnes basketbola izlašu spēlētājs, tagad Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola treneris Česlavs Mateikovičs. Tā teikt, senas prasmes nerūs!

 

2020/11

Novembrī, kamēr vēl nebija stājušies spēkā stingrāki ierobežojumi Covid-19 izraisītās pandēmijas apturēšanai, Rīgā notika peldēšanas sacensības, kurās labus rezultātus uzrādīja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi. Šajā raidījumā uz sarunu aicināts medaļu ieguvējs Jevgeņijs Boicovs un nu jau varētu teikt, ka Jelgavas peldēšanas leģenda, divu olimpisko spēļu dalībnieks Andrejs Dūda. Raidījumā iekļauts arī atskats uz futbola sezonu, kas novembrī noslēdzās. Jāizceļ arī jelgavnieku sniegums Latvijas hokeja izlases rindās, un emocijās par lielisku debiju dalīsies jelgavnieks Gatis Sprukts. Sekojām arī līdz telpu futbola komandas FC "Petrow/Jelgava" debijai UEFA Čempionu līgā un pārējo pilsētas sporta komandu sporta sekmēm. Bet mēneša izaicinājums šoreiz nāk no Latvijas šorttreka izlases dalībnieka un Jelgavas Ledus sporta skolas trenera Endija Vīganta.

 

Jāpiebilst, ka raidījums tapis mēneša garumā, tāpēc, kamēr sejas aizsargmasku lietošana nebija noteikta kā obligāta, tā ne vienmēr tika izmantota.

 

2020/10

Oktobra sākumā startēja sieviešu un vīriešu volejbola un basketbola līgas ar Jelgavas komandu dalību, tāpēc šajā raidījumā nedaudz plašāk apskatīti šie sporta veidi un uz sarunu šoreiz aicinātas sieviešu basketbola komandas "Jelgava/BJSS" spēlētājas Diāna Dude un Enija Ķīvīte un viņu treneris Harijs Zelčs. Diemžēl no 13. oktobra epidemioloģiskās drošības uzlabošanai Latvijā sporta pasākumi tika aizliegti, un otrajā mēneša pusē notika tikai augstāko līgu komandu sporta spēles. Bet vēl pirms pauzes sezonu noslēdza motosportisti, tāpēc par aizvadīto sezonu pastāstīs motosportists Andris Grīnfelds, kurš izcīnījis Latvijas čempiona un Baltijas vicečempiona titulu enduro. Bet mēneša izaicinājumu šoreiz vārda tiešā nozīmē met basketbolists Edgars Krūmiņš.

 

2020/09

Septembris Jelgavas sportā iezīmējās ar vairākiem būtiskiem notikumiem. Piemēram, Jelgavā norisinājās Latvijas čempionāts boksā jauniešiem un skolēniem, pilsētniekiem Eiropas Sporta nedēļas gaitā tika piedāvāta virkne bezmaksas aktivitāšu, notika arī regbija turnīrs jauniešiem un tradicionālais Jelgavas pilsētas domes kauss volejbolā sievietēm, kurā piecu Latvijas komandu konkurencē uzvarēja VK "Jelgava". Savukārt uz interviju aicināts Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas smaiļotājs Otto Gerbers, kuram aizvadītā sezona, kaut arī tā nebija pilnvērtīga, bijusi ļoti produktīva. Un neiztikt arī bez mēneša izaicinājuma, ko šoreiz piedāvā sportistu ģimene Sintija un Andrejs Makuhas.

 

2020/08

Augustā Jelgavā notikuši trīs zīmīgi notikumi – pirmo reizi Jelgavas sporta vēsturē mūsu pilsētā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem, pirmo reizi šķēpmešanas sacensības notika bez šā gada pavasarī aizsaulē aizgājušā leģendārā sportista Jāņa Lūša, kura vārdā nu nosaukts Zemgales Olimpiskā centra stadions, un Jelgavā notika Latvijas 3x3 basketbola līgas "Top Gun" kvalifikācijas posms, kurā startēja arī mājinieku komandas.

 

Jelgavā notika arī BMX sacensības, kurās piedalījās arī elites braucējs jelgavnieks Kristens Krīgers, tāpēc viņš tika aicināts uz sarunu – par viņa ceļu uz šo sporta veidu, sasniegumiem un sportiskajiem mērķiem. Viņš arī ir tas, kurš šoreiz jelgavniekiem dod uzdevumu rubrikā "Mēneša izaicinājums".

 

2020/07

Jūlijā Jelgavā notika vieglatlētikas sacensības un pludmales volejbola turnīrs. Ja pirmajās tika noskaidroti Jelgavas čempioni vieglatlētikā un Jelgavas trenera Ulda Samsona balvas ieguvēji diska mešanā, tad otrs būtu klasificējams kā tautas sporta pasākums, kurā piedalīties varēja ikviens interesents. Raidījumā ir arī stāsts par pavisam jaunu sieviešu komandu, kas gaida pievienojamies papildspēkus.

 

Aizvadītajā Jelgavas vieglatlētikas čempionātā tika labots Jelgavas rekords sprintā, tāpēc uz sarunu aicināta šī rekorda īpašniece Māra Anna Zīverte. Tāpat savās izjūtās dalās basketbolists Andris Misters, kurš 29 gadu vecumā piedzīvojis debiju Latvijas vīriešu valstsvienībā.

 

Savukārt rubrikā "Izaicinājums" savas prasmes demonstrē un jelgavniekus izaicina pauerliftinga kluba "Apolons" pārstāvis Renārs Dronga.

 

2020/06

Jūnijā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas atsākās sporta sacensības. Jelgavā pirmās sacensības bija makšķerēšanā, un par to, kādi lomi tika izvilkti, vairāk var uzzināt raidījumā. Piedāvājam arī sižetu par FK "Jelgava", kas sācis dalību virslīgas čempionātā, un nedaudz pastāstīsim par skriešanas nozīmi un biežākajām iesācēju kļūdām. No tām izvairīties palīdzēt koptreniņi profesionālu treneru vadībā. Savukārt jaunajā rubrikā "Izaicinājums" savas prasmes demonstrē un jelgavniekus izaicina Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas BMX braucēja Paula Zavinska.

 

2020/05

Sporta dzīve atdzīvojas pavisam maziem solīšiem. Viens no tādiem ir atļauja sporta skolās atsākt klātienes treniņu procesu. Tas nozīmē, ka visās trīs Jelgavas pilsētas pašvaldības sporta skolās – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā, Jelgavas Specializētajā peldēšanas skolā un Jelgavas Ledus sporta skolā – kopš maija vidus treniņi notiek klātienē, turpinot ievērot noteiktos drošības pasākumus. Maija raidījumā skaidrojam, ar kādām emocijām skolu vadība, treneri un audzēkņi atgriezušies pie ierastā treniņu režīma. Vēl piedāvājam sarunu ar 2019. gada Jelgavas labāko sportisti olimpiskajos veidos 3x3 basketbolisti Lieni Stalidzāni, kura stāsta gan par 3x3 basketbolu, gan savām mācībām un dzīvi Kanādā. No maija raidījumā ir arī jauna rubrika – "Izaicinājums". Tajā kāds Jelgavas sportists nodemonstrēs uzdevumu, aicinot to atkārtot vai pat pārspēt.

 

2020/04

Lai ierobežotu koronavīrusa izraisīto pandēmiju, Latvijā joprojām ir ārkārtējā situācija un sporta dzīve gan pie mums, gan citviet pasaulē ir teju vai apstājusies. Bet, no otras puses, ir piemērots brīdis labāk iepazīt mūsu sportistus. 2020. gada aprīļa raidījumā "Pēc svilpes" piedāvājam divas sarunas. Pirmā – ar BK "Jelgava/LLU" kapteini Jāni Bērziņu. Viņa pārstāvētā komanda šo sezonu noslēdza kā Latvijas basketbola līgas 2. divīzijas Rietumu grupas uzvarētāji. Otra saruna ir ar Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas sportistu Matīsu Kaktiņu, kurš jau otro gadu ir labākais peldētājs Latvijā jauniešu vecuma grupā. Tāpat raidījumā uzzināsiet, kāds sportisks pārsteigums pilsētas svētku mēnesī sagādāts jelgavniekiem.

 

2020/03

2020. gada marta sporta notikumu apskats ir neierasts, jo koronavīrusa izraisītās pandēmijas dēļ sporta pasākumi visā pasaulē ir atcelti vai pārcelti, tostarp Tokijas olimpiskās spēles, kas notiks 2021. gada vasarā. Vairākos sporta veidos čempionāti tiek apturēti, neaizvadot tos līdz galam un nenoskaidrojot čempionus, bet komandas sarindojot pēc regulārā čempionāta rezultātiem. Sezona jau noslēgusies mūsu hokejistiem, volejbolistiem un volejbolistēm, basketbolistēm. Šoreiz uz interviju aicināts HK "Zemgale/LLU" hokejists Gatis Sprukts, kurš ir aizvadītās sezonas rezultatīvākais spēlētājs "Optibet" hokeja līgā. Vēl marta sākumā Jelgavā tika aizvadītas mākslas vingrošanas sacensības, kurās panākumus guva arī mūsu meitenes, un par orientēšanās kluba "Alnis" iniciatīvu, aicinot arī šajā sarežģītajā laikā uzturēt sevi formā.

 

2020/02

2020. gada februāra sporta notikumu apskatā iepazīstinām ar tādiem sporta veidiem kā džudo, sporta dejas un alpīnisms. Piedāvājam arī interviju ar 3x3 basketbolistu Edgaru Krūmiņu, kurš kopā ar komandu gatavojas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Šobrīd gan turnīrs saistībā ar koronavīrusa izplatību pasaulē uz laiku ir atcelts, bet Starptautiskā olimpiskā komiteja apņēmusies darīt visu, lai gan šis turnīrs, gan vasaras olimpiskās spēles Tokijā notiktu. Sekojam līdz arī pilsētas sporta komandu rezultātiem – dažos sporta veidos tuvojas vai jau norisinās izšķirošie notikumi.

 

2020/01

2020. gada pirmajā sporta notikumu apskatā ir stāsts par Jelgavas Ledus sporta skolas šorttrekista Māra Jāņa Šternmaņa debiju Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, vieglatlētikas nozīmi un vietu sporta veidu hierarhijā un Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētāju aizvadītā gada bilanci. Vēl sekojam līdz pilsētas sporta komandu rezultātiem, kā arī iepazīstinām ar nākamā mēneša sporta pasākumu plānu.

 

2019/2

2019. gada decembra raidījuma galvenā tēma ir pasākums "Sporta laureāts", kurā izvērtēts sportistu sniegums aizvadītajā gadā un apbalvoti Jelgavas labākie sportisti. Piedāvājam interviju ar Jelgavas 2019. gada labāko olimpisko veidu sportistu 3x3 basketbolistu Edgaru Krūmiņu un neolimpisko veidu pārstāvi motosportistu Andri Grīnfeldu, kā arī Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkni Jevgeņiju Boicovu, kuram bijis ļoti veiksmīgs gads.

 

2019/1

2019. gada oktobra–novembra sporta notikumu apskatā iekļauta intervija ar Jelgavas atklātā skvoša čempionāta organizatori un šī gada Latvijas čempioni skvošā jelgavnieci Baibu Lulli. Savukārt uz aizvadīto futbola sezonu atskatās un ar emocijām pēc Latvijas Kausa izcīņas fināla spēles dalās FK "Jelgava" aizsargs jelgavnieks Ivo Minkevičs.