Sporta notikumu apskats "Pēc svilpes"

Sports ir nozīmīga mūsu dzīves sastāvdaļa, un ar to saskaras ikviens – mēs sportojam veselības uzlabošanai, trenējamies hobija līmenī vai profesionāli, piedalāmies sacensībās un pieņemam arvien jaunus izaicinājumus. Bet mēs nevienu brīdi neesam vieni – aiz mums stāv treneri, ģimene, draugi, kaimiņi, kvēlākie fani un nejauši līdzjutēji: mēs esam Jelgava!

 

Lai informētu par svarīgāko Jelgavas sporta dzīvē, tiek veidots sporta notikumu apskats, kas iznāk reizi mēnesī, atskatoties uz nozīmīgākajiem sporta notikumiem aizvadītajā mēnesī, kā arī piedāvājot intervijas ar sportistiem un treneriem.

2020/oktobris

Oktobra sākumā startēja sieviešu un vīriešu volejbola un basketbola līgas ar Jelgavas komandu dalību, tāpēc šajā raidījumā nedaudz plašāk apskatīti šie sporta veidi un uz sarunu šoreiz aicinātas sieviešu basketbola komandas "Jelgava/BJSS" spēlētājas Diāna Dude un Enija Ķīvīte un viņu treneris Harijs Zelčs. Diemžēl no 13. oktobra epidemioloģiskās drošības uzlabošanai Latvijā sporta pasākumi tika aizliegti, un otrajā mēneša pusē notika tikai augstāko līgu komandu sporta spēles. Bet vēl pirms pauzes sezonu noslēdza motosportisti, tāpēc par aizvadīto sezonu pastāstīs motosportists Andris Grīnfelds, kurš izcīnījis Latvijas čempiona un Baltijas vicečempiona titulu enduro. Bet mēneša izaicinājumu šoreiz vārda tiešā nozīmē met basketbolists Edgars Krūmiņš.

 

2020/septembris

Septembris Jelgavas sportā iezīmējās ar vairākiem būtiskiem notikumiem. Piemēram, Jelgavā norisinājās Latvijas čempionāts boksā jauniešiem un skolēniem, pilsētniekiem Eiropas Sporta nedēļas gaitā tika piedāvāta virkne bezmaksas aktivitāšu, notika arī regbija turnīrs jauniešiem un tradicionālais Jelgavas pilsētas domes kauss volejbolā sievietēm, kurā piecu Latvijas komandu konkurencē uzvarēja VK "Jelgava". Savukārt uz interviju aicināts Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas smaiļotājs Otto Gerbers, kuram aizvadītā sezona, kaut arī tā nebija pilnvērtīga, bijusi ļoti produktīva. Un neiztikt arī bez mēneša izaicinājuma, ko šoreiz piedāvā sportistu ģimene Sintija un Andrejs Makuhas.

 

2020/augusts

Augustā Jelgavā notikuši trīs zīmīgi notikumi – pirmo reizi Jelgavas sporta vēsturē mūsu pilsētā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem, pirmo reizi šķēpmešanas sacensības notika bez šā gada pavasarī aizsaulē aizgājušā leģendārā sportista Jāņa Lūša, kura vārdā nu nosaukts Zemgales Olimpiskā centra stadions, un Jelgavā notika Latvijas 3x3 basketbola līgas "Top Gun" kvalifikācijas posms, kurā startēja arī mājinieku komandas.

 

Jelgavā notika arī BMX sacensības, kurās piedalījās arī elites braucējs jelgavnieks Kristens Krīgers, tāpēc viņš tika aicināts uz sarunu – par viņa ceļu uz šo sporta veidu, sasniegumiem un sportiskajiem mērķiem. Viņš arī ir tas, kurš šoreiz jelgavniekiem dod uzdevumu rubrikā "Mēneša izaicinājums".

 

2020/jūlijs

Jūlijā Jelgavā notika vieglatlētikas sacensības un pludmales volejbola turnīrs. Ja pirmajās tika noskaidroti Jelgavas čempioni vieglatlētikā un Jelgavas trenera Ulda Samsona balvas ieguvēji diska mešanā, tad otrs būtu klasificējams kā tautas sporta pasākums, kurā piedalīties varēja ikviens interesents. Raidījumā ir arī stāsts par pavisam jaunu sieviešu komandu, kas gaida pievienojamies papildspēkus.

 

Aizvadītajā Jelgavas vieglatlētikas čempionātā tika labots Jelgavas rekords sprintā, tāpēc uz sarunu aicināta šī rekorda īpašniece Māra Anna Zīverte. Tāpat savās izjūtās dalās basketbolists Andris Misters, kurš 29 gadu vecumā piedzīvojis debiju Latvijas vīriešu valstsvienībā.

 

Savukārt rubrikā "Izaicinājums" savas prasmes demonstrē un jelgavniekus izaicina pauerliftinga kluba "Apolons" pārstāvis Renārs Dronga.

 

2020/jūnijs

Jūnijā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas atsākās sporta sacensības. Jelgavā pirmās sacensības bija makšķerēšanā, un par to, kādi lomi tika izvilkti, vairāk var uzzināt raidījumā. Piedāvājam arī sižetu par FK "Jelgava", kas sācis dalību virslīgas čempionātā, un nedaudz pastāstīsim par skriešanas nozīmi un biežākajām iesācēju kļūdām. No tām izvairīties palīdzēt koptreniņi profesionālu treneru vadībā. Savukārt jaunajā rubrikā "Izaicinājums" savas prasmes demonstrē un jelgavniekus izaicina Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas BMX braucēja Paula Zavinska.

 

2020/maijs

Sporta dzīve atdzīvojas pavisam maziem solīšiem. Viens no tādiem ir atļauja sporta skolās atsākt klātienes treniņu procesu. Tas nozīmē, ka visās trīs Jelgavas pilsētas pašvaldības sporta skolās – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā, Jelgavas Specializētajā peldēšanas skolā un Jelgavas Ledus sporta skolā – kopš maija vidus treniņi notiek klātienē, turpinot ievērot noteiktos drošības pasākumus. Maija raidījumā skaidrojam, ar kādām emocijām skolu vadība, treneri un audzēkņi atgriezušies pie ierastā treniņu režīma. Vēl piedāvājam sarunu ar 2019. gada Jelgavas labāko sportisti olimpiskajos veidos 3x3 basketbolisti Lieni Stalidzāni, kura stāsta gan par 3x3 basketbolu, gan savām mācībām un dzīvi Kanādā. No maija raidījumā ir arī jauna rubrika – "Izaicinājums". Tajā kāds Jelgavas sportists nodemonstrēs uzdevumu, aicinot to atkārtot vai pat pārspēt.

 

2020/aprīlis

Lai ierobežotu koronavīrusa izraisīto pandēmiju, Latvijā joprojām ir ārkārtējā situācija un sporta dzīve gan pie mums, gan citviet pasaulē ir teju vai apstājusies. Bet, no otras puses, ir piemērots brīdis labāk iepazīt mūsu sportistus. 2020. gada aprīļa raidījumā "Pēc svilpes" piedāvājam divas sarunas. Pirmā – ar BK "Jelgava/LLU" kapteini Jāni Bērziņu. Viņa pārstāvētā komanda šo sezonu noslēdza kā Latvijas basketbola līgas 2. divīzijas Rietumu grupas uzvarētāji. Otra saruna ir ar Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas sportistu Matīsu Kaktiņu, kurš jau otro gadu ir labākais peldētājs Latvijā jauniešu vecuma grupā. Tāpat raidījumā uzzināsiet, kāds sportisks pārsteigums pilsētas svētku mēnesī sagādāts jelgavniekiem.

 

2020/marts

2020. gada marta sporta notikumu apskats ir neierasts, jo koronavīrusa izraisītās pandēmijas dēļ sporta pasākumi visā pasaulē ir atcelti vai pārcelti, tostarp Tokijas olimpiskās spēles, kas notiks 2021. gada vasarā. Vairākos sporta veidos čempionāti tiek apturēti, neaizvadot tos līdz galam un nenoskaidrojot čempionus, bet komandas sarindojot pēc regulārā čempionāta rezultātiem. Sezona jau noslēgusies mūsu hokejistiem, volejbolistiem un volejbolistēm, basketbolistēm. Šoreiz uz interviju aicināts HK "Zemgale/LLU" hokejists Gatis Sprukts, kurš ir aizvadītās sezonas rezultatīvākais spēlētājs "Optibet" hokeja līgā. Vēl marta sākumā Jelgavā tika aizvadītas mākslas vingrošanas sacensības, kurās panākumus guva arī mūsu meitenes, un par orientēšanās kluba "Alnis" iniciatīvu, aicinot arī šajā sarežģītajā laikā uzturēt sevi formā.

 

2020/februāris

2020. gada februāra sporta notikumu apskatā iepazīstinām ar tādiem sporta veidiem kā džudo, sporta dejas un alpīnisms. Piedāvājam arī interviju ar 3x3 basketbolistu Edgaru Krūmiņu, kurš kopā ar komandu gatavojas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Šobrīd gan turnīrs saistībā ar koronavīrusa izplatību pasaulē uz laiku ir atcelts, bet Starptautiskā olimpiskā komiteja apņēmusies darīt visu, lai gan šis turnīrs, gan vasaras olimpiskās spēles Tokijā notiktu. Sekojam līdz arī pilsētas sporta komandu rezultātiem – dažos sporta veidos tuvojas vai jau norisinās izšķirošie notikumi.

 

2020/janvāris

2020. gada pirmajā sporta notikumu apskatā ir stāsts par Jelgavas Ledus sporta skolas šorttrekista Māra Jāņa Šternmaņa debiju Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, vieglatlētikas nozīmi un vietu sporta veidu hierarhijā un Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētāju aizvadītā gada bilanci. Vēl sekojam līdz pilsētas sporta komandu rezultātiem, kā arī iepazīstinām ar nākamā mēneša sporta pasākumu plānu.

 

2019/decembris

2019. gada decembra raidījuma galvenā tēma ir pasākums “Sporta laureāts”, kurā izvērtēts sportistu sniegums aizvadītajā gadā un apbalvoti Jelgavas labākie sportisti. Piedāvājam interviju ar Jelgavas 2019. gada labāko olimpisko veidu sportistu 3x3 basketbolistu Edgaru Krūmiņu un neolimpisko veidu pārstāvi motosportistu Andri Grīnfeldu, kā arī Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkni Jevgeņiju Boicovu, kuram bijis ļoti veiksmīgs gads.

 

 

2019/oktobris–novembris

2019. gada oktobra–novembra sporta notikumu apskatā iekļauta intervija ar Jelgavas atklātā skvoša čempionāta organizatori un šī gada Latvijas čempioni skvošā jelgavnieci Baibu Lulli. Savukārt uz aizvadīto futbola sezonu atskatās un ar emocijām pēc Latvijas Kausa izcīņas fināla spēles dalās FK “Jelgava” aizsargs jelgavnieks Ivo Minkevičs.