Pirmizrādi Jelgavā piedzīvos vēsturiskā drāma «Pilsēta pie upes»

09.01.2020.
Latvijas kino 2020. gads iesāksies ar režisora Viestura Kairiša jaunākās filmas – vēsturiskās drāmas «Pilsēta pie upes» pirmizrādi. Četros seansos to varēs noskatīties arī Jelgavas kultūras namā.

Filma vēsta par daiļkrāsotāju Ansi, kura darbs ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos Ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu un tad – nacistu režīmi. Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle. Filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filmas veidošanā piedalījušies ilggadēji V.Kairiša radošie partneri – māksliniece Ieva Jurjāne un operators Gints Bērziņš, kuru sadarbībā tapusi arī 2016. gada spēlfilma «Melānijas hronika». Kā galvenā varoņa Anša lomas atveidotājs filmā ar savu pirmo lomu debitē aktieris Dāvis Suharevskis. Viņš uz ekrāna būs redzams kopā ar Gundaru Āboliņu, Agnesi Cīruli, lietuviešu aktieri Jozu Budraiti un čehu aktrisi Brigitu Cmuntovu.

Filmu «Pilsēta pie upes» Jelgavas kultūras namā varēs noskatīties 17. un 24. janvārī pulksten 15 un 18. 24. janvāra vakara seansā pulksten 18 būs arī tikšanās ar filmas veidotājiem. Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – 4 eiro.

Foto: publicitātes

Ziņu sagatavoja:

Emīls Rotgalvis