1.2 °C, 2.3 m/s, 66.5 %

Sākumlapa JaunumiSports“Apolonam” pieci Latvijas čempioni un uzvara komandu kopvērtējumā
“Apolonam” pieci Latvijas čempioni un uzvara komandu kopvērtējumā
06/06/2022

Madonā 4. jūnijā risinājās Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu. Jelgavas pauerliftinga kluba “Apolons” sportisti izcīnīja piecas zelta medaļas un ieguva kausu komandu kopvērtējumā.

Sacensības pulcēja 130 Latvijas atlētus. Sievietes sacensībās spieda pusi no sava personīgā svara, vīrieši – savu personīgo svaru uz maksimālo reižu skaitu.

Sieviešu grupā svara kategorijā līdz 69 kilogramiem zelta medaļu izcīnīja Edīte Ķeņģe, kura startēja pēc liela pārtraukuma. Edīte pusi sava svara pacēla 35 reizes, uzstādot arī Latvijas rekordu savā svara kategorijā. Savukārt svara kategorijā līdz 56 kilogramiem bronzas medaļu izcīnīja daudzkārtējā Latvijas čempione Jana Jansone, kura pusi sava svara pacēla 45 reizes.

Veterānu trešajā grupā svara kategorijā līdz 105 kilogramiem zelts Jānim Lapelam ar rezultātu 12 reizes. Šajā pašā grupā svara kategorijā līdz 74 kilogramiem sudraba medaļa Eiropas čempionam Jānim Lasmanim, kurš savu svaru pacēla 20 reizes. Veterānu otrajā grupā sudrabs Aigaram Upelniekam svara kategorijā virs 120 kilogramiem, paceļot svaru deviņas reizes. Šajā pašā grupā bronza Jānim Folkmanim svara kategorijā līdz 105 kilogramiem ar rezultātu 14 reizes.

Jauniešu grupā par Latvijas čempionu savā pirmajā startā kļuva Kristers Sproģis, izcīnot arī 2. vietu absolūtajā vērtējumā starp visiem jauniešiem. Kristers startēja svara kategorijā līdz 59 kilogramiem un svaru stieni pacēla 18 reizes. Svara kategorijā līdz 93 kilogramiem sudrabs Artūram Strīķim ar rezultātu 14 reizes.

Junioru grupā par Latvijas čempionu kļuva Edvīns Kranga svara kategorijā līdz 66 kilogramiem, svaru uzspiežot 21 reizi. Viņam junioru absolūtajā vērtējumā 3. vieta. Svara kategorijā līdz 74 kilogramiem uzvarēja Ēriks Miķelsons, kurš svaru uzspieda 14 reizes. Sudrabs šajā pašā svara kategorijā Eduardam Šveimrausim, kurš stieni uzspieda 13 reizes. Jauniešus un juniorus sacensībām gatavoja kluba otrā trenere Jana Jansone.

Open grupā 3. vietu svara kategorijā virs 120 kilogramiem izcīnīja sporta meistars Agnis Briģis, kurš startēja pēc liela pārtraukuma un savu svaru uzspieda 16 reizes.

Sīvā komandu cīņā Jelgavas kluba “Apolons” komanda izcīnīja 1. vietu un ieguva kausu.