1 °C, 2.3 m/s, 98.7 %

Sākumlapa JaunumiSports3×3 basketbolisti izcīna 2. vietu
3×3 basketbolisti izcīna 2. vietu
12/03/2020

Abas Latvijas vadošās 3×3 basketbola komandas aizvadījušas Eiropas Vienotās līgas 4. posmu, kas 11. un 12. martā norisinājās Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā. Komanda “Ventspils Ghetto”, kuras sastāvā spēlē BK “Jelgava” basketbolists Armands Seņkāns, izcīnīja 2. vietu.

Armanda pārstāvētā komanda pirmajā turnīra dienā aizvadīja divas spēles, pirmajā piedzīvot zaudējumu ar 12:21 pret Polijas komandu “Energa 3×3 Gdansk”, bet otrajā ar 21:20 uzvarot Krievijas komandu “Red Faces”. Otrajā sacensību dienā ceturtdaļfinālā tikās abas Latvijas komandas, un spēlē ar 22:19 uzvarēja komanda “Ventspils Ghetto” un iekļuva pusfinālā. Pusfinālā, lai noskaidrotu uzvarētājus, bija nepieciešams pagarinājums. Tas ilgts, līdz kāda no komandām gūst divus punktus, un ļoti sīvā un smagā cīņā ar 18:17 Latvijas komanda pārspēja Krievijas komandu “Inanomo”. Finālā mūsējie vēlreiz tikās ar Polijas 3×3 basketbolistiem no “Energa 3×3 Gdansk” un ar rezultātu 12:19 vēlreiz atzina viņu pārākumu, izcīnot turnīrā 2. vietu.

“Iesākām ne pārāk labi, bet pēc tam uzvarējām Krievijas komandu un izkļuvām no apakšgrupas. Ceturtdaļfinālā mums ļoti labi krita metieni, bet diemžēl vienā no spēles epizodēm izsitu pirkstu un komandai vairs īpaši palīdzēt nevarēju. Arī pusfināla spēli komanda principā spēlēja trijatā, turklāt izcīnīja uzvaru pagarinājumā – esmu lepns par saviem komandas biedriem! Un, lai gan finālā zaudējām, kopumā šo turnīru vērtēju uz pluss zīmi,” norāda A.Seņkāns.

Savukārt otra Latvijas komanda “Riga Ghetto” ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā šajā posmā izcīnīja 5. vietu.

Jāatgādina, ka Vienotajā līgā startē 12 komandas no Krievijas, Baltkrievijas, Slovēnijas, Latvijas, Nīderlandes, Polijas, Serbijas un Lietuvas, kas aizvada piecus posmus. Pēc neoficiālas informēcijas, organizatori lems par pēdējā posma atcelšanu saistībā ar koronavīrusa Covid-19 izplatības riskiem pasaulē.