8.7 °C, 2.6 m/s, 67.6 %

Sākumlapa JaunumiSports3×3 basketbolisti Vienotās līgas pirmajā posmā izcīna bronzu
3×3 basketbolisti Vienotās līgas pirmajā posmā izcīna bronzu
27/01/2020

3×3 basketbola komanda «Ventspils Ghetto» ar diviem BK «Jelgava/LLU» spēlētājiem – Armandu Seņkānu un Armandu Ginteru – sastāvā Vienotās līgas pirmajā posmā, kas norisinājās 25. un 26. janvārī Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā, izcīnījusi bronzas medaļas.

“Ventspils Ghetto” pirmajā spēlē ar 21:20 pieveica Krievijas komandu “Red Faces”, otrajā spēlē ar 21:10 uzvarēja Serbijas komandu “Old town”, trešajā spēlē ar 21:11 pārspēja Slovēnijas komandu “Ljubljana CNTR”, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Ceturtdaļfinālā mūsu basketbolisti tikās ar Polijas komandu “Energa 3×3 Gdansk”, ko pieveica ar rezultātu 21:11, un iekļuva pusfinālā. Tur vēlreiz nācās tikties ar serbu basketbolistiem no komandas “Old town”, un šoreiz latvieši atzina pretinieku pārākumu ar rezultātu 20:21. Līdz ar to komandai “Ventspils Ghetto” šajā posmā 3. vieta.

‘Ceļazīmi uz Vienoto līgu izcīnījām decembrī turnīrā Baltkrievijas pilsētā Grodņā. Kopumā šis bija labs posms – esam labā formā un arī spēlējām labi. Protams, maksimums būtu uzvara šajā posmā, bet esam apmierināti arī ar bronzu,” JPPI “Sporta servisa centrs” stāsta A.Seņkāns.

Turnīrā startēja vēl viena Latvijas komanda “Riga Ghetto” ar Jelgavas 2019. gada labāko sportistu olimpiskajos sporta veidos Edgaru Krūmiņu sastāvā. Šī komanda ceturtdaļfinālā ar 18:22 zaudēja serbiem un no tālākās cīņas izstājās, kopvērtējumā iegūstot 5. vietu.

Vienotajā līgā pavisam ir pieci posmi, kas tiks aizvadīti šā gada pirmajos mēnešos Sanktpēterburgā. Visas 12 komandas – no Krievijas, Baltkrievijas, Slovēnijas, Latvijas, Nīderlandes, Polijas, Serbijas un Lietuvas –, kas startēja pirmajā posmā, piedalīsies arī pārējos šī turnīra posmos. Nākamais būs 7. un 8. februārī. Turnīra kopvērtējuma uzvarētāji iegūs tiesības startēt vienā Pasaules tūres posmā, bet otrās vietas ieguvēji – vienā “Challanger” posmā, kas ir rangu zemākas sacensības.