Aicina pieteikt kandidātus Jelgavas valstspilsētas augstāko apbalvojumu saņemšanai

13.09.2021.

Jelgavas lielākā bagātība ir cilvēki. Ik gadu tiek teikts paldies tiem, kuri savu sirdi, prātu un darbu ir ieguldījuši tās attīstībā. Lai apzinātu uzņēmējus, veselības aprūpes darbiniekus, pedagogus, sportistus, mūziķus un sabiedriskā darba veicējus, ar kuriem lepojamies, līdz 1. oktobrim aicinām pieteikt kandidātus Jelgavas valstspilsētas augstākajiem apbalvojumiem – "Goda zīme" un "Goda raksts".

Pieteikumu var iesniegt domes deputāti, domes pastāvīgās komitejas un komisijas, juridiskās personas, valsts un pašvaldību iestādes, kā arī iedzīvotāji (ne mazāk kā piecas pilngadīgas personas).

 

Iesniegtos ierosinājumus apkopo, izvērtē un piešķir ar domes lēmumu izveidota Apbalvojumu piešķiršanas komisija.

 

"Goda zīme"

 

Apbalvojumu "Goda zīme" piešķir fiziskām personām par nopelniem valsts, pašvaldības, izglītības un  zinātnes, kultūras, sporta, tautsaimniecības, veselības aizsardzības un sociālās aprūpes kā arī sabiedriskajā darbībā Jelgavas valstspilsētas labā.

 

"Goda raksts"

 

Apbalvojumu "Goda raksts" piešķir fiziskai, juridiskai personai vai kolektīvam par nopelniem un ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā un zinātnē, sociālajā aprūpē, uzņēmējdarbībā, sportā un sabiedriskajā darbībā.

 

Pieteikumu iesniegšana

 

Pieteikumu iesniedz, norādot kandidāta vārdu, uzvārdu, darbavietu, amatu vai nodarbošanos, nozari, kādā apbalvojums piešķirams, dzīves, darba un sabiedriskās darbības aprakstu, pamatojuma vēstuli, par kādiem nopelniem persona vai kolektīvs ieteikts apbalvojumam, kā arī, pievienojot iesniedzēja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

 

Ierosinājumi par apbalvojuma piešķiršanu jāiesniedz līdz 1. oktobrim pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11 vai pa Jelgavas valstspilsētas pašvaldības oficiālo e-pastu dome@dome.jelgava.lv.

 

Jelgavas valstspilsētas augstākie apbalvojumi tiek piešķirti kopš 1998. gada. Līdz šim pasniegtas 132 Goda zīmes un 221 Goda raksts.

 

Apbalvojumi tiks pasniegti Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā.

 

Papildinformācija – Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē, tālrunis 63005507.

 

Iesniegtie personu dati tiks apstrādāti nolūkā izvērtēt pretendentu atbilstību Jelgavas valstspilsētas augstākā apbalvojuma saņemšanai un sabiedrības informēšanai par apbalvojumu piešķiršanu.

 

Vairāk par personu datu apstrādi ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies