8 °C, 3.5 m/s, 92.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsBMX braucējiem pēdējā “SMScredit.lv” čempionāta posmā 11 medaļas
BMX braucējiem pēdējā “SMScredit.lv” čempionāta posmā 11 medaļas
20/09/2019

Rīgā Mežaparka trasē ar 7. posma sacensībām noslēgusies “SMScredit.lv” BMX čempionāta 2019. gada sezona. Jelgavnieki pēdējā čempionāta posmā izcīnīja 11 medaļas, bet sezonas kopvērtējumā pieci Jelgavas BMX braucēji – Emīlija Zavinska, Oskars Mežaraups, Alvis Lānso, Markuss Soļims un Hugo Ilvis Eihentāls – izcīnīja čempiona titulu. Bet BMX kluba “Mītavas kumeļi” un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) komanda kopvērtējumā ierindojas augstajā 2. vietā.

Čempionāta noslēdzošajā posmā Mežaparka trasē startēja vairāk nekā 300 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Jelgavu tajā pārstāvēja gan kluba “Mītavas kumeļi”, gan BJSS audzēkņi, izcīnot 11 medaļas – divas zelta, četras sudraba un piecas bronzas.

Zelta medaļu noslēdzošajā čempionāta posmā izcīnīja E.Zavinska G9-10 grupā un Raimo Soldāns B6 grupā, sudraba – Reinārs Pavlovs (B12), Melānija Čudare (G9-10), O.Mežaraups (krūzeru 12-16 grupā), A.Lānso (krūzeru 30+), bet 3. vietā šo čempionāta posmu noslēdza Ramona Bāre (G8 grupā), H.I.Eihentāls (B14), Paula Zavinska (G15+), M.Soļims (B10) un Ģirts Jonkus (krūzeru 30+).

Līdz ar pēdējā posma sacensībām, noskaidroti arī čempionāta kopvērtējuma uzvarētāji. Jelgavnieki 2019. gada čempionātā kopvērtējumā izcīnījuši deviņas medaļas. Čempiones titulu G9-10 grupā izcīnīja E.Zavinska, čempiona titulu B10 grupā – M.Soļims, B14 grupā – H.I.Eihentāls, krūzeru 12-16 grupā – O.Mežaraups, bet krūzeru 30+ grupā – A.Lānos. Trīs Jelgavas BMX braucēji sezonu noslēdza ar sudraba medaļu – 2. vietu kopvērtējumā izcīnīja M.Čudare G9-10 grupā, P.Zavinska G15+ grupā un R.Pavlovs B12 grupā. Ar bronzas medaļu šo čempionātu noslēdza Ģ.Jonkus krūzeru 30+ grupā.

Šajā sezonā “SMScredit.lv BMX čempionātā” tika iekļauti kopumā septiņi posmi, kas norisinājās Jelgavā, Ventspilī, Mārupē, Burtnieku novadā, Madonā, Smiltenē un Rīgā.