5.8 °C, 3.8 m/s, 89.5 %

Sākumlapa JaunumiSportsCīņas sporta veidu eksāmenā – divi zelti un viena bronza
Cīņas sporta veidu eksāmenā – divi zelti un viena bronza
22/04/2022

Lieldienu brīvdienu laikā, 16. aprīlī, Tallinā norisinājās starptautiskās greplinga tūres “Abu Dhabi Combat Club” posms “Estonian Open”, kurā kopā sacenšas dažādu cīņas mākslu pārstāvji. Jelgavas džiudžitsu kluba “Jiu Jitsu Team Jelgava” sportisti izcīnīja divas zelta un vienu bronzas medaļu un komandu kopvērtējumā ieņēma trešo vietu.

“Greplinga sacensībās piedalās profesionāli sportisti, kuri ir guvuši panākumus augstākajā līmenī kādā no cīņas sporta veidiem: brazīļu cīņas mākslas veidā Luta Livre, brīvajā cīņā, klasiskajā cīņā, grieķu-romiešu cīņā, džudo, brazīļu džiudžitsu, sambo, shooto, jauktās cīņas mākslā jeb MMA,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja kluba “Jiu Jitsu Team Jelgava” vadītājs un treneris Romāns Jermaļonoks. “Abu Dhabi Combat Club” tiek uzskatītas par prestižākajām greplinga sacensībām.

Kopā sacensībās piedalījās 120 dalībnieki no 13 valstīm: Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Ukrainas, Brazīlijas, Armēnijas, Polijas, Apvienoto Arābu Emirātiem, ASV, Somijas, Moldovas. Jelgavu pārstāvēja trīs pieredzējuši kluba “Jiu Jitsu Team Jelgava” sportisti un četri iesācēji, kuriem šīs bija pirmās sacensības. “Visi trīs pieredzējušie sportisti izcīnīja medaļas, bet par jaunajiem sportistiem ir dubults prieks, jo saņemties un piedalīties jau pats par sevi ir izaicinājums,” tā R.Jermaļonoks.

Zelta medaļu izcīnīja Jānis Kogutičs profesionāļu svara kategorijā līdz 98,9 kilogramiem sešu cīkstoņu konkurencē un Pāvels Kudrovs profesionāļu svara kategorijā līdz 65,9 kilogramiem četru cīkstoņu konkurencē. Bronzas medaļu izcīnīja Krišjānis Grantiņš profesionāļu svara kategorijā līdz 87,9 kilogramiem 13 cīkstoņu konkurencē.

Pirmās sacensības bija Alisei Šulcai svara kategorijā virs 60 kilogramiem (viņa bija visvieglākā no sešām dalībniecēm), Atim Skujiņam svara kategorijā līdz 83 kilogramiem, Rolandam Dzedonam un Gintam Kairēnam svara kategorijā līdz 70 kilogramiem (Gints palika 4. vietā).

Komandu kopvērtējumā “Jiu Jitsu Team Jelgava” ieņēma 3. vietu starp 16 brazīļu džiudžitsu akadēmijām.

Sportistus sacensībām sagatavoja treneri Aleksandrs Šmeļovs, Pāvels Kudrovs un Romāns Jermaļonoks.