Divreiz mēnesī notiks bezmaksas drošas peldēšanas nodarbības; iepriekš jāpiesakās

25.05.2023. Sociālo lietu pārvalde

Lai bērnus un vecākus izglītotu par drošu peldēšanu un uzvedību ūdenstilpēs un to tuvumā, kā arī iemācītu praktiskas iemaņas, kā rīkoties dažādās situācijās, arī šovasar Lielupes labā krasta pludmalē divas reizes mēnesī notiks bezmaksas drošas peldēšanas nodarbības. Pirmā notiks jau 10. jūnijā, un nodarbībām varēs pieteikties elektroniski no 1. jūnija pulksten 12.

 

Vasaras periodā kopā tiks realizētas sešas nodarbības, katrā pulcējot 20 bērnus. Nodarbības paredzētas bērniem un jauniešiem no piecu līdz 16 gadu vecumam, jaunākajiem bērniem tās apmeklējot kopā ar vecākiem. Drošas peldēšanas nodarbību mērķis ir izglītot par drošu peldēšanu un uzvedību ūdenstilpēs un to tuvumā. Nodarbību laikā tiks apskatītas tādas tēmas, kā droša uzvedība peldvietā, drošas peldvietas izvēle, izdzīvošanas prasmes ūdenī, uzvedība nejauši iekrītot ūdenī, atbrīvošanās no drēbēm, rīcība ārkārtas situācijā, palīdzība nelaimē nonākušajam un, kas ir pietiekama peldētprasme.

 

Dalībnieku skaits nodarbībā ir ierobežots, tāpēc iepriekš obligāti jāpiesakās. Elektroniskā pieteikšanās tiks atvērta 1. jūnijā pulksten 12 vietnē facebook.com/jelgavasveseliba . Vecākiem būs jāaizpilda pieteikuma anketa norādot savu kontaktinformāciju un bērna vārdu, uzvārdu un vecumu. Iesniegtie personas dati tiks izmantoti, lai nokomplektētu dalībnieku grupas.

Tāpat dalībnieki aicināti atteikt dalību, ja laikus kļūst zināms, ka nodarbību tomēr nevarēs apmeklēt. Katrs dalībnieks var piedalīties vienā no piedāvātajām nodarbībām.

 

Nodarbību grafiks:

  • 10. jūnijā pulksten 11 – bērni 5–8 gadu vecumā ar vecākiem
  • 21. jūnijā pulksten 11 – bērni 9–16 gadu vecumā
  • 15. jūlijā pulksten 11 – bērni 5–8 gadu vecumā ar vecākiem
  • 26. jūlijā pulksten 11 – bērni 9–16 gadu vecumā
  • 12. augustā pulksten 11 – bērni 5–8 gadu vecumā ar vecākiem
  • 21. augustā pulksten 11 – bērni 9–16 gadu vecumā

Dalībniekiem uz nodarbību līdz jāņem peldkostīms, peldbikses, dvielis, peldčības, garās bikses, jaka, ar ko iet ūdenī, maiss, kurā ielikt slapjās drēbes pēc peldes. Ja līs lietus, dalībnieki aicināti ņemt līdz lietus jakas un lietussargus. Jāuzsver, ka nodarbības notiks arī tad, ja līs lietus, ja ūdens temperatūra būs pārāk zema, lai peldētu, vai peldūdens kvalitāte neatbildīs prasībām un peldvietā nedrīkstēs peldēt – tad nodarbībā būs vairāk teorijas un situācija izspēle krastā.

 

Drošas peldēšanas nodarbības organizē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar biedrību "Peldēt droši" realizējot Eiropas Sociālā fonda projektu "Veselības veicināšana Jelgavā".

 

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies