8.2 °C, 4.1 m/s, 92.2 %

Sākumlapa JaunumiSportsIzcīna Latvijas čempiona titulu un tiesības startēt Eiropas čempionātā
Izcīna Latvijas čempiona titulu un tiesības startēt Eiropas čempionātā
04/08/2020

No 31. jūlija līdz 2. augustam Jūrmalā, Priedaines distancē norisinājās Latvijas čempionāts airēšanā. Jelgavnieks Jānis Timbors izcīnīja trīs čempiona titulus un ieguva tiesības pārstāvēt valsti Eiropas U-23 čempionātā.

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas airētāji Latvijas čempionātā izcīnīja trīs zelta medaļas un divas bronzas medaļas. Par trīskārtēju čempionu kļuva Jānis Timbors, kurš uzvarēja 2000 metros gan vieniniekā, gan divniekā kopā ar Romeo Medni, gan četriniekā kopā ar Romeo Medni un diviem Jūrmalas Specializētās airēšanas sporta skolas airētājiem. Savukārt Romeo līdz ar to kļuvis par divkārtēju Latvijas čempionu.

Bronzas medaļu izcīnīja Ņikita Samsonovs vieglsvara vieniniekos un meiteņu četrinieks – Kristīne Bumbiere, Monta Anna Rudmieze, Ieva Kellija Meiere un Anete Barovska.

“Jānis un Romeo trīs dienu laikā piecreiz veica 2000 metru distanci, turklāt Jānis pirmdienas rītā tajā pašā Priedaines distancē vēl veica atlases braucienu, lai tiktu uz Eiropas U-23 čempionātu,” stāsta trenere Agita Puriņa. Viņa skaidro, ka uz atlasi tiek aicināti Latvijas čempioni, kuriem vēl jāizpilda noteikti kritēriji, lai iegūtu Airēšanas federācijas akceptu dalībai Eiropas vai pasaules čempionātā. Jānis šos kritērijus izpildīja un varēs pārstāvēt Latviju Eiropas U-23 čempionātā, kas notiks Vācijā no 4. līdz 6. septembrim.