Izsludināts projektu konkurss jauniešu atbalstam Covid-19 seku mazināšanai

08.04.2021.

Lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) īsteno Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un JSPA izstrādātu īpašu atbalsta programmu Latvijas pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kas strādā ar jauniešiem. Projektu pieteikumus finansējuma saņemšanai varēs iesniegt līdz 2021. gada 30. aprīlim, bet apstiprinātos projektus īstenot līdz 2021. gada beigām, sniedzot atbalstu gan jauniešiem, gan darbā ar jaunatni iesaistītajiem.

Kā informē JSPA, projektu konkursā pieejamais finansējums ir 430 000 eiro, savukārt vienam projektam maksimāli pieejamais finansējuma apmērs ir 10 000 eiro. Kopumā plānots atbalstīt vairāk nekā 40 projektus, kurus ir aicinātas īstenot Latvijas novadu vai pilsētu pašvaldības, pašvaldību iestādes un nevalstiskās organizācijas (biedrības un nodibinājumi), kas ir iesaistītas darbā ar jaunatni.

 

Programmas mērķis ir nodrošināt atbalsta pasākumus jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai, veicināt jaunu zināšanu un prasmju apguvi, sagatavot jauniešus turpmākajām mācībām un darba tirgum, kā arī stiprināt savstarpējo atbalstu un viņu piederības sajūtu vietējai kopienai. Tāpat būtiski ir sniegt iespēju socializēties un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, nodrošināt jauniešiem iespēju saņemt individuālu atbalstu ārpusskolas laikā un mazināt jauniešu psihoemocionālās veselības riskus Covid-19 pandēmijas laikā un pēc tās.

 

Lai sniegtu plašāku informāciju un palīdzētu sagatavot kvalitatīvus projekta pieteikumus, JSPA projektu iesniedzējiem piedāvās informatīvu tiešsaistes semināru par projekta pieteikuma sagatavošanu 15. un 16. aprīlī, kā arī 19. un 20. aprīlī. Dalības reģistrācija ŠEIT un ŠEIT. Tāpat no aprīļa līdz decembrim darbā ar jaunatni iesaistītajiem būs pieejami vairāki JSPA nodrošināti atbalsta pasākumi.

 

Atklātā projektu konkursa "Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai" aktuāli dokumenti pieejami tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies