Izsūta uzaicinājumus mācībām pašvaldības bērnudārzos

15.05.2023. Izglītības pārvalde

Sākusies pirmsskolas izglītības iestāžu grupu komplektācija jaunajam, 2023./2024., mācību gadam. 550 vecākiem, kuru bērnam piešķirta vieta kādā no divpadsmit pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, pirmdien sagatavots un nosūtīts paziņojums. Divu nedēļu laikā vecākiem ir jāpieņem lēmums un jāapstiprina vai jānoraida pašvaldības piedāvājums.

"Jau pirmdien vecāki, kuru bērni iekļauti uzņemšanas sarakstā, pirmsskolas izglītības iestāžu rindā redzēs statusa maiņu – no "jauns" uz "uzaicināts", bet uzaicinājuma vēstuli vecāki savā e-pastā saņems otrdien. Šajā paziņojumā būs informācija, kurā iestādē bērnam tiek piešķirta vieta, un norādīts laiks, līdz kuram vecākiem ir jāsazinās ar konkrēto izglītības iestādi, lai apstiprinātu uzaicinājumu, vai, izmantojot www.e-pakalpojumi.lv, jāatsakās no piešķirtās vietas," skaidro Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma, akcentējot, ka tas jāizdara līdz 29. maijam. Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu kontakti, lai sazinātos ar iestāžu vadību, ir pieejami ŠEIT.

 

Vecākiem lūgums sekot līdzi pieteikuma statusam un e-pastam. Vecāki, kuri iesniegumā nav norādījuši e-pasta adresi, vēstuli saņems pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas adresi.

 

"Lūgums vecākiem būt atbildīgiem un pēc iespējas ātrāk sniegt atbildi, vai ģimene pieņem šo uzaicinājumu un bērns jaunajā mācību gadā sāks apmeklēt konkrēto izglītības iestādi. Ja bērns mācās kādā no privātajiem bērnudārziem un ģimene saņēmusi uzaicinājumu pāriet uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi, taču vecāki to nevēlas, bērns var palikt privātajā izglītības iestādē – ģimenei tiks saglabāts pašvaldības līdzfinansējums," tā S.Joma, papildinot, ka šāda kārtība gan neattiecas uz ģimenēm, kurām ir pašvaldības līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojuma jeb aukļu apmaksai. "Ja bērns apmeklē aukli un ir saņemts uzaicinājums uzsākt mācības pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, bet ģimene to nevēlas, pašvaldības līdzfinansējums netiks saglabāts un bērns tiks izslēgts no pirmsskolas rindas," skaidro S.Joma. 

 

Lūgums vecākiem būt atbildīgiem arī pret privātajiem pakalpojuma sniedzējiem un savlaicīgi informēt privāto izglītības iestādi vai aukli par to, ka ir saņemts uzaicinājums un bērns apmeklēs pašvaldības bērnudārzu.

 

Jauno audzēkņu uzņemšana katrā pašvaldības bērnudārzā notiks pakāpeniski. Plānots, ka uzņemšana sāksies augustā, taču šis process ir atkarīgs no tā, cik ilgi vasaras periodā bērnudārzu apmeklēs topošie pirmklasnieki.

 

Jāuzsver, ka vietu piešķiršana ir nepārtraukts process un katra brīvā vieta tiek piešķirta Jelgavas saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā. Ja aicinājums uz bērnudārzu vēl nav saņemts, vecāki aicināti būt pacietīgiem – vietu piešķiršana un grupu komplektācija jaunajam mācību gadam nupat tikai sākusies.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies