8.3 °C, 3.7 m/s, 93.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavai uzvara trijās no četrām “Sporto visa klase” grupām
Jelgavai uzvara trijās no četrām “Sporto visa klase” grupām
19/05/2023

Divas dienas Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, valdīja sportiskais azarts – 3.–6. klašu skolēni piedalījās projekta “Sporto visa klase” finālā, lai noskaidrotu uzvarētājus. Trijās no četrām klašu grupām uzvarēja Jelgavas 4. vidusskola.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) īstenotā projekta “Sporto visa klase” finālsacensībās pulcējās teju 40 klases, noskaidrojot uzvarētājus 3. klašu grupā, 4. klašu grupā, 5. klašu grupā un 6. klašu grupā. Finālistiem bija jāsacenšas un jākrāj punkti astoņās disciplīnās: kāpšanas trase “Turies!”, orientēšanās “Mūsu olimpieši”, “3 grozi – trāpi mērķī!”, stafete “Kopā spēks”, stafete “Apļu izaicinājums”, stafete “Lecīgā figūra”, skrējiens “Ātrās krāsas” un erudīcijas uzdevums.

3. klašu grupā finālā piedalījās 14 klases, un uzvarēja Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klase. 4. klašu grupā desmit komandu konkurencē uzvarēja Jelgavas 4. vidusskolas 4.c klase. 5. klašu grupā septiņu komandu konkurencē uzvarēja Jelgavas 4. vidusskolas 5.c. klase, savukārt 6.c klasei savā grupā ir 2. vieta astoņu komandu konkurencē.

Latvijas Olimpiskās komitejas projektu vadītāja Lilita Mitrofanova norāda, ka 5. un 6. klases skolēniem šovasar būs iespēja piedalīties nometnē “Personības akadēmija”. Pavisam nometnē tiks uzņemti 60 skolēni, un dalība nometnē viņiem būs bez maksas. Skolēnu atlases kritēriji šogad bija vairāki: katra 5. un 6. klase, kas piedalījās finālā, ieguva divas vietas dalībai nometnē, uzvarētāji ieguva papildu divas vietas, bet 2. vietas ieguvēji – papildu vienu vietu. Tāpat skolēni varēja pieteikties paši, iesūtot pieteikumu. Kopumā saņemti gandrīz 100 pieteikumi, un skolēnu sarakstu, kuri varēs piedalīties nometnē, LOK plāno paziņot šodien.