5.8 °C, 2.2 m/s, 95.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas atklātais 3×3 basketbola turnīrs pulcē 19 komandas
Jelgavas atklātais 3×3 basketbola turnīrs pulcē 19 komandas
28/05/2023

Aizvadīts Jelgavas atklātais 3×3 basketbola turnīrs, kas ierasti notiek Pilsētas svētku laikā. Šogad turnīrs pulcēja 19 komandas, un uzvarētāji tika noskaidroti piecās grupās.

Jaunākajā vecuma grupā no 11 līdz 13 gadiem startēja trīs zēnu un trīs meiteņu komandas. Zēnu konkurencē uzvarēja komanda “Super Manki” – Lenars Fialkovskis, Rūdolfs Kristāls, Markuss Gustavs Ziemelis un Edvards Jerofējevs. Otro vietu izcīnīja komanda “Jelgava 2011” (Matīss Grīnbergs, Renārs Kalniņš, Ralfs Jansons, Krišjānis Lagzdiņš), trešo – komanda “Brūnie rīsi” (Ronalds Kiesners, Rainers Vēveris, Matīss Grinsons, Svens Grinbergs). Meiteņu konkurencē uzvarēja komanda “Kamenes” – Marta Vecele, Maija Dombrovska, Alise Bumbule un Karolīna Rune. Otro vietu izcīnīja komanda “Pīķa dāmas” (Amanda Stankēviča, Elīna Pilandre, Gabriela Grosa, Laura Gausiņa), trešo – komanda “Meičas 70” (Amēlija Stone, Annija Malačanova, Elza Budzēna)

Vecuma grupā no 14 līdz 16 gadiem turnīrā piedalījās tikai puišu grupas. Trīs komandu konkurencē uzvaru izcīnīja “Jelgavas pingvīni” – Kristers Dzenis, Lauris Lukaševics, Kārlis Jaunsbrēns un Bruno Rīders. Otro vietu izcīnīja komanda “KKRA” (Kristaps Kaufelds, Kristaps Kaminskis, Roberts Kļava, Gabriels Rokols), trešo – komanda “Jelgavas torņi” (Rainers Zīle, Kristiāns Klūns, Reinis Rīders, Markus Vaciks-Bumbieris).

Visvairāk dalībnieku bija vīriešu open grupā – astoņas komandas. Uzvarēja komanda “Mitausports” – Mareks Doroškēvics, Ģirts Pommers, Emīls Silavs un Mārtiņš Ivanovs. Otro vietu izcīnīja komanda “Tad jau redzēs” (Linards Rezevskis, Valters Drusts, Rimants Eņģelis, Dzintars Brūveris), trešo – komanda “Big D” (Edijs Ausējs, Salvis Fiļipovs, Maksims Husko, Emīls Stepiņš). Sieviešu open grupā startēja divas komandas, kas savā starpā aizvadīja trīs cīņas. Summējot rezultātus, uzvaru kopvērtējumā izcīnīja komanda “Ķieģeļu mētātājas” – Ance Krūmiņa, Samanta Grigorjeva, Amandas Budze un Rebeka Gorbunova. Otrā  vieta komandai “Pamatlicējas” (Linda Reinholde, Viktorija Solovjova, Amanda Āboliņa, Anna Birzule).

Sacensības organizēja biedrība “Basketbola klubs “Jelgava”” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”. Jāpiebilst, ka 3×3 basketbola turnīrs plānots arī Piena, maizes un medus svētkos.