5.6 °C, 3.6 m/s, 53.7 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas BMX sacensībās – dalībnieku rekords
Jelgavas BMX sacensībās – dalībnieku rekords
04/08/2020

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgava bija BMX braucēju meka – 1. augustā pie mums Zemgales Olimpiskā centra trasē norisinājās SMSCredit.lv čempionāta 3. posms, savukārt 2. augustā tika noskaidroti Jelgavas čempioni BMX.

SMSCredit.lv čempionāta Jelgavas posms izcēlās ar šogad lielāko dalībnieku skaitu – sestdienas sacensībām bija pieteikti 378 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Jelgavas sportisti šajā lielajā konkurencē spēja izcīnīt 12 medaļas – piecas zelta, četras sudraba un trīs bronzas.

Zelta godalgu izcīnīja Alise Želve 8 gadus jauno meiteņu grupā (10 braucējas), Melānija Čudare 9–10 gadus jauno meiteņu grupā (5 braucējas), Āris Koško 8 gadus jauno zēnu grupā (35 braucēji), Reinārs Pavlovs 13 gadus jauno zēnu grupā (26 braucēji) un Ģirts Jonkus krūzeru grupā starp sportistiem, kas vecāki par 30 gadiem (9 braucēji).

Sudraba medaļu izcīnīja Evelīna Līkuma 8 gadus jauno meiteņu grupā (10 braucējas), Raimo Soldāns 7 gadus jauno zēnu grupā (22 braucēji), Emīls Jekševics krūzeros 17–29 gadus veco braucēju grupā (5 braucēji) un Alvis Lānso krūzeros starp sportistiem, kas vecāki par 30 gadiem (9 braucēji).

Bronzas medaļa Emīlijai Zavinskai 11–12 gadus jauno meiteņu grupā (9 braucējas), Oskaram Mežaraupam krūzeros 13–16 gadus jauno sportistu grupā (4 braucēji) un Evertam Vējkājam 7 gadus jauno zēnu grupā (22 braucēji).

“Kopumā sacensības aizvadītas godam un ar rezultātiem daudzmaz esmu apmierināts. Bijām cerējuši, ka medaļu būs vairāk, bet fināla braucienos tika piedzīvoti gan kritieni, gan citas neveiksmes. Tāds ir sports,” rezumē BMX treneris Uldis Balbeks. Jāpiebilst, ka finālā kritienu piedzīvoja arī Elites grupas braucējs jelgavnieks Kristens Krīgers un finišēja 5. vietā.

Jelgavas čempionātā startēja 342 dalībnieki un mājinieki izcīnīja 16 medaļas – piecas zelta, septiņas sudraba un četras bronzas. “Daži jelgavnieki startēja kopā ar vecākiem sportistiem un uzrādīja labus rezultātus, piemēram, Āris Koško izcīnīja 2. vietu starp gadu vecākiem zēniem,” norāda treneris.

Zeltu Jelgavas čempionātā izcīnīja Evelīna Līkuma 8 gadus jauno meiteņu grupā, Melānija Čudare 9–10 gadus jauno meiteņu grupā, Markuss Soļims 11 gadus jauno zēnu grupā, Ilvis Hugo Eihentāls 15 gadus jauno puišu grupā un Emīls Jekševics krūzeros 17–29 gadus veco sportistu grupā.

Sudraba medaļu izcīnīja Ramona Bāre 9–10 gadus jauno meiteņu grupā, Emīlija Zavinska 11–12 gadus jauno meiteņu grupā, Jēkabs Strēlis 5 gadus jauno zēnu grupā, Aleksis Lānso 8 gadus jauno zēnu grupā, Āris Koško 9 gadus jauno zēnu grupā, Martins Ints Valainis 13 gadus jauno puišu grupā un Ģirts Jonkus krūzeros starp sportistiem, kas vecāki par 30 gadiem.

Bronzas medaļu izcīnīja Beāte Koško 11–12 gadus jauno meiteņu grupā, Vanesa Buldinska starp meitenēm, kas vecākas par 13 gadiem, Rinalds Bāris 10 gadus jauno zēnu grupā un Alvis Lānso krūzeros starp sportistiem, kas vecāki par 30 gadiem.

embed

Jelgavas atklātajā čempionātā 15 gadus veco jauniešu grupā tiek izcīnīts arī Gata Jonkus piemiņas kauss. Šogad to ieguva Jelgavas sportists Ilvis Hugo Eihentāls. “SMSCredit.lv čempionāta posmā uzvarēju visos priekšbraucienos, bet diemžēl finālbraucienā stresa noturība nebija pietiekama, un paņēmu par ātru startu. Ar to arī izredzes uzvarēt izzuda. Jelgavas atklātajā čempionātā uzvarēt man bija goda lieta, jo manā vecuma grupā tiek izcīnīts arī jelgavnieka Gata Jonkus piemiņas kauss. Man ir liela gods, prieks un lepnums kā jelgavniekam saņemt Gata Jonkus piemiņas kausu!” norāda Ilvis Hugo Eihentāls.

Jāatgādina, ka Jelgavas BMX braucējs Gatis Jonkus dzimis 1978. gadā un ir vairākkārtējs Latvijas čempions. 2005. gadā viņš devās mūžībā, un kopš 2014. gada Jelgavas atklātajā BMX čempionātā B15 braucēji cīnās arī par viņa vārdā nodēvēto piemiņas kausu.