5.3 °C, 4.6 m/s, 65.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas čempiona titulu izcīna trīs JSPS peldētāji
Jelgavas čempiona titulu izcīna trīs JSPS peldētāji
27/01/2020

23. un 24. janvārī LLU Sporta nama baseinā notika Jelgavas atklātais ziemas čempionāts peldēšanā garajās distancēs. Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēkņi izcīnīja trīs čempiona titulus, kā arī laboja četrus Jelgavas rekordus.

Par Jelgavas čempioni 400 metros brasā kļuva Jana Dobrjanska, apsteidzot 16 konkurentes un finišējot pēc 5:40,06 minūtēm, un Dmitrijs Petrovecs, kurš bija ātrākais no 17 peldētājiem (viņa laiks – 5:30,29 minūtes). Savukārt 400 metros kompleksajā peldējumā uzvarēja un par pilsētas čempionu kļuva Germans Golcvarts astoņu peldētāju konkurencē. Viņš finišēja pēc 4:49,36 minūtēm.

Vēl JSPS peldētāji izcīnīja deviņas sudraba un piecas bronzas medaļas. Sudrabs – Nikolai Elpei 400 un 800 metros brīvajā stilā, Laurai Šinkus un Kristapam Kalniņam 400 metros uz muguras, Paulam Audzēvičam 400 metros kompleksajā peldējumā un 1500 metros brīvajā stilā, Viktorijai Striško, Nikolasam Deičmanam un Veronikai Gorškovai 800 metros brīvajā stilā. Bronza – Emīlam Dūmiņam 400 metros brīvajā stilā, Annai Marijai Zelmenei un Oskaram Zariņam 200 metros tauriņstilā, V.Gorškovai 400 metros kompleksajā peldējumā un Jurim Kalnietim 800 metros brīvajā stilā.

JSPS peldētājiem šajās sacensībās izdevās labot arī četrus pilsētas rekordus, informē JSPS. N.Elpe laboja divus Jelgavas rekordus 11–12 gadus jauno meiteņu grupā: 400 metros brīvajā stilā (jaunais rekords ir 4:51,74 minūtes) un 1500 metros brīvajā stilā (jaunais rekords – 19:41,04 minūtes). O.Zariņš laboja Jelgavas rekordu 200 metros tauriņstilā 13–14 gadus veco zēnu grupā (jaunais rekords ir 2:27,22 minūtes). Savukārt J.Kalnietis laboja Jelgavas rekordu 200 metros tauriņstilā 9–10 gadus jauno zēnu grupā, distanci veicot 3:08,26 minūtēs.

Vēl jāuzteic N.Deičmana sniegums – viņš pirmo reizi izpildīja I sporta klases normatīvu 400 metros kompleksajā peldējumā un 800 metros brīvajā stilā.

Jelgavas atklātajā ziemas čempionātā peldēšanā garajās distancēs konkurenci mūsējiem sastādīja peldētāji no vairākiem Rīgas peldēšanas klubiem vai sporta skolām, kā arī peldētāji no Ogres, Ādažiem, Ķekavas, Jūrmalas un Dobeles. Pavisam čempionātā startēja ap 220 peldētāju.