Jelgavas dievnami aicina uz Baznīcu nakti

25.05.2023. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

27. maijā Jelgavas dievnami piedalīsies tradicionālajā Baznīcu naktī un Atvērto baznīcu dienā. Jelgavā dalību šajās norisēs apstiprinājusi Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle, Jelgavas Svētās Annas prokatedrāle, Septītās dienas adventistu Jelgavas draudze un Jelgavas Metodistu draudze.

Šogad Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu dienas tēma ir "Dzīvība", ko iedvesmojušas pārdomas par Jēzus Kristus sacīto Svēto Rakstu Jāņa evaņģēlijā: "Es esmu nācis, lai tām būtu dzīvība un būtu pārpārēm." Pasākuma organizatori tēmas izvēli pamato šādi: "Dzīvības tēma evaņģēlija gaismā paver iespējas pārdomāt un sarunāties par cilvēka dzīvības cieņu, svētumu un mērķi mūsu laikmeta izaicinājumu un pārbaudījumu kontekstā, starp kuriem ir gan Krievijas teroristiskais karš pret Ukrainu, gan cilvēka cieņas apdraudējumi ārējā mierā dzīvojošās Eiropas valstīs."

 

Jelgavas Svētās Annas prokatedrālē Lielajā ielā 22a no pulksten 19 līdz 20 notiks Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskās draudzes un Jelgavas baptistu draudzes koru koncerts – lūgšana. Savukārt  no pulksten 20 līdz 22 plānots lūgšanu ceļš Jelgavas Svētās Annas prokatedrālē un prokatedrāles dārzā. Jelgavas katoļu katedrāle Katoļu ielā 11 būs atvērta no pulksten 10 līdz 24. Šajā dievnamā kopīga Tēvreizes lūgšana sāksies pulksten 21, bet baznīcu zvani zvanīs pulksten 12, 18 un 22. Jelgavas Metodistu draudze Pētera ielā 4 piedalīsies Atvērto baznīcu dienā un gaidīs apmeklētājus no pulksten 10 līdz 22.

 

Plašāka programma paredzēta Septītās dienas adventistu Jelgavas draudzē Svētes ielā 25, kur no pulksten 10 līdz 13 būs dievkalpojums. Baznīcu nakts sāksies ar uzrunu pulksten 18. Plānots pianista Māra Žagara klaviermūzikas koncerts, bet no pulksten 18.30 līdz 19.30 būs diskusija "Vai mūsdienās baznīca ir vajadzīga?". To vadīs žurnālists Aidis Tomsons.

 

Baznicu_nakts_2023.jpg

 

 

Foto: Jelgava.lv

Infografika: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies