Jelgavas Digitālā centra uzdevums būs attīstīt viedās tehnoloģijas pilsētā

16.11.2022. Pašvaldības operatīvās informācijas centrs

24. novembra domes sēdē tiks lemt par Pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) funkciju paplašināšanu, izveidojot Jelgavas Digitālo centru. Jelgavas Digitālā centra uzdevums būs stiprināt pašvaldības kapacitāti divās šobrīd ļoti nozīmīgās jomās – informācijas tehnoloģiju attīstība un civilā aizsardzība. Šodien lēmumprojekts atbalstīts domes Finanšu komitejā.

Lēmumprojekts paredz, ka no nākamā gada janvāra POIC būs daļa no iestādes "Jelgavas digitālais centrs", un tā galvenās funkcijas paliks nemainīgas – šā brīža ģeopolitiskajā situācijā tik nozīmīgā civilās aizsardzības sistēmas nodrošināšana, kritiskās infrastruktūras pārraudzība, kā arī diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruņa 8787 darbības nodrošināšana.

 

Savukārt vienotu digitalizācijas procesa attīstību un ieviešanu pašvaldībā nodrošinās divi departamenti, kas tiks izveidoti Digitālajā centrā. Tie abi tiks veidoti uz esošās pašvaldības Informācijas tehnoloģiju pārvaldes un POIC bāzes.

 

Būtiskākais, ko pašvaldība vēlas panākt ar centra izveidi, ir optimizēt resursus, veidot vienotu informācijas tehnoloģiju attīstības stratēģiju visās pašvaldības iestādēs un daudz straujākiem soļiem pilsētā ieviest dažādas viedās tehnoloģijas, kas ļaus efektīvāk sniegt pakalpojumus iedzīvotājiem. Tuvākie gadi būs digitalizācijas laikmeta gadi – to diktē gan pandēmijas ieviestās korekcijas, kas arvien pieprasa pilnveidot pakalpojumu kvalitāti elektroniskajā vidē, gan ES investīcijas, kas tuvāko gadu laikā nozīmīgi pieaugs tieši viedo tehnoloģiju ieviešanai.

 

"Šobrīd nevaru nosaukt nevienu jomu pašvaldībā, kur tuvākajā laikā nebūtu strauji jāuzlabo esošo sistēmu un datubāzu attīstība, kā arī savstarpējā sistēmu integrācija. Vai tā būtu Sociālo lietu pārvalde, kur būtiski aug sociālā atbalsta administrēšanas apjoms, bet darbinieku to veikšanai trūkst un steidzami nepieciešams ieviest digitālus rīkus, kas ļautu šo procesu optimizēt. Vai, piemēram, skolas, kur tūlīt ienāks projekts "Dators ikvienam skolēnam», kas prasīs pēc vienotiem principiem attīstīt visu izglītības iestāžu informācijas tehnoloģijas. Vai pilsētas ielas, kur nepieciešams uzlabot esošo videonovērošanas sistēmu un ieviest jaunus mākslīgā intelekta risinājumus, kas paaugstinās videonovērošanas kvalitāti pilsētā. Šobrīd pašvaldībā katrai iestādei ir savs redzējums par IT jomas attīstību un digitalizācijas procesu ieviešanu, taču, izstrādājot un attīstot to pēc vienotiem principiem, ieguvējs būs ikviens jelgavnieks, jo uzlabosies sniegto pakalpojumu kvalitāte un arī dzīvestelpa pilsētvidē. Savukārt pašvaldība iegūs skaidru un vienotu IT jomas attīstības virzību, salāgojot to pēc vienotiem principiem visās iestādēs, un kapacitāti augsta līmeņa IT projektu izstrādei, lai spētu tiem piesaistīt ES finansējumu,» skaidro Jelgavas pašvaldības izpilddirektores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā Ilze Āboliņa.

 

Lēmumprojekts par iestādes "Jelgavas digitālais centrs" izveidi šodien izskatīts domes Finanšu komitejā, bet nākamnedēļ par to būs jālemj domes sēdē. Centra vadītāja amatam tiek virzīta I.Āboliņa, kura jau līdz šim pašvaldībā pārvalda informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko atiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies