7.6 °C, 3.5 m/s, 93.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas karatisti izcīna 22 medaļas
Jelgavas karatisti izcīna 22 medaļas
09/05/2022

7. maijā Jelgavas sporta hallē notika Baltijas atklātais čempionāts J.K.A. karatē XV Baltic Open J.K.A., kurā startēja vairāk nekā 200 sportistu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas klubiem. Jelgavas karatisti, pārstāvot trīs sporta klubus, izcīnīja 22 medaļas.

Jelgavu sacensībās pārstāvēja sporta klubi “Shinri”, “Vitus” un “Sonkei”. “Shinri” pārstāvji izcīnīja 12 medaļas, “Vitus” sportisti – sešas medaļas, “Sonkei” karatisti – četras medaļas.

Sportisti sacentās trīs disciplīnās: sumo, kata un kumite. Sumo zelta medaļu izcīnīja Timurs Fadejevs 10–11 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā virs 37 kilogramiem (“Shinri”) un Darja Sokolova 8–9 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 30 kilogramiem (“Vitus”). Sudraba medaļu izcīnīja Valts Veinbergs 5–7 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā līdz 27 kilogramiem (“Shinri”), Roberts Velps 8–9 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā līdz 28 kilogramiem (“Shinri”), Edijs Petkevičs 10–11 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā virs 37 kilogramiem (“Shinri”), Amina Damira Eihvalde 5–7 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 27 kilogramiem (“Sonkei”), Marta Kaklautiņa 8–9 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 30 kilogramiem (“Shinri”) un Maija Rosicka 10–11 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 42 kilogramiem (“Shinri”). Bronza – Dāvim Birkāvam 8–9 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā līdz 38 kilogramiem (“Shinri”).

Kata jeb vingrinājumu kompleksā zelta medaļu izcīnīja Marta Rūtenberga 6–7 gadus jauno meiteņu grupā (“Vitus”), Rotislavs Gorbunovs 11 gadus jauno puišu grupā (“Sonkei”) un Kims Petrovs jauniešiem virs 16 gadu vecuma (“Shinri”). Sudraba godalgu izcīnīja Maija Rosicka 10–11 gadus jauno meiteņu grupā (“Shinri”). Bronzas medaļa Esterei Dravai 10–11 gadus jauno meiteņu grupā (“Shinri”), Veronikai Pobjaržinai 14–15 gadus jauno meiteņu grupā (“Shinri”), Annemarijai Dūrējai jaunietēm virs 16 gadu vecuma (“Vitus”) un Ruslanam Terjohinam jauniešiem virs 16 gadu vecuma (“Vitus”).

Kumite jeb cīņā 1. vietu izcīnīja Darja Sokolova 8–9 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 33 kilogramiem (“Vitus”), Annemarija Dūrēja starp jaunietēm virs 16 gadiem absolūtajā svara kategorijā (“Vitus”) un Ņikita Andiņš 12–13 gads jauno puišu grupā svara kategorijā virs 50 kilogramiem (“Sonkei”). Ņikita startēja arī svara kategorijā līdz 50 kilogramiem, kur izcīnīja sudraba godalgu.  Vēl sudrabs Kimam Petrovam jauniešu grupā virs 16 gadiem svara kategorijā līdz 75 kilogramiem.

Pēc izcīnīto medaļu un punktu skaita, komandu kopvērtējumā uzvarēja Lietuvas klubs “Katana” ar 124 punktiem. Otrā vieta – Salaspils karatē klubam, trešā vieta – klubam “Ippon” no Dobeles. Jelgavas klubs “Shinri” savāca 23 punktus, klubs “Vitus” – 14 punktus, klubs “Sonkei” – 10 punktus. Klubi ieguva trīs punktus par izcīnītu pirmo vietu, divus – par otro vietu, vienu – par trešo vietu.

Turnīru rīkoja Jelgavas klubs “Shinri” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.