11.3 °C, 4.9 m/s, 68 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas peldētājiem septiņi Latvijas junioru čempiona tituli
Jelgavas peldētājiem septiņi Latvijas junioru čempiona tituli
28/11/2022

25. un 26. novembrī Valmieras Olimpiskā centra 25 metru peldbaseinā norisinājās Latvijas junioru čempionāts peldēšanā. Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) peldētāji uzvarēja komandu ieskaitē, savukārt individuāli izcīnīja septiņus čempiona titulus, kā arī laboja sacensību rekordu.

Jelgavas peldētāji čempionātā izcīnīja 20 medaļas – 10 zelta, sešas sudraba un četras bronzas –, un, sakrājot 685,5 punktus, uzvarēja komandu ieskaitē. Otrā vieta komandu ieskaitē “RBJSS Rīdzene–DSN I” komandai ar 591,5 punktiem, trešie ar 459 punktiem – valmierieši. JSPS otrā komanda kopvērtējumā ieņēma 8. vietu 33 komandu konkurencē.

“Jelgavnieki vadībā izvirzījās jau pēc pirmās sacensību dienas, otrajā dienā pārsvaru vēl vairāk nostiprinot. Komandu kopvērtējumā ļoti svarīgas ir taktiskās nianses, izvēloties peldētājus un distances, kurās tos pieteikt, lai punkti tiktu iegūti visās distancēs un lai atsevišķos peldējumos komandas biedri par ieskaites punktiem necīnītos savā starpā. Tāpat bija jāņem vērā, ka katrs dalībnieks drīkst piedalīties ne vairāk kā trīs individuālajās distancēs. Arī šo darbu papildu teicamai audzēkņu sagatavošanai atbildīgajām sacensībām JSPS treneres paveica lieliski,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda JSPS direktors Māris Lindenbaums.

Trīs JSPS audzēkņi – Nikolass Deičmans (galvenajā attēlā), Matīss Kaktiņš un Kristīne Zinoviča – individuālajās distancēs izcīnīja katrs pa divām zelta medaļām katrs. Vienu zelta medaļu pievienoja Rūta Šķirus, kā arī jelgavnieki uzvarēja trijās no četrām sacensību programmā iekļautajām stafetēm.

N.Deičmans uzvarēja 100 metros uz muguras, uzstādot jaunu sacensību rekordu šajā distancē – 55,11 sekundes –, kas vienlaikus ir arī Jelgavas rekords 16 gadus veco puišu grupā. Savukārt 400 metru kompleksajā peldējumā Nikolass uzvarēja ar vēl vienu Jelgavas rekordu savā vecuma grupā (4:31,31 minūte). “Šīs sacensības bija ļoti veiksmīgas ne tikai man, bet arī komandai kopumā. Runājot par maniem rezultātiem, es ļoti lepojos ar sacensību un Jelgavas rekordu peldējumā uz muguras, kā arī ar to, ka kompleksajā peldējumā savu iepriekšējo Jelgavas rekordu uzlaboju par piecām sekundēm,” norāda N.Deičmans. Jāpiebilst, ka 400 metru komplekss ir distance, kurā Jelgavas rekords pieaugušo konkurencē pieder Nikolasa tēvam olimpietim Guntaram Deičmanam.

M.Kaktiņš uzvarēja 100 un 200 metros brasā. “Šo sacensību mērķis bija komandas un individuālās uzvaras – rezultāts šoreiz otrajā plānā, ņemot vērā spraigo treniņu režīmu, gatavojoties Latvijas čempionātam garajā ūdenī februāra beigās,” norāda M.Kaktiņš. K.Zinoviča uzvarēja 100 un 200 metros uz muguras, bet 50 metros uz muguras laboja Jelgavas rekordu 14 gadus veco meiteņu grupā. Jaunais rekords ir 30,63 sekundes. R.Šķirus izcīnīja ne tikai zelta medaļu 100 metros brasā, bet arī sudrabu 200 metros brasā un bronzu – 400 metros kompleksajā peldējumā. “Ar startu kopumā esmu apmierināta. Mazliet žēl par 200 metru brasa peldējumu, kurā ieguvu 2. vietu, jo zinu, ka varēju labāk. Otrajā sacensību dienā man izdevās uzlabot personīgo rekordu 100 metros brasā, kas nodrošināja uzvaru, kā arī prieks par to, ka izdevās palīdzēt komandai uzvarēt gan brīvā stila, gan kompleksajā stafetē,” tā R.Šķirus.

Jelgavniekiem arī zelts 4×50 metru kombinētajā stafetē zēniem (Roberts Lejnieks, M.Kaktiņš, Elijs Aleksejevs, N.Deičmans) un meitenēm (K.Zinoviča, R.Šķirus, Nikola Elpe, Anastasija Fortele) un 4×50 metru brīvā stila stafetē meitenēm (Sofija Vanaga-Stūre, N.Elpe, R.Šķirus, A.Fortele).

Sudraba medaļu čempionātā izcīnīja N.Deičmans 200 metros brīvajā stilā, E.Aleksejevs 200 metros tauriņstilā, N.Elpe 200 metros brīvajā stilā, Anna Geraseva 200 metros uz muguras, S.Vanaga-Stūre 100 metros brasā un jau pieminētā R.Šķirus, kurai arī bronza. Vēl bronzas medaļu izcīnīja N.Elpe 400 metros brīvajā stilā, A.Geraseva 100 metros uz muguras un S.Vanaga-Stūre 200 metros kompleksajā peldējumā.

Kopā Latvijas junioru čempionātā piedalījās 295 peldētāji.

Kā ierasts, gada izskaņa peldētājiem būs spraiga: 2. decembrī notiks Latvijas kausa 1. posms, 15. un 16. decembrī – JSPS Ziemassvētku sacensības un A.Miskarova kausa izcīņa, 17. decembrī – Latvijas kausa 2. posms, 30. decembrī – JSPS Jaungada sprints un A.Ozoliņas un J.Mistera kausa izcīņa.