Jelgavas pilsētas svētkos piedalās arī sadraudzības pilsētu delegācijas

26.05.2023.

Pilsētas svētkos Jelgava tradicionāli aicina piedalīties arī savas sadraudzības pilsētas, kas ir būtiska daļa no Jelgavas 758 gadus garās vēstures. Šogad ielūgumam uz Jelgavas pilsētas svētkiem atsaukušās piecas ārvalstu delegācijas – viesi no Amerikas, Francijas, Zviedrijas, Lietuvas un Polijas. Ārvalstu delegācijas Jelgavā viesojas no 25. līdz 28. maijam, šajā laikā piedaloties arī pilsētas svētku aktivitātēs un kopā ar pašvaldības pārstāvjiem pārrunājot sadarbības aktualitātes.

 

Šonedēļ Jelgavā viesojas ciemiņi no Rieijmalmezonas (Francija), Kārmelas (ASV), Nakas (Zviedrija), Bjalistokas (Polija) un Šauļiem (Lietuva).

 

Vizītes laikā delegācijas tiekas ar Jelgavas pašvaldības vadību, lai kopā izvērtētu sadarbības aktualitātes un pārrunātu iespējas sadarbības turpmākai attīstībai. Ciemiņi apmeklējuši Jelgavas pilsētas slimnīcu, iepazīstoties ar iestādes stratēģijas izstrādes procesu, plānotajiem jaunajiem projektiem, slimnīcas attīstības koncepciju un citiem nākotnes mērķiem. Tāpat sadarbības partneri devās vizītē uz Jelgavas Pašvaldības policiju, kur iepazinās ar sabiedriskās kārtības specifiku un citiem drošības jautājumiem. Dienaskārtībā iekļauts arī vairāku izglītības iestāžu apmeklējums, lai pārrunātu aktualitātes izglītības jomā. Tiekoties ar pašvaldības pārstāvjiem, delegācijas uzzina par lielākajiem un būtiskākajiem pilsētā realizētajiem projektiem. Lai apskatītu dažus no tiem, sadarbības partneri šajās dienās dosies pastaigā pa Pasta salu pāri Mītavas tiltam, ekskursijā uz Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni un citiem objektiem.

 

Lai izjustu svētku gaisotni, viesi piektdienas vakarā piedalīsies arī svētku galvenajā notikumā – svētku gājienā. Bet, lai apliecinātu ciešo draudzību un sadarbību starp Jelgavu un tās sadraudzības pilsētām, viesi Pasta salā pie purpura ābelēm vienojās kopīgā foto. Purpura ābeles Pasta salā ir no 2015. gada, kad tika iestādītas 14 purpura ābeles – pa vienai katrai sadraudzības pilsētai un viena pašai Jelgavai.

 

Jelgavai šobrīd ir 13 sadraudzības pilsētas, ar kurām noslēgts sadraudzības līgums vai nodomu protokols. Senākās draudzības saites vieno ar kaimiņiem Šauļiem. Sadarbības līgums tika noslēgts 1960. gadā. Tāpat ilga draudzība Jelgavai ir ar Polijas pilsētu Bjalistoku – sadraudzības līgums noslēgts 1994. gadā. Ļoti cieša un tradīcijām bagāta sadraudzība ir arī ar Francijas pilsētu Rieijmalmezonu, ar kuru sadraudzības līgums noslēgts 2007. gadā. Bet nesenākā sadraudzība Jelgavai ir ar ASV pilsētu Kārmelu, kas sadraudzības pilsētu pulkam pievienojās pērnā gada nogalē. Kārmela atrodas Indiānā, un tā ir pirmā Jelgavas sadraudzības pilsēta ASV. Savukārt sadraudzības līgums starp Jelgavu un Naku tika parakstīts 2000. gadā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies