3 °C, 1.4 m/s, 89.2 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas Specializētajai peldēšanas skolai – Latvijas čempioni gan individuāli, gan stafetē
30/06/2022

Divi Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi – Jevgeņijs Boicovs un Laura Šinkus (galvenajā bildē) – kļuvuši par Latvijas čempioniem peldēšanā individuālajās dfistancēs. Tāpat jelgavnieki kļuva par Latvijas čempioniem stafetē.

Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā notika no 17. līdz 19. jūnijam Valmieras Olimpiskā centra 25 metru peldbaseinā. Čempionātā startēja 276 dalībnieki no 28 komandām. Jelgavas Specializēto peldēšanas skolu pārstāvēja 32 peldētāji. 27 no viņiem iekļuva fināla peldējumos.

Zelta medaļu 50 un 100 metros brasā izcīnīja treneres Astras Ozoliņas audzēknis Jevgeņijs Boicovs, savukārt 50 metros uz muguras – treneres Anželikas Paegles audzēkne Laura Šinkus. Zelta medaļa arī Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas komandai 4×100 metru kompleksajā stafetē – komandā startēja Kristians Brenčs, Jevgeņijs Boicovs, Elijs Aleksejevs un Deniss Petrago.

Sudraba medaļu 50, 100 un 200 metros uz muguras izcīnīja treneres Ingas Arnītes audzēknis Kristians Brenčs, 400 metros kompleksajā peldējumā – treneres A.Ozoliņas audzēknis Nikolass Deičmans, 50 metros brīvajā stilā un 100 metros uz muguras – treneres A.Paegles audzēkne L.Šinkus, 400 metros brīvajā stilā – treneres I.Arnītes audzēkne Nikola Elpe. Stafešu peldējumos jelgavniekiem četras sudraba medaļas: 4×200 metru brīvā stila stafetē vīriešiem (komandā peldēja Jevgeņijs Boicovs, Roberts Gūtmanis, Elijs Aleksejevs, Artis Jurgens), 4×200 metru brīvā stila stafetē sievietēm (komandā peldēja Anastasija Fortele, Marta Upeniece, Anna Geraseva, Ance Aināre), 4×100 metru jauktajā kompleksajā stafetē (komandā peldēja Laura Šinkus, Jevgeņijs Boicovs, Elijs Aleksejevs, Renāte Artamonova) un 4×100 metru brīvā stila stafetē vīriešiem (komandā peldēja Nikolass Deičmans, Deniss Petrago, Sergejs Židkovs, Jevgeņijs Boicovs).

Bronzas medaļu 50 metros uz muguras izcīnīja treneres Jeļenas Visockas audzēkne Kristīne Zinoviča un 200 metros kompleksajā peldējumā – treneres A.Ozoliņas audzēknis N.Deičmans. Stefešu peldējumos Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas komanda izcīnīja bronzas medaļu 4×100 metru brīvā stila stafetēs sievietēm. Komandā peldēja Laura Šinkus, Renāte Artamonova, Anastasija Fortele, Nikola Elpe.

“Nikolass Deičmans laboja sava tēva olimpieša Guntara Deičmana 22 gadus veco Jelgavas rekordu 15-16 gadus veco puišu grupā 400 metru kompleksajā peldējumā ar rezultātu 4:36,02 minūtes. Iepriekšējais rekords bija 4:38,20 minūtes,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norādīja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktore Zelma Ozoliņa.

Kopā Jelgavas peldētāji Latvijas atklātajā čempionātā izcīnīja četras zelta, 11 sudraba un trīs bronzas medaļas.