6.3 °C, 3.7 m/s, 93.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas Tehnoloģiju vidusskolā attīsta saskarsmes prasmes
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā attīsta saskarsmes prasmes
14/03/2020

Lai nostiprinātu skolēnu izpratni par viņu tiesībām, pienākumiem un atbildību, 11. martā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā tika uzaicināti speciālisti no Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas, kas ikdienā strādā ar skolēniem un ģimenēm. Policijas pārstāvji informēja skolēnus par atkarību vielu lietošanas aizliegumu, skolēnu un vecāku atbildību, kā arī par viņu tiesībām, pienākumiem, administratīvo atbildību un kriminālatbildību, kas saistās ar citu personu tiesību pārkāpšanu.

Arvien biežāk sabiedrībā tiek runāts par vardarbību vienaudžu vidū. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas pedagogiem arī nākas risināt jautājumus, kas ir saistīti ar skolēnu savstarpējām attiecībām – konfliktiem , informē skolas sociālā pedagoģe Daiga Antonova. Visbiežāk konflikti norisinās labāko draugu vidū, jo skolēni vēl nav tik nobrieduši, lai risinātu domstarpības, bet ir arī gadījumi, kad skolēni viens otru pazemo “joka pēc”. Parasti tādi konflikti, ja netiek pamanīti, var ieilgt un sekas var būt smagas. Klašu audzinātāji ar skolas atbalsta personālu, piesaistot vecākus, kopīgi iesaistās šo ķīviņu risināšanā.

 

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola iesaistījās arī Eiropas Sociālā fonda pasākumā “Izglītojoša nodarbība skolēniem par emocionālo veselību un ņirgāšanās profilaksi”, kuras laikā pamatskolas 6. līdz 9.klašu skolēniem bija iespēja iegūt informāciju par mobingu, pašiem piedaloties foruma teātrī, mainot izspēlēto mobinga epizodi. Viņiem bija iespēja iesaistīties cietušā, līdzskrējēja un klusētāja lomās, un piedāvāt savu variantu mobinga risināšanai. Skolēniem pašiem bija jāaizdomājas, kas ir atkarīgs no viņiem pašiem, un kā jūtas apsmietais skolēns.

 

Skolēni iesaistījās diskusijās un skaidroja, kas, viņuprāt, ir mobings, kas to rada, un kas jādara katram indivīdam, lai mobingu vai vardarbību vienaudžu vidū mazinātu. Skolēni bija ļoti pārsteigti, kad pasākuma vadītāja Irina Matjuka prezentācijā parādīja viņiem 8 personu fotogrāfijas un paskaidroja, ka visus šos jaunos cilvēkus vieno tas, ka viņi tikuši izsmieti no vienaudžu puses, tāpēc veikuši pašnāvību. Šis fakts skolēniem lika nopietni aizdomāties par to, kas “joka pēc” veiktas izsmiešanas rezultātā var notikt.

 

D.Antonova atgādina, ka svarīgi, lai vecāki ieklausītos savos bērnos par to, kas notiek vienaudžu vidū un to, kas notiek tieši ar viņu bērnu. Vajadzības gadījumā svarīgi vērsties pēc palīdzības pie pedagogiem vai citiem speciālistiem un runāt par problēmām, lai laicīgi pārtrauktu vardarbību pašā sākumā, nevis ļautu tai pāraugt nekontrolējamā situācijā.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola