2.7 °C, 3.7 m/s, 58 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieki 400 dalībnieku konkurencē izcīna 34 medaļas
Jelgavnieki 400 dalībnieku konkurencē izcīna 34 medaļas
06/12/2022

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgavas sporta hallē norisinājās Jelgavas atklātais čempionāts džudo, kas pulcēja teju 400 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. Jelgavas džudisti sīvā konkurencē izcīnīja 34 medaļas.

Džudisti sacentās vairākās vecuma grupās: U-10, U-12, U-14 un U-15. Viens sportists drīkstēja piedalīties divās vecuma grupās – savā un pie vecākie sportistiem. Turnīrā startēja teju 400 sportistu, un jelgavnieki izcīnīja 11 zelta, 10 sudraba un 13 bronzas medaļas. Komandu kopvērtējumā uzvarēja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola (BJSS) 33 komandu konkurencē ar izcīnītām sešām zelta, sešām sudraba un deviņām bronzas medaļām. Otrajā vietā ierindojās Ādažu BJSS komanda ar sešām zelta, divām sudraba un deviņām bronzas medaļām. Trešais – klubs “Sensei” (Latvija) ar sešām zelta un piecām bronzas medaļām. Jelgavas klubam “KIN” 4. vieta ar piecām zelta, četrām sudraba un divām bronzas medaļām, bet klubam “Jelgavas džudo” 28. vieta ar izcīnītām divām bronzas medaļām.

Zelta medaļu izcīnīja U-10 vecuma grupā izcīnīja Elīna Šeluhina svara kategorijā līdz 28 kilogramiem, Marks Portakovs svara kategorijā līdz 27 kilogramiem (abi no kluba “KIN”), Renārs Runis svara kategorijā līdz 32 kilogramiem (Jelgavas BJSS), Ņikita Voitehovičs svara kategorijā līdz 46 kilogramiem (klubs “KIN”). U-12 vecuma grupā zeltu izcīnīja Patrīcija Gāznere svara kategorijā līdz 36 kilogramiem (Jelgavas BJSS), Marks Portakovs svara kategorijā līdz 27 kilogramiem (klubs “KIN”), Marsels Kiseļovs svara kategorijā līdz 29 kilogramiem (Jelgavas BJSS), Jānis Jakobs Birnītis svara kategorijā līdz 55 kilogramiem (klubs “KIN”). U-14 vecuma grupā zelts Dmitrijam Žukauskam svara kategorijā virs 66 kilogramiem (Jelgavas BJSS). U-15 vecuma grupā zeltu izcīnīja Maksims Solovjovs svara kategorijā līdz 50 kilogramiem un Deniss Britikovs svara kategorijā līdz 60 kilogramiem (abi no Jelgavas BJSS).

Sudraba medaļu U-10 vecuma grupā izcīnīja Sofija Ivanova svara kategorijā līdz 28 kilogramiem, Natans Toņeņkijs svara kategorijā līdz 27 kilogramiem un Edgars Čirkunovs svara kategorijā līdz 50 kilogramiem (visi no kluba “KIN”). U-12 vecuma grupā sudraba medaļa Timuram Galkinam svara kategorijā līdz 27 kilogramiem (Jelgavas BJSS) un Kristapam Vrubļevskim svara kategorijā līdz 29 kilogramiem (klubs “KIN”). U-14 vecuma grupā sudraba medaļu izcīnīja Patrīcija Gāznere svara kategorijā līdz 36 kilogramiem, Aleksandrs Kabacijs svara kategorijā līdz 46 kilogramiem un Maksims Solovjovs svara kategorijā līdz 50 kilogramiem (visi no Jelgavas BJSS). U-15 vecuma grupā sudrabs Jelgavas BJSS audzēkņiem Danielai Indarei svara kategorijā līdz 70 kilogramiem un Markam Kļušinam svara kategorijā līdz 55 kilogramiem.

Bronzas medaļu U-10 vecuma grupā izcīnīja Ivans Kedičs svara kategorijā līdz 24 kilogramiem (klubs “KIN”), Martins Putins svara kategorijā līdz 35 kilogramiem (Jelgavas BJSS), Jānis Bērziņš svara kategorijā līdz 38 kilogramiem (klubs “Jelgavas džudo”) un Reinis Indars svara kategorijā virs 50 kilogramiem *Jelgavas BJSS). U-12 vecuma grupā bronza Jelgavas BJSS audzēkņiem Marijai Isajevai svara kategorijā līdz 40 kilogramiem, Dmitrijam Viskrebencevam svara kategorijā līdz 27 kilogramiem, Damiram Solovjovam svara kategorijā līdz 32 kilogramiem, Iļdaram Šeluhinam svara kategorijā līdz 35 kilogramiem, Krišjānim Čulbam svara kategorijā līdz 55 kilogramiem un kluba “KIN” džudistam Tamerlanam Voroņeckim svara kategorijā līdz 42 kilogramiem. U-14 vecuma grupā bronzas medaļu izcīnīja Sofija Tjutjuma svara kategorijā virs 57 kilogramiem (klubs “Jelgavas džudo”) un Dāvids Fūrmanis svara kategorijā līdz 66 kilogramiem (Jelgavas BJSS). Vecākajā U-15 grupā bronza Jelgavas BJSS audzēknei Nikolai Brikmanei svara kategorijā līdz 52 kilogramiem.

Sacensības rīkoja klubs “Jelgavas džudo” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.