6.3 °C, 2.6 m/s, 95.4 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieki Latvijas čempionātā izcīna trīs medaļas
Jelgavnieki Latvijas čempionātā izcīna trīs medaļas
09/08/2020

Noslēdzies Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-23 grupai, kas 8. un 9. augustā notika Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā. Tas bija nozīmīgs notikums ne tikai tāpēc, ka tika noskaidroti valsts čempioni, bet arī tāpēc, ka Jelgavā pieaugušo čempionāts vieglatlētikā norisinājās pirmo reizi. Jelgavas sportisti čempionātu noslēdza ar trīs medaļām.

Pieaugušo konkurencē Jelgavas sportisti izcīnīja vienu medaļu – par to svētdien parūpējās diska metēja Dace Šteinerte. Dace vienā no mēģinājumiem aizmeta disku 43,96 metrus tālu, kas viņai deva bronzas godalgu. “Mans rezultāts ir atbilstošs apstākļiem, lai gan abas ar treneri bijām diezgan pārliecinātas, ka varu aizmest vēl kādus pāris metrus tālāk. Bet man ir īpašs prieks par jauno sportisti Vinetu Krūmiņu, kura izcīnīja 2. vietu, un viņas personīgo rekordu – 44,76 metriem. Prieks man ir arī par uzvarētāju Ingu Miķelsoni-Leimani, viņai sanāca ļoti labs metiens, un noteikti, ka arī viņa būtu varējusi aizmest vēl tālāk,” stāsta sportiste. Par čempioni kļuva Jelgavas novada sportiste Inga Miķelsone-Leimane ar 45,70 metrus tālu raidījumu.

Pārējās divas medaļas jelgavniekiem ir U-23 konkurencē. Jāatgādina, ka sudraba medaļu lodes grūšanā izcīnīja Emīls Svens Bumbieris ar rezultātu 11,29 metri, savukārt Dacei Asmei ir bronzas godalga 400 metru skrējienā (Daces rezultāts ir 1:03,06 minūtes).

Diemžēl sacensību pirmajā dienā neveiksmi piedzīvoja abi mūsu labākie sprinteri. 100 metru distancē Māra Anna Zīverte kvalifikācijas skrējienā guva ceļa traumu un finālā, kaut gan bija tam kvalificējusies, neskrēja. Līdz ar to viņai ir 8. vieta. Savukārt Artūrs Isajevs, neskatoties uz nepatīkamām sajūtām kājā, finālu tomēr noskrēja un finišēja sestais. Diemžēl šie abi sportisti otrajā sacensību dienā plānotajā 200 metru skrējienā piedalīties nevarēja. Čempionātā nestartēja arī Anastasija Geraseva, kura bija pieteikta 5000 metru skrējienam. Viņa iepriekšējā dienā startēja Latvijas čempionātā pusmaratonā Kuldīgā, un sportistes pašsajūta nebija tik laba, lai nākamajā dienā skrietu 5000 metrus.

Jāpiebilst, ka zelta medaļu šķēpmešanā izcīnīja jelgavnieks Gatis Čakšs, kurš sacensībās pārstāv Jelgavas novadu. Viņš šķēpu aizmeta 83,80 metrus, vien par deviņiem centimetriem atpaliekot no sava personīgā rekorda. Zelta medaļa ir arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktora vietniecei Modrai Ignatei, kura čempionātā pārstāvēja Engures novadu. Modra uzvarēja 10 000 metru soļošanā, finišējot visātrāk no sešām sportistēm – pēc 52:15,21 minūtes.

Čempionātu rīkoja Latvijas Vieglatlētikas savienība un Jelgavas pilsēta,   sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.