15.6 °C, 6.2 m/s, 49.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieki pašmāju turnīrā izcīna 16 medaļas
Jelgavnieki pašmāju turnīrā izcīna 16 medaļas
22/09/2020

Jelgavas karatē kluba “Vitus” sportisti izcīnīja 16 medaļas Jelgavas pilsētas kausa izcīņā karatē, kas norisinājās 19. septembrī Jelgavas sporta hallē un pulcēja 148 sportistus no 15 Latvijas klubiem.

Jelgavas pilsētas kausa izcīņā karatē sportisti sacentās trīs disciplīnās: sumo, kata un kumite. Jelgavu pārstāvēja 32 kluba “Vitus” karatisti, kuri spēja izcīnīt 16 medaļas – četras zelta, piecas sudraba un septiņas bronzas.

Sumo disciplīna pašmāju sportistiem bija medaļām bagātākā – Jelgavas sportisti izcīnīja divas zelta, piecas sudraba un divas bronzas medaļas. Zelta medaļu ieguva Krists Klauss U-8 vecuma grupā svara kategorijā virs 27 kilogramiem un Rihards Sīrics U-12 vecuma grupā svara kategorijā virs 39 kilogramiem. Sudraba godalgu izcīnīja Kristers Buļipops U-6 open grupā, Renārs Runis U-8 vecuma grupā svara kategorijā līdz 27 kilogramiem, Gļebs Tihonovs U-10 vecuma grupā svara kategorijā līdz 33 kilogramiem, Artjoms Panaščiks U-10 vecuma grupā svara kategorijā līdz 39 kilogramiem un Tīna Feldmane meiteņu konkurencē U-10 vecuma grupā svara kategorijā virs 28 kilogramiem. Bronzu sumo disciplīnā ieguva Rolands Grigorjevs U-10 vecuma grupā svara kategorijā līdz 33 kilogramiem un Tigrans Aļhimovičs tajā pašā vecuma grupā, tikai svara kategorijā līdz 39 kilogramiem.

Kata disciplīnā Jelgavas karatisti izcīnīja trīs medaļas – visas bronzas kaluma. Meiteņu konkurencē vecuma grupā 16+ medaļa Sandrai Turkai, savukārt U-8 vecuma grupā – Martai Rūtenbergai. Zēnu konkurencē U-8 grupā medaļa Rodrigo Tauriņam.

Kumite disciplīnā mūsu sportistiem divas zelta un divas bronzas medaļas. Uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Sandra Turka U-18 vecuma meiteņu grupā svara kategorijā virs 59 kilogramiem un Igors Agafonovs U-18 puišu open grupā. Savukārt bronzas medaļu izcīnīja Eleonora Džemma Garviša U-14 meiteņu grupā svara kategorijā līdz 47 kilogramiem un Mihails Mišins U-14 puišu grupā svara kategorijā virs 55 kilogramiem.

Klubu kopvērtējumā tika skaitīti rezultāti kata un kumite disciplīnās. Jelgavas klubs “Vitus” ar izcīnītām divām zelta un piecām bronzas medaļām ieņēma 8. vietu 15 klubu konkurencē. Izcīnot sešas zelta, trīs sudraba un četras bronzas medaļas, uzvarēja Sadikova Sporta skola, ko vada bijušais Latvijas izlases karatists Ruslans Sadikovs.

Sacensības rīkoja Jelgavas karatē klubs “Vitus” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un Latvijas karatē federāciju.