5.8 °C, 3.4 m/s, 63.7 %

Sākumlapa JaunumiSportsKaratē sacensības pulcē 171 dalībnieku
Karatē sacensības pulcē 171 dalībnieku
27/09/2021

25. septembrī Jelgavas sporta hallē norisinājās karatē sacensības Jelgavas kauss 2021, kas pulcēja 171 dalībnieku no 17 Latvijas klubiem. Jelgavas klubu sportisti izcīnīja 14 medaļas.

Sacensībās startēja sportisti vecumā no 7 līdz 14 gadiem trīs disciplīnās: kata, kumite un sumo. Jelgavu pārstāvēja sportisti non klubiem “Vitus” un “Sonkei”, kopā izcīnot 14 medaļas – trīs zelta, piecas sudraba un sešas bronzas.

Zelta medaļu kata U-14 meiteņu grupā izcīnīja kluba “Vitus” karatiste Astrīda Grosa, sumo U-10 zēnu grupā – kluba “Vitus” karatists Rūdolfs Mētra svara kategorijā līdz 33 kilogramiem un U-10 meiteņu grupā – kluba “Vitus” sportiste Darja Sokolova svara kategorijā virs 28 kilogramiem.

Sudraba medaļu izcīnīja kluba “Vitus” sportisti Adrians Bergs (kata U-8 zēnu grupā un sumo U-8 zēnu grupā svara kategorijā virs 27 kilogramiem) un Marta Rūtenberga (kata U-8 meiteņu grupā) un kluba “Sonkei” sportisti Jeļizaveta Kuļbačnaja (kata U-14 meiteņu grupā) un Kaspars Jēkabs Skaidiņš (sumo U-12 zēn grupā svara kategorijā līdz 44 kilogramiem).

Bronzas medaļu izcīnīja kluba “Vitus” karatisti Anna Zeiliša (kata U-10 meiteņu grupā), Darja Sokolova (kata U-10 meiteņu grupā), Rolands Grigorjevs (sumo U-10 zēnu grupā svara kategorijā līdz 33 kilogramiem), Roberts Zeilišs (sumo U-12 zēnu grupā svara kategorijā līdz 44 kilogramiem) un Nika Agafonova (sumo U-10 meiteņu grupā svara kategorijā virs 28 kilogramiem). Bronza arī kluba “Sonkei” karatistam Rotislavam Gorbunovam kata U-12 zēnu grupā.

Komandu kopvērtējumā, kurā tika vērtēts komandu izcīnīto medaļu skaits kata un kumite, klubs “Vitus” ieņēma 10. vietu, bet klubs “Sonkei” – 13. vietu.

Sacensības organizēja karatē klubs “Vitus” sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.