8.8 °C, 6.2 m/s, 75.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsKļūst par divkārtēju Latvijas čempioni
Kļūst par divkārtēju Latvijas čempioni
24/07/2020

22. un 23. jūlijā Ventspilī norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U-18 un U-20 vecuma grupām. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) vieglatlēte Māra Anna Zīverte kļuva par divkārtēju valsts čempioni savā vecuma grupā.

Čempiones titulu mūsu sportiste izcīnīja 100 un 200 metru skrējienā U-20 vecuma grupā. 100 metru distancē startēja 24 sportistes un Māra Anna Zīverte uzrādīja gan pārliecinošu rezultātu kvalifikācijā, gan bija ātrākā finālskrējienā – viņa finālā finišēja 11,87 sekundēs. Lai gan pēc rezultāta šis būtu jauns Jelgavas rekords, pavējš skrējiena laikā bija lielāks par pieļaujamo, un rezultāts nevar tikt uzskatīts kā oficiāls rekords. Tomēr tas ir augstvērtīgākais čempionāta rezultāts un atbilst 1077 Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas IAAF ranga punktiem.

200 metru skrējienā startēja 23 skrējējas un Māra Anna Zīverte bija ātrākā no viņām. Uzvaru finālā viņa izcīnīja ar rezultātu 24,56 sekundes, kas ir desmitais augstvērtīgākais šī čempionāta rezultāts (983 IAAF ranga punkti).

Bronzas medaļu čempionātā U-18 grupā izcīnīja BJSS sportiste Albertīna Rudņeva 2000 metru kavēkļu skrējienā. Viņa finišēja pēc 8:48,34 minūtēm, un tas sportistei deva 3. vietu no četrām dalībniecēm. Uzvarētājas laiks bija 7:36,18 minūtes.

Jāatzīmē, ka vēl trim BJSS sportistiem izdevās iekļūt labāko sešiniekā savā disciplīnā. 4. vietu no 29 sportistiem 200 metru sprintā U-20 grupā izcīnīja Artūrs Isajevs ar rezultātu 22,97 sekundes (uzvarētāja rezultāts – 22,22 sekundes), savukārt 100 metru sprintā viņam 5. vieta 22 sportistu konkurencē (Artūra rezultāts – 11,25 sekundes, uzvarētāja rezultāts – 10,80 sekundes). Pie 4. vietas lodes grūšanā (rezultāts – 13,65 metri, uzvarētājam – 16,92 metri) un 5. vietas diska mešanā septiņu sportistu konkurencē (rezultāts – 37,08 metri, uzvarētājam – 45,09 metri) tika Maksims Korotkovs U-20 grupā. Savukārt 6. vietu 100 metru sprintā U-18 grupā izcīnīja Alise Kārkliņa 17 meiteņu konkurencē. Alise finišēja pēc 13,35 sekundēm (uzvarētājas laiks bija 12,68 sekundes).

Kopumā Jelgavu Latvijas čempionātā pārstāvēja septiņi vieglatlēti U-18 vecuma grupā un pieci vieglatlēti U-20 grupā.

Jāpiebilst, ka, vadoties pēc šī čempionāta rezultātiem, tiks komplektētas Latvijas komandas Baltijas U-18 un U-20 komandu čempionātam, kas notiks 1. un 2. augustā Pērnavā.