4.8 °C, 2.2 m/s, 81.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsKristaps Blūmanis kļūst par Eiropas U-21 čempionu ārmreslingā
Kristaps Blūmanis kļūst par Eiropas U-21 čempionu ārmreslingā
16/05/2022

Jelgavnieks Kristaps Blūmanis Eiropas U-21 ārmreslinga čempionātā kļuva par čempionu gan ar labo, gan ar kreiso roku svara kategorijā līdz 75 kilogramiem. Savukārt Eiropas čempionātā pieaugušajiem viņam bronza ar kreiso roku.

No 7. līdz 15. maijam Rumānijā norisinājās Eiropas čempionāts ārmreslingā. Latviju šajā čempionātā pārstāvēja seši sportisti, tostarp trīs no ārmreslinga kluba “Legacy Jelgava”.

Kristaps Blūmanis startēja gan U-21 vecuma grupā, gan pieaugušo vecuma grupā svara kategorijā līdz 75 kilogramiem. Viņš kļuva par Eiropas U-21 čempionu ar abām rokām. “Uzvaras man nāca diezgan vienkārši, ko arī biju gaidījis, jo Eiropā ir vieglāk nekā pasaulē, un pasaules čempionātā es pērn uzvarēju. Tiesa, šogad startēju jaunā vecuma grupā un līdz ar to bija arī jauni pretinieki, bet tik un tā bija viegli. Manā kategorijā startēja septiņi dalībnieki, jo Baltkrievijas un Krievijas sportisti, kas ir viena no lielākajām komandām, nepiedalījās. Tāpēc, lai būtu konkurence un iespējas mācīties no savām kļūdām, identificēt vājos punktus, jācīnās arī pieaugušo kategorijā,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja K.Blūmanis.

Jāatgādina, ka 2021. gadā K.Blūmanis U-18 grupā kļuva gan par Eiropas, gan par pasaules čempionu ar abām rokām.

Pieaugušo konkurencē Kristaps Blūmanis izcīnīja bronzas medaļu ar kreiso roku un 7. vietu ar labo roku svara kategorijā līdz 75 kilogramiem astoņu dalībnieku konkurencē.

Jelgavas kluba pārstāvis Arnis Zoriks pieaugušo grupā izcīnīja bronzu ar labo roku svara kategorijā līdz 85 kilogramiem, savukārt Gundars Blūmanis veterānu grupā izcīnīja sudrabu ar abām rokām svara kategorijā līdz 100 kilogramiem.

Tagad sportisti gatavosies pasaules čempionātam, kas notiks oktobrī Turcijā.