8.3 °C, 4.3 m/s, 87.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsMājiniekiem divi Jelgavas čempiona tituli un Ulda Samsona piemiņas balva sieviešu konkurencē
19/06/2022

Noslēdzies “LVS/Sportland kauss” seriāla pēdējais posms, kas vienlaikus bija arī Jelgavas čempionāts vieglatlētikā. Mājinieki izcīnīja trīs medaļas, kā arī viena no divām Jelgavas trenera Ulda Samsona piemiņas balvām palika Jelgavā.

Vieglatlētikas sacensības notika 18. un 19. jūnijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā. Jelgavas vieglatlētu kontā divas zelta un viena bronzas medaļa.

Zelta medaļu diska mešanā izcīnīja Dace Šteinerte ar rezultātu 45,45 metri. Līdz ar to Dace arī ieguva Ulda Samsona piemiņas balvu, par kuru tradicionāli cīnās diska metēji sieviešu un vīriešu konkurencē. Otru zelta medaļu izcīnīja Albertīna Rudņeva 3000 metru šķēršļu skrējienā. Viņas rezultāts – 13:03,64 minūtes. Bronzas medaļa Maksimam Korotkovam lodes grūšanā ar rezultātu 11,75 metri.

Naudas balvu par sacensību absolūti augstvērtīgāko rezultātu pēc World Athletics punktu tabulām ieguva lietuviete Aina Grikšaite trīssoļlēkšanā – viņai rezultāts 13,84 metri ļāva nopelnīt 1101 punktu – un Ogres vieglatlēts Artūrs Pastors 400 metru skrējienā – viņam rezultāts 47,03 sekundes ļāva nopelnīt 1043 punktus.

No Jelgavas sportistiem augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Amanda Ziediņa tāllēkšanā (5,31 metrs un 850 punkti) un Artūrs Konderko augstlēkšanā (1,80 metri un 741 punkts).

Sacensības organizēja Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu un Jelgavas Vieglatlētikas klubu.

Nākamais starts vieglatlētiem būs Latvijas čempionāts 25. un 26. jūnijā Valmierā, savukārt Jelgavā nākamās vieglatlētikas sacensības notiks 9. un 10. jūlijā – Latvijas čempionāts U-18 un U-20 vecuma grupām.