Pasniedz Jelgavas augstākos apbalvojumus

25.05.2023.

Jau 25 gadus Jelgavā tiek pasniegti augstākie apbalvojumi – "Goda zīme" un "Goda raksts". Tos pasniedz cilvēkiem, kuri ir piemērs citiem un apliecinājums tam, ka pat darbs, kas varētu šķist ikdienas rutīna, var kļūt par aizraujošu un būtisku dzīves daļu. Svinot Jelgavas dzimšanas dienu, ceturtdienas vakarā par ieguldījumu pilsētas attīstībā pasniegtas piecas Goda zīmes un pieci Goda raksti.

Cilvēkiem, kuri ir sasnieguši panākumus, piemīt zināma tendence – jo vairāk viņi sasniedz, jo vēl vairāk vēlas sasniegt. Jelgavā tādu cilvēku netrūkst, un, lai novērtētu šos iedzīvotājus, viņu ieguldījumu un devumu mūsu pilsētai, tiek pasniegti augstākie apbalvojumi. Saņemot šo apbalvojumu, ne viens vien ir atzinis, ka par to jūtas īpaši aizkustināts un pagodināts, jo pateicība no savas pilsētas, no saviem kolēģiem, domubiedriem, arī no gluži svešiem cilvēkiem, kuru dzīvē klātesošam ar savu darbu vai padomu gadījies būt, tīri cilvēciski ir lielākā vērtē un krietni nozīmīgāka. Jo tas ir paldies savās mājās.

 

"Katra cilvēka paša ziņā ir vērot notiekošo no malas vai būt tajā dziļi iekšā – jo pa pusei jau nevar. Vismaz tā nav raduši cilvēki, kuru viss mūžs vai nozīmīga dzīves daļa ir saistīta ar Jelgavu, kuri ar savu stāju un attieksmi izpelnījušies apkārtējo cieņu un kuri nenogurstoši darbojas pilsētas un pilsētnieku labā. Mēs šovakar godinām cilvēkus, kuri savas prasmes, gara spēku un sirdi ilgtermiņā ir ieguldījuši pilsētā katrs savā nozarē. Paldies jums par to," augstākā apbalvojuma saņēmējus sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

 

Jāpiebilst, ka Goda rakstu klātienē nesaņēma hokeja kluba "Zemgale/LLU" galvenais treneris Artis Ābols. Viņš kopā ar Latvijas hokeja izlasi ceturtdienas vakarā aizvadīja Pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēli pret Zviedriju, kurā Latvijas izlase uzvarēja.  

 

Jelgavas augstākie apbalvojumi tiek pasniegti kopš 1998. gada. Līdz šim piešķirtas 152 Goda zīmes un 241 Goda raksts. Augstākie apbalvojumi Jelgavā tiek pasniegti divreiz gadā – pilsētas svētkos un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā.

 

Iepazīsti katru Jelgavas augstākā apbalvojuma saņēmēju, uzspiežot uz viņa vārda.

 

LILITA CAUNE

"Vienmēr savās domās un darbos esmu bijusi īsta Jelgavas patriote"

 

Lilita_Caune.jpg

 

DZINTRA PUNGA

 

"Esmu piedzīvojusi milzīgu bibliotēkas nozares izaugsmi"

 

Dzintra_Punga.jpg

 

EDMUNDS JANSONS

 

"Strādāšu, kamēr vien būšu kādam vajadzīgs"

 

Edmunds_Jansons.jpg

 

ANDREJS SĀLZIRNIS

 

"Cepuri nost, kā mūsu Jelgava ir augusi"

 

Andrejs_Salzirnis.jpg

 

PĀVELS SONDORS

 

"Svarīgi, lai katrs iesaistītais ir labi paveicis savu darbu"

 

Pavels_Sondors.jpg

 

ARTIS ĀBOLS

 

"Sarežģītāk ir atrast īstos vārdus ģērbtuvē"

 

Artis_Abols.jpg

 

JAROSLAVA BUKŠA

 

"Darbs man dod dzīves piepildījumu"

 

Jaroslava_Buksa.jpg

 

LAIMDOTA ZVINĢELE

 

"Katrā situācijā aizdomājos, kā es justos, ja būtu pacienta vietā"

 

Laimdota_Zvingele.jpg

 

OĻEGS KUKUTS

 

"Viens nav cīnītājs – tas ir komandas darbs"

 

Olegs_Kukuts.jpg

 

 

BOGDANS TIMKIVS

 

"Esmu pateicīgs Jelgavai"

 

Bogdans_Timkivs.jpg

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies