Pilnveido satiksmes drošību pilsētā

25.05.2023.

Jelgavas pašvaldība paredz slēgt līgumu ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), lai turpmāk automašīnas, kas pilsētā šķērso krustojumu pie sarkanās gaismas, fiksētu automatizēti ar viedajām kamerām.

Šobrīd Jelgavā to dara Pašvaldības policija, videonovērošanas kamerās fiksējot automašīnas, kas šķērso luksoforu pie aizliedzošā signāla. Šā gada pirmajos trīs mēnešos Pašvaldības policija uzsākusi 55 administratīvā pārkāpuma procesus par videokamerās fiksētu braukšanu pie sarkanās gaismas un trīs administratīvā pārkāpuma procesus par braukšanu attiecīgajā virzienā, kad luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls. Sods par šādiem pārkāpumiem, ja tie fiksēti, neapturot transportlīdzekli, ir sešas soda vienības jeb 30 eiro.

 

Pašvaldībai ir iespēja automatizēt šādu pārkāpumu fiksēšanu, noteiktos ielu krustojumos uzstādot viedās kameras, kas, fiksējot pārkāpumu, datus par to nosūta CSDD. Līdzīgi tas notiek ar fotoradariem, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu. Sākotnēji Jelgavā paredzēts izvietot divas pārvietojamās viedās kameras, kas pārkāpumus fiksētu automātiski. Plānots, ka viedās kameras ik pēc laika tiks pārvietotas, tā aptverot plašāku pilsētas teritoriju un disciplinējot autovadītājus.

 

Paredzams, ka viedās kameras pilsētā sāks darboties jau šovasar.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies