Pilsētas svētku gājienā piedalījās gandrīz 10 tūkstoši dalībnieku

26.05.2023.

"Mēs esam Jelgava" – tā skan Jelgavas pilsētas svētku moto, kas vienoja jelgavniekus arī tradicionālajā svētku gājienā, lai tādējādi apliecinātu savu vienotību un piederību Jelgavai. Ja 2019. gadā svētku gājienā piedalījās vairāk nekā 7500 dalībnieku un gājiena garums sasniedza teju 5000 metru, tad 758. dzimšanas dienas galvenajā notikumā uzstādīts jauns rekords – gājienā piedalījās gandrīz 10 tūkstoši jelgavnieku, un tā garums sasniedza teju 6000 metru.

Svētku gājiens virzījās pa Lielo, Uzvaras un Krišjāņa Barona ielu un noslēdzās pie Jelgavas kultūras nama. Ritmu tam piešķīra pūtēju orķestri, kā arī atraktīvie un izdomas bagātie gājiena dalībnieki, pārsteidzot cits citu ne vien ar krāšņu vizuālo noformējumu, bet arī uzmundrinošiem saukļiem un pat priekšnesumiem.

 

Gājienā devās pilsētas vadība, sadraudzības pilsētu delegācijas, bērnudārzi, skolas, uzņēmēji, ražotāji un tirgotāji, pašvaldības iestāžu un uzņēmumu darbinieki, dejotāji un dziedātāji, "Zemgales leģiona" motociklistu eskadra, biedrības, sportisti, kā arī citi kolektīvi.

 

Pilsētnieki, kuri gājienā nepiedalījās, to vēroja Lielās ielas malās, pa logiem, tāpat gājienam varēja sekot līdzi tiešraidē pilsētas mājaslapā un Jelgavas pilsētas lapā sociālajā tīklā "Facebook". Tiešraides ieraksts šobrīd ir pieejams Jelgavas pilsētas "Facebook" lapā. 

 

Svētki pilsētā ir sākušies un turpināsies līdz pat svētdienai. Piektdienas vakarā gaidāmi vairāki Latvijā pazīstamu mūziķu koncerti Hercoga Jēkaba laukumā, kā arī koncerts Vecpilsētas ielas 2 pagalmā.

 

Bet pasākumiem piesātinātākā diena būs sestdiena. Ar pilnu svētku programmu var iepazīties ŠEIT.

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Jelgavas pašvaldībā ir pieejama ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies