7.8 °C, 2.8 m/s, 48.5 %

Sākumlapa JaunumiSportsPludmales volejbola turnīrs pulcē 25 komandas
Pludmales volejbola turnīrs pulcē 25 komandas
21/07/2020

18. jūlijā aizvadīts pirmais no trim šovasar paredzētajiem Jelgavas pilsētas atklātajiem pludmales volejbola turnīriem. Tas pulcēja 25 komandas no Jelgavas, Rīgas, Saldus, Ozolniekiem, Dobeles, Elejas, Balviem un Baldones. Uzvarēja komanda ar jelgavnieku Alvi Ūdri un dobelnieku Elviju Taujeni sastāvā.

“Kad tikko Jelgavā sākām organizēt pludmales volejbola turnīrus, tajos piedalījās 8–12 komandas. Pakāpeniski dalībnieku skaits pieauga apmēram līdz 20 komandām, bet pēdējos gadus komandu skaits pārsniedz 20. Ņemot vērā, ka 18. jūlijā Latvijā norisinājās vēl divi lieli pludmales volejbola pasākumi, dalībnieku atsaucība vērtējama kā ļoti liela. Turklāt līdzās pieciem sešiem pastāvīgajiem pāriem bija arī daudz jaunu dalībnieku. Manuprāt, tas liecina, ka mūsu turnīri kļūst arvien atpazīstamāki un populārāki,” vērtē turnīra organizators Andrejs Jamrovskis.

Komandas izlozes kartībā tika sadalītas sešās apakšgrupās, kur savā starpā izspēlēja vienu setu līdz 15 punktiem. Pēc apakšgrupu rezultātiem visas komandas tika sadalītas izslēgšanas spēlēm, kur pirmās divas vietas no katras apakšgrupas automātiski tika nākamajā izslēgšanas spēļu kārtā. Izslēgšanas kārtā bija jāspēlē viens sets līdz 21 punktam. Sākot no ceturtdaļfināliem, lai noskaidrotu uzvarētāju, vajadzēja vinnēt divus setus līdz 15 punktiem.

Par turnīra uzvarētajiem kļuva jelgavnieks  Alvis Ūdris un dobelnieks Elvijs Taujenis, kuri finālā ar rezultātu 2:1 (8; -14; 4) pārspēja Arti Danieku no Ozolniekiem un Rihardu Vilmani no Rīgas. 3. vietu izcīnīja jelgavnieki Lauris Svars un Aigars Eglītis.

Pirmās trīs vietas tika apbalvotas ar medaļām un diplomiem, kā arī naudas balvām. Pirmā vieta saņēma 100 eiro, otrā – 80 eiro, trešā – 50 eiro.

Turnīru rīkoja volejbola klubs “Biolars/Jelgava” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”. Šovasar būs vēl divi Jelgavas pludmales volejbola turnīri – 8. un 29. augustā.