Sākas oficiālā peldsezona; pludmalēs dežurē glābēji

15.05.2023. Pašvaldības policija

15. maijā Latvijā sākas peldsezona. Tas nozīmē, ka Jelgavas oficiālajās pludmalēs – Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietā – darbu atsāk Jelgavas Pašvaldības policijas glābēji. Peldsezonā glābēji katru dienu no pulksten 10 līdz 22 uzraudzīs, lai atpūtnieki neapdraudētu savu un citu cilvēku dzīvību, sekos līdzi tam, lai atpūtnieki nepeldētu neatļautās vietās un nebrauktu ar ūdenstransportu tuvu peldvietai, kā arī pludmalēs nodrošinās sabiedrisko kārtību un nepieciešamības gadījumā sniegs pirmo medicīnisko palīdzību.

Latvijā oficiālā peldsezona ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim. Veselības inspekcijas veiktā peldūdens kvalitātes pārbaude apliecina, ka ūdens kvalitāte abās Jelgavas peldvietās atbilst veselības prasībām. Līdz ar peldsezonas sākumu inspekcija Latvijas oficiālajās pludmalēs peldūdens kvalitāti pārbaudīs regulāri. Tas reizi mēnesī tiks darīts līdz pat peldsezonas beigām 15. septembrī, informē Veselības inspekcija. Kaut arī patlaban laiks ir silts un saulains, inspekcija iesaka nogaidīt un peldēties dodies, kad ūdens temperatūra būs sasniegusi vismaz plus 16–18 grādus.

 

Kopš maija sākuma Jelgavas Pašvaldības policijas Ūdenspolicistu patruļa uzrauga ūdenstransporta satiksmi pilsētas administratīvajā teritorijā esošajos publiskajos ūdeņos. Līdz 14. maijam pārbaudīts 21 kuģošanas līdzeklis, divos gadījumos sastādīts lēmums, piemērojot brīdinājumu par atpūtas kuģa ekspluatāciju, kurš nav apgādāts ar normatīvajos aktos noteikto aprīkojumu un glābšanas līdzekļiem. Vienā gadījumā par to pašu izteikts mutisks aizrādījums.

 

Jelgavnieki un pilsētas viesi vasaras sezonā aktīvi izmanto iespējas baudīt atpūtu ūdenī un tā tuvumā. Driksā un Lielupē vasaras sezonā vērojama intensīva laivu, katamarānu un komerckuģu satiksme, kā arī norit airētāju treniņi. Pašvaldības policija atgādina: pārvietojoties ar jebkādu ūdens transportu neapdomīgi un pārsniedzot atļauto ātrumu, tiek radīta ūdens viļņu plūsma, tādā veidā apdraudot cilvēkus, krasta objektus un infrastruktūru. Policija aicina būt atbildīgiem, sargāt sevi un citus un neaizmirst par drošību ne tikai ūdenī, bet arī ārpus tā.

 

Gatavojoties peldsezonai, pagājušajā nedēļā Pasta salas un Lielupes labā krasta pludmalēs papildinātas un uzecētas smiltis, uzstādīti velosipēdu turētāji, glābēju mājas un upē izvietotas drošības bojas.

 

Jāpiebilst, ka ūdenslīdēji maija sākumā peldvietās iztīrīja upes gultni.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies