Sākta Jelgavas izglītības iestāžu darbinieku kolektīvā vakcinēšana pret Covid-19

13.04.2021.

Otrdien, 13. aprīlī, Jelgavas 4. vidusskolas telpās sākta Jelgavas izglītības iestāžu pedagogu un darbinieku kolektīvā vakcinēšana pret Covid-19. Šajā dienā plānots vakcinēt ap 100 pilsētas izglītības sistēmā strādājošo. "Gribas, lai ātrāk izveidojas kolektīvā imunitāte, un vakcinēšanās šobrīd ir vienīgais veids, kā varam tikt galā ar vīrusu. Vakcīna – tā ir vismaz kaut kāda drošība. Jau divas reizes esmu bijusi kontaktpersona kādam Covid-19 slimniekam, un pie sevis prātoju – saslimšu, nesaslimšu, ja saslimšu – cik smagi. Turklāt pedagogiem kontaktēties ar citiem nākas daudz. Sarēķināju: ja klātienes mācību laikā dienā ir sešas mūzikas stundas, manā klasē dienas laikā ir pabijuši apmēram 120 bērni no dažādām mājsaimniecībām," saka Jelgavas 4. vidusskolas sākumskolas un mūzikas skolotāja Antra. Viņa viena no pirmajām otrdien saņēma vakcīnu pret Covid-19. Trešdien pedagogu kolektīvā vakcinācija tiks organizēta Jelgavas Valsts ģimnāzijas telpās.

Šonedēļ Latvijā pret Covid-19 sāk vakcinēt arī izglītības iestāžu pedagogus un darbiniekus, kuri strādā klātienē. Lai šis process mūsu pilsētā noritētu raitāk, Jelgavas Izglītības pārvalde ir noorganizējusi izbraukuma vakcināciju.

 

Otrdien Jelgavas 4. vidusskolas sporta zālē SIA "Veselības centru apvienība" brigāde nodrošināja kolektīvo vakcināciju gan šīs skolas pedagogiem un darbiniekiem, gan arī pedagogiem un darbiniekiem no Jelgavas 6. vidusskolas, Amatu vidusskolas un blakus esošajām bērnudārziem – gan pašvaldības, gan privātajiem. "Esam apzinājuši pilsētas pedagogus un izglītības iestāžu darbiniekus pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās, kuri ir gatavi vakcinēties pret Covid-19, un veidojam personu reģistrus. Lai šo procesu atvieglotu, organizējam izbraukuma vakcināciju, proti, vakcīnu var saņemt konkrētā izglītības iestādē, un šodien tā ir 4. vidusskola. Šeit tiek vakcinēti ne tikai šīs skolas pedagogi, bet arī citu izglītības iestāžu darbinieki, kas izteikuši tādu vēlmi. Bet trešdien izbraukuma vakcinācija tiks organizēta Jelgavas Valsts ģimnāzijas telpās," stāsta Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, norādot, ka otrdien plānots vakcinēt ap 100 darbinieku, tikpat arī trešdien. Pārvaldes vadītāja skaidro, ka daļa izglītības iestāžu darbinieku jau iepriekš ir saņēmuši vakcīnu pret Covid-19, jo atbilda kādai no prioritārajām grupām.

 

Vakcinētie Jelgavas 4. vidusskolas pedagogi un darbinieki atzīst, ka galvenais pamudinājums vakcinēties ir tas, ka tādējādi izdosies ātrāk veidot kolektīvo imunitāti, savukārt tā ir cerība atgriezties normālā ikdienā – mācības aizvadīt klātienē, nodrošināt interešu izglītības nodarbības, rīkot un sanākt kopā uz koncertiem, uz sporta nodarbībām un darīt daudz ko citu, pēc kā ļoti noilgojušies gan audzēkņi, gan skolotāji. Viņi atzinīgi novērtē to, ka vakcinēšana organizēta skolā – tas atrisinot loģistikas problēmas pašiem meklēt, kur vakcinēties.

 

"Vakcinēšanās nepieciešama, lai pasargātu sevi un savus tuvos. Šobrīd, kad atļautas klātienes konsultācijas, ik dienu tiekamies ar bērniem no dažādām mājsaimniecībām, un katrs kontakts līdzi nes risku. Gribas domāt, ka brīdī, kad būšu vakcinējusies, būs drošāk strādāt. Protams, ikdienā ievērojam visus drošības nosacījumus, distanci, dezinfekciju, masku lietošanu, taču, ja par sevi esmu droša, ka tikai vienu reizi nedēļā aizeju uz veikalu, es nezinu, ar ko tiekas bērni, kuri nāk uz stundām," saka sākumskolas skolotāja Inga. Arī 4. vidusskolas direktora vietnieks administratīvi saimnieciskajā darbā Juris atzīst: "Pats no sevis šis vīruss neizbeigsies, tāpēc ir jāuzticas zinātnei un jāvakcinējas. Domājot par savu un tuvinieku veselību, tas ir labāk, nekā ticēt kaut kādām sazvērestības teorijām. Es nezinu, vai man izveidosies antivielas un cik spēcīgas tās būs, bet to pēc kāda laika pārbaudīšu." Vakcīnas pirmo devu šodien saņēma arī saksofona un klarnetes spēles skolotājs un jaunāko klašu orķestra vadītājs Oskars Celms, kurš cer, ka pēc kolektīvās vakcinēšanas sabiedrība varēs atgriezties normālā ikdienā. "Vakcinējos, lai nav jābaidās par savu un audzēkņu veselību. Mums ir jāuzticas mediķiem un zinātniekiem, jo paši bez atbilstošas izglītības neko jaunu neizdomāsim. Aicinu arī kolēģus pēc iespējas ātrāk vakcinēties, lai veidojas kolektīvā imunitāte un, ejot pa gaiteni, varam viens otram roku paspiest un parunāties," saka O.Celms, uzsverot, ka instrumenta spēli, izmantojot datoru, iemācīt ir ļoti sarežģīti.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies