8.8 °C, 6.2 m/s, 75.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsSeši jelgavnieki izcīna Latvijas čempiona titulu BMX riteņbraukšanā
Seši jelgavnieki izcīna Latvijas čempiona titulu BMX riteņbraukšanā
08/07/2019

6. jūlijā Valmieras jaunatklātajā BMX trasē, kas nosaukta divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga vārdā, notika Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Valsts čempiona titulu izcīnīja seši Jelgavas sportisti. Jelgava ar 12 izcīnītām medaļām klubu kopvērtējumā ieņēma otro vietu.

Zelta medaļu no Jelgavas sportistiem izcīnīja Reinārs Pavlovs (12 gadus veco puišu) grupā, Raimo Soldāns (sešus gadus jauno zēnu) grupā, Alvis Lānso krūzeru klasē vecuma grupā virs 30, Hugo Ilvis Eihentāls krūzeru klasē 12–16 gadus vecu puišu grupā, Alise Želve (septiņus gadus jauno meiteņu) grupā un Kristens Krīgers Elites grupā.

Sudrabu Jelgavai izcīnīja Āris Koško (septiņus gadus jauno zēnu) grupā, Ģirts Jonkus krūzeru klasē vecumā virs 30, Emīlija Zavinska 8–10 gadus jauno meiteņu grupā un Hugo Ilvis Eihentāls 14 gadus vecu puišu grupā. Savukārt bronzas godalgu ieguva Paula Zavinska 13–14 gadus veco meiteņu grupā un Ramona Bāre 8–10 gadus jauno meiteņu grupā.

Pirms čempionāta notika svinīgā trases atklāšana, sportistiem svinīgi veicot goda apli. Jaunie sportisti uzņēma fotogrāfijas kopā ar divkārtējo olimpisko čempionu M. Štrombergu.

Jau šajā nedēļas nogalē Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX. Mūsu sportisti ceturtdien (11. jūlijā) tur aizvadīs treniņus, bet jau piektdien (12. jūlijā) sāksies pirmie starti.