9.6 °C, 1.7 m/s, 66 %

Sākumlapa JaunumiSportsSmagatlētiem Latvijas čempionātā visa kaluma medaļas
Smagatlētiem Latvijas čempionātā visa kaluma medaļas
05/06/2023

Madonā 3. jūnijā norisinājās Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu. Jelgavas kluba “Apolons” sportisti izcīnīja četras zelta, piecas sudraba un vienu bronzas medaļu.

Šajās sacensībās vīriešiem bija jāspiež savs personīgais svars uz maksimālo reižu skaitu, sievietēm – puse no sava personīgā svara. Čempionātā piedalījās ap 200 sportistu.

Jelgavas kluba “Apolons” sportisti komandu kopvērtējumā ieņēma 5. vietu starp 26 komandām – līdz 3. vietai pietrūka tikai trīs punktu.

Zelta medaļu jauniešu grupā svara kategorijā līdz 105 kilogramiem ar uzspiestām 14 reizēm izcīnīja Matīss Vītols. Open grupā svara kategorijā līdz 105 kilogramiem zelta medaļa Artūram Audzem ar 26 reizēm. Senioru 2. grupā jeb 50+ grupā zelts Aigaram Upelniekam, kurš svara kategorijā virs 120 kilogramiem astoņas reizes uzspieda 130 kilogramus smagu stieni. Savukārt senioru 3. grupā jeb 60+ grupā zelts Jānim Lapelam, kurš svara kategorijā līdz 105 kilogramiem savu svaru – 93 kilogramus – pacēla 15 reizes.

Sudraba medaļu sieviešu konkurencē open grupā svara kategorijā līdz 69 kilogramiem izcīnīja Edīte Ķeņģe ar 43 reizēm. Junioru grupā svara kategorijā līdz 74 kilogramiem sudraba medaļa Edvīnam Krangam ar uzspiestām 20 reizēm, savukārt svara kategorijā līdz 105 kilogramiem sudraba medaļa Artūram Strīķim ar uzspiestām 17 reizēm. Open grupā sudrabs Dmitrijam Borzovam svara kategorijā līdz 74 kilogramiem ar uzspiestām 24 reizēm. Senioru 2. grupā jeb 50+ grupā svara kategorijā līdz 120 kilogramiem sudrabs vecmeistaram Jānim Folkmanim ar uzspiestām 10 reizēm.

Bronzas medaļu open grupā izcīnīja Ronalds Linde svara kategorijā līdz 74 kilogramiem ar uzspiestām 20 reizēm.

Tagad apolonieši gatavosies sacensībām klasiskajā svara stieņa spiešanā guļus, kas notiks Jēkabpilī 12. augustā.