9.8 °C, 2.8 m/s, 58.2 %

Sākumlapa JaunumiSportsSmaiļotājiem un kanoe airētājiem Latvijas jaunatnes čempionātā 24 medaļas
Smaiļotājiem un kanoe airētājiem Latvijas jaunatnes čempionātā 24 medaļas
19/07/2021

15. un 16. jūlijā Brocēnos, Cieceres ezerā, norisinājās Latvijas jaunatnes čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas sportisti izcīnīja 24 medaļas: septiņas zelta, deviņas sudraba un astoņas bronzas.

Latvijas jaunatnes čempionātā sportisti startēja divās vecuma grupās: A grupā (2005.–2006. gadā dzimušie) un B grupā (2007.–2009. gadā dzimušie).

Divas zelta medaļas izcīnīja Melānija Čamane smaiļošanā vieniniekiem (K1)  A grupā– 500 metru distancē 23 laivu konkurencē un 200 metru distancē 28 laivu konkurencē. Pie četrām zelta medaļām tika kanoe airētājs Nils Skuja, kurš startēja B grupā – viņam uzvara kanoe vieniniekos (C1) 500 metru distancē (21 dalībnieks), divniekos pārī ar Mihailu Soloveju 200 un 500 metru distancēs un C1 4×200 metru distancē kopā ar Vadimu Žavoronkovu, Aleksandru Luforenko un Danielu Feofānovu. Vēl zelta medaļu izcīnīja kanoe airētājs Vadims Žavoronkovs B grupā vieniniekos 200 metru distancē 24 sportistu konkurencē.

Trīs sudraba medaļas izcīnīja kanoe airētājs Vadims Žavoronkovs B grupā  – vieniniekos 500 metros un divniekos 200 un 500 metros pārī ar Aleksandru Luforenko. Divas sudraba medaļas čempionātā izcīnīja kanoe airētāja Aleksandra Počtarenko open meiteņu grupā – vieniniekos 200 un 500 metros. Tāpat divas sudraba medaļas kanoe airētājam Ignatam Kunašam A grupā – vieniniekos 200 un 500 metru distancē. Vēl 2. vietu izcīnīja kanoe airētājs Nils Skuja vieniniekos 200 metru distancē un smaiļotāju divnieks Aleksis Mikus Vaicjanoks un Markuss Aleksandrs Sikorskis 200 metros A grupā.

Divas bronzas medaļas izcīnīja kanoe airētāja Arina Miščenkova vieniniekos 200 un 500 metru distancē open meiteņu grupā. Arī kanoe airētājam Ignatam Kunašam A grupā ir divas bronzas medaļas – divniekos pārī ar Martinu Belovu 200 un 500 metru distancē. Vēl bronzas medaļu izcīnīja Mihails Solovejs B grupā kanoe vieniniekos 500 metros, smaiļotāju divnieks Aleksis Mikus Vaicjanoks un Markuss Aleksandrs Sikorskis A grupā 500 metru distancē, kanoe divnieks Daniels Feofānovs un Iļja Goļjadinecs B grupā 500 metros un smaiļotāji Artuss Gasners, Emīls Rozītis, Kristofers Pavziniuks un Mihails Ivanovs K1 4×200 stafetē.

Smaiļotājus sagatavoja treneris Juris Lauris, kanoe airētājus – Sergejs Bobkovs un Boriss Lonskis.

Nākamās sacensības smaiļotājiem un kanoe airētājiem paredzētas 29.–31. jūlijā, kad Limbažos norisināsies Latvijas junioru un U-23 čempionāts, kas vienlaikus būs arī atlase uz pasaules junioru un U-23 čempionātu.