4.1 °C, 2.6 m/s, 79.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSPKC uzsāk kampaņu par drošu atpūtu pie ūdens “Pārgalvības cena. Nelec!”
SPKC uzsāk kampaņu par drošu atpūtu pie ūdens “Pārgalvības cena. Nelec!”
16/06/2022

Lai skaidrotu sabiedrībai drošas atpūtas pie un uz ūdens nozīmi, kā arī aicinātu aizdomāties par sekām, kādas var rasties pārgalvīgas rīcības rezultātā, lecot uz galvas ūdenī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk informatīvu kampaņu “Pārgalvības cena. Nelec!”.

SPKC informē, ka 2021. gadā noslīkuši vairāk nekā 120 cilvēki, no kuriem lielākā daļa jeb 74% bijuši vīrieši. 65% noslīkušo bija vecuma grupā no 25 līdz 59 gadiem. Lielākā daļa jeb 69% no šiem negadījumiem notikuši laika posmā no maija līdz septembrim, kad ir aktīva peldsezona un pie ūdens uzturas īpaši daudz atpūtnieku.

 

SPKC īstenotās kampaņas “Pārgalvības cena. Nelec!” mērķis ir informēt par drošas atpūtas pie un uz ūdens nozīmi, kā arī skaidrot, kādas sekas var rasties pārgalvīgas rīcības rezultātā, lecot uz galvas ūdenī. Jāpiebilst, ka lēcieni uz galvas ūdenī ir vieni no biežāk sastopamajiem mugurkaula traumu cēloņiem Latvijā un nereti beidzas ar noslīkšanu vai smagu traumu, tiek ietekmēta cilvēku spēja kustēties un veikt pašaprūpi, neatgriezeniski samazinot dzīves kvalitāti.

 

 

Iepazīstinot ar reālām sekām pēc lēciena uz galvas ūdenī, kampaņā ar saviem pieredzes stāstiem dalās Elvis Kurpnieks, kurš pēc lēciena baseinā nonācis ratiņkrēslā, Juris Kalniņš, kurš Līgo svētku laikā, būdams alkohola reibumā, lēca uz galvas dīķī, un nu jau vairākus gadus ikdienu pavada ratiņkrēslā, kā arī Mārtiņš Karnītis, kurš lauzis mugurkaulu pēc lēciena uz galvas dīķī. Cietušie vīrieši aicina ikvienu apdomāties un nelēkt ūdenī, jo sekas var būt patiesi traģiskas.

 

Papildu informācija par kampaņu pieejama ŠEIT

 

 

Foto: Canva.com

 

Informāciju sagatavoja

Slimību profilakses un kontroles centrs