5.9 °C, 2.5 m/s, 95.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsTriatlonistiem Latvijas čempionātā supersprintā sešas medaļas
Triatlonistiem Latvijas čempionātā supersprintā sešas medaļas
07/06/2022

Daugavpilī norisinājās Latvijas čempionāts triatlonā supersprintā. Jelgavas kluba “Piramida Triathlob Club” pārstāvji izcīnīja sešas medaļas: vienu zelta, četras sudraba un vienu bronzas.

Triatlonā sportistiem jāveic distance peldus, ar velosipēdu un skrienot. “Peldēšanas distance bija paredzēta Stropu ezerā, bet, tā kā ūdens bija auksts – tikai 13,5 grādi –, tika nolemts, ka bērniem līdz 14 gadu vecumam pirmais posms jeb peldēšana tiks aizstāta ar skrējienu,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja kluba “Piramida Triathlob Club” vadītājs un treneris Vladimirs Kuzmenko. Čempionātā pavisam startēja 72 dalībnieki.

12–13 gadus veco zēnu grupā 1. vietu izcīnīja kluba “Piramida Triathlob Club” pārstāvis Everts Pikšēns. Sportistiem bija jāpeld/jāskrien 100 metri, tad trīs kilometri jānobrauc ar velosipēdu un 800 metri jānoskrien. Everts finišēja 11:26,4 minūtēs. “Šī ir Everta ceturtā uzvara šosezon,” norāda treneris, sveicot savu audzēkni arī ar teicamu mācību gada noslēgumu – viņa vidējā atzīme ir 8,52 balles. Šogad Everts absolvēja Jelgavas 4. sākumskolu un nākamgad plāno mācīties Jelgavas Valsts ģimnāzijā.

8–9 gadus jauno meiteņu grupā 2. vietu izcīnīja Jekaterina Gubina. Viņai vajadzēja nopeldēt/noskriet 50 metrus, 1,5 kilometrus nobraukt ar velosipēdu un tad 400 metrus noskriet.

2. vietu izcīnīja arī Jekaterinas māsa Darja Gubina 12–13 gadus jauno meiteņu grupā. Viņai bija jānopeld/jānoskrien 100 metri, trīs kilometri jānobrauc ar velosipēdu un 800 metri jānoskrien.

14 gadus veco zēnu grupā 2. vietu izcīnīja Gustavs Vīksne. Viņam bija jāpeld/jāskrien 375 metri, 10 kilometri jānobrauc ar velosipēdu un 2,5 kilometri jānoskrien. “Gustavs čempionāta kopvērtējumā ieguva 4. vietu, aiz sevis atstājot daudzus Latvijas izlases dalībniekus,” norāda V.Kuzmenko.

Tāda pati distance bija jāveic veterāniem. Kluba treneris V.Kuzmenko 50–60 gadus veco vīriešu grupā izcīnīja 2. vietu, bet uzreiz aiz viņa palika cits kluba “Piramida Triathlob Club” pārstāvis Toms Pikšēns.

“Piramida Triathlob Club” saka paldies “Sporta servisa centram” par transporta nodrošināšanu uz un no čempionāta.